Powrót

Deborah Harkness Wydawnictwo: Amber Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 2.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Shadow of Night
Joanna Lipińska
Amber
księga magia wędrówka romans manuskrypt historia
Shadow of Night
Księga wszystkich dusz (tom 2.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Joanna Lipińska
księga magia wędrówka romans manuskrypt historia

Kontynuacja cyklu "Księga wszystkich dusz". Czyta się szybko, ale równie szybko się o nim zapomni. Arcydzieło to to nie jest, ale przyjemny odmóżdżacz i czasem wieje nudą. Moim zdaniem autorka spokojnie mogła zmieścić tę i wcześniejszą część ("Wędrówkę") do jednej książki.
Co do fabuły - to właściwie to samo co w poprzednim tomie - autorka zatrzymuje czytelnika w...

Wartościowe jest w tym cyklu tło. Bardzo zgrabnie i ciekawie przedstawione postacie i czasy, w których żyli. To powoduje, że cykl jest interesujący. Niezła też jest fabuła książki.
Natomiast to co temu towarzyszy, czyli ta joga dla istot ..., czy 1/5 tomu poświęcona piciu herbaty ..., czy rozmemłana i niby idealna główna bohaterka. Przeintelektualizowane i niepotrzebnie.

Pomimo niezbyt przychylnych opinii o tej serii postanowiłam sama sprawdzić i zastanawiam się czy ja mam tak małe wymagania czy inni zbyt duże względem książek fantasy .Przeczytałam nie cała serie bo więcej nie udało mi się zdobyć ale i tak czuje się usatysfakcjonowana.Oderwała moje myśli od tego co dookoła,od zimna za oknem,od smutku,od złych emocji.
Zdecydowanie postaram...

W końcu zaczęło się coś dziać w tej serii... i się skończyło. Kontynuacji nie ma, a nic się nie wyjaśniło i wątki nie zostały dokończone. Tak naprawdę autorka pozostawia nam dopisać sobie połowę fabuły, a szkoda, bo była to dobrze wykreowana historia. Zawiodłam się na tej serii.

Ostatnia cześć cyklu. Polecam gorąco całą serię, mam nadzieję że ukaże się kolejny tom opowiadających o dalszych losach Matthew i Diany oraz innych postaci do których się przywiązałam.

Prawie najlepsza część. Autorka nabrała wiatru w żagle i puściła wodze fantazji. Lubię i mogę pochwalić, głównie za pomysły, które niekiedy nabierają szaleńczego tempa. Można śmiało się pogubić.
Sporo nowych bohaterów i nowinek z krainy wampiryzmu i czarodziejstwa. Bohaterowie cudni jak zwykle, nawet ojciec Diany, że o Mateczce czy Rudolfie nie wspomnę.
Ogólnie nie było...

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra. Tylko jakoś tak zakończenia zabrakło... jakby treść urwała się w połowie. Co oczywiście tłumaczy fakt, że mamy następne tomy, rzecz jasna w Polsce nie wydane... typowo.

Powtarza się schemat wszystkich części, wprowadzenie, potem rozwinięcie odbiegające od całości, trochę o niczym i wciągające zakończenie.
Poza tym:
"- To Zygmunt - nachylił mi się do ucha Gallowglass.
Dzwony biły ogłuszająco i ledwie go słyszałam...
- Zygmunt. Wielki dzwon. Stąd wiadomo, że jesteśmy w Pradze."
Zygmunt od zawsze bije w Krakowie, musi być bardzo głośny...

Ostatnia dostępna część "Księgi wszystkich dusz", mam nadzieję jednak, że nie zupełnie ostatnia, bo temat nie został zakończony. Polecam całość.

okropnie nudna...
męczyłam przez ponad pół roku

Dyskusje

• Chcę w prezencie