Sebastian

Anne Bishop Wydawnictwo: Initium Cykl: Efemera (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Wyrwas-Wiśniewska
anne bishop sebastian demon inkub

Oficjalne recenzje i

Kraina miliona mostów

[ 16 ] Link do recenzji

"Sebastian" -pierwszy tom z cyklu Efemera.
Książka trochę inna niż seria "Czarne kamienie" ale jednocześnie podobnie wciągająca. Świat stworzony przez Anne Bishop jest interesujący i wciągający.
Sebastian, inkub który poszukuje własnego ja i tego samego co wszyscy. Miłości..
Podążaj za głosem serca a znajdziesz się tam gdzie zechcesz. Podróżujących bez bagażu, bo...

Czy nasze serce potrafi dokonywać wyborów? I czy te wybory są właściwe? Miało być lekko i bezmyślnie a tak nie było. Książka obudziła wspomnienia wyborów ,których dokonywałam w swym życiu..i refleksje czy były właściwe.Czyta się szybko,ale gdy masz analityczny umysł zaczną dopadać Cię myśli..być może niechciane.

Bardzo zmęczyła mnie ta książka, niestety nie było w niej nic na co bym liczyła po przeczytaniu opisu.

Z powieściami Anne Bishop mam poważny problem. Bezgranicznie zakochuję się w głównych bohaterach. A potem nie mogę przeboleć rozstania. Czy tak było tym razem?

Dawno, dawno temu Efemera, zagrożona przez Zjadacza Świata, została rozbita na wiele tajemniczych i magicznych krain. Nazwano je krajobrazami. Między nimi rozciągają się mosty, które przenoszą podróżnych w miejsca,...

Piękna opowieść z głębokim przesłaniem.

To takie Czarne Kamienie w trochę innej wersji. Glorianna to rozwinięta wersja Jeanelle, bez niektórych jej beznadziejnych cech. Sebastian to Daemon. Ma dokładnie te same życiowe przemyślenia. Tym razem jednak pozwolono mu nie kochać się w głównej bohaterce, a mieć własną szczęśliwą historię. Ale jednak ciągle jest silna postać kobieca, która staje w obronie całego świata,...

to serce tworzy krajobraz wokół nas. Zlość tworzy pustynie, a nadzieja zawsze tworzy oazy. I choć można ukryć przed czlowikiem nasze prawdziwe oblicze to Efemera zawsze wyśle nas w miejsce, które rezonuje z naszym sercem. Piekna opowieść o wierze, nadzieji i miłości. O tym żemiłośc choć ma wiele obrazów to zawsze wspólnym mianownikiem jest stawianie dobra innych ponad nasze...

Ciekawy pomysł świata, ale bohaterowie płascy, infantylni momentami aż do bólu. Czytało się ciężko a woli by sprawdzić jak potoczyły się dalsze losy bohaterów - zero. Z bliżej nieznanych przyczyn na okładce poda stwierdzenie "erotyczna", co jest chyba żartem.

Poprzednim cyklem Anne Bishop - "Czarnymi Kamieniami" - byłam zachwycona. Wszystko tam do mnie przemawiało: świat przedstawiony, bohaterowie, fabuła. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Niestety, tym razem zachwytów nie było. A bardzo szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.
Krainy, jakie autorka wykreowała w poprzednim cyklu sprawiły, że poczułam się niemal jak w...

Myślę, że Efemera równa się poziomem z Czarnymi Kamieniami. Na razie jestem tak samo zachwycona, choć może wciągnęła mnie trochę mniej niż INNI. Jak przeczytam całe obie serie, to może będę wiedziała, która jest najlepsza. Na pewno pozostaję fanką Anne Bishop.

Dyskusje

• Fantastyka