Powrót do Wiecznej Nocy

Claudia Gray Wydawnictwo: Amber Cykl: Wieczna Noc (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Afterlife
Wieczna Noc (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Myśliwy, Ewa Ratajczyk
paranormal wampir miłość łowca nieumarli

Czuję się lekko zawiedziona, nawet bardziej niż lekko. Oczekiwałam trochę więcej po tej części, w końcu to zakończenie historii Bianci i Lucasa. Brakowało mi rozbudowania niektórych scen. Szczególnie finał wydaje się potraktowany po macoszemu i jakoś zbytnio przekombinowany.

Ciekawa bohaterka, wartka akcja. Baltazar jest moim ulubieńcem i zawsze nim pozostanie. Kocham temat wampiryzmy, a niestety trudno znaleźć dobrą książkę w tej tematyce. Ta w każdym niemal aspekcie spełniła moje wymagania. Cudowne ujęcie tematu. Swoją drogą jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i ma trudności ze znalezieniem zniewalającej powieści bazującej na motywach...

Jak dla mnie książka była przeciętna, przez większość czasu nudziłam się. Może za dużo powieści o wampirach na raz i mi się przejadło?
Daję 5, bo było kilka momentów, które mi się podobały. Mimo wszystko polecam. Wielbicielom powieści paranormalnych książka przypadnie do gustu.

W tej części dowiadujemy się co się dzieje z naszymi bohaterami. Bianca jako zjawa uczy się jak móc się materializować przy najbliższych, jak podróżować, jak działa jej nowa rzeczywistość. Lucas po przebudzeniu jako wampir został przez przyjaciół przebity kołkiem. Potrzebowali go unieruchomić, żeby nie stwarzał zagrożenia dla Vica, który jak wiadomo jest człowiekiem....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zapraszam na: zksiazkawdloni8.blogspot.com

Ostatnia część cyklu Wieczna Noc Claudii Gray sprostała moim oczekiwaniom. Czytając ją nawet po długiej przerwie, szybko przypomniałam sobie wcześniejsze wydarzenia. Dowodzi to, iż historia stworzona przez tę autorkę zapada w pamięć. Ponadto osoby, które by rozpoczęły swoją przygodę z Wieczną Nocą nie od pierwszej części, ale...

-Będzie lepiej.
-Wierzysz w to?
-Nie,ale chciałbym uwierzyć.
Książka jest jak cała seria-wspaniała. Jednak ta jest najlepsza ze wszystkich poprzednich. Wielkim zaskoczeniem było dla mnie zachowanie Dany ,Raquel i Kate. Myślałam,że gdy Bianca przemieni się już w zjawę książka będzie nudna,jednak nie miałam racji :)

Nie zachwyciła mnie tak jak poprzednie. Oczywiście nie była okropna aczkolwiek nie chłonęłam jej. Trochę szkoda, że Postać Lucasa jest tak wyidealizowana (był piękny i kropka). Osobiście nie poleciłabym tej książki znajomym.

To ostatnia część z serii wiecznej nocy blanka postanowiła ze zostanie zjawą Lukas został przemienony wampira jedyne kto im może pomóc to nauczyciele z szkoły i przyjaciele ale to nie jest już ta sama szkoła nie tam bezpiecznie chcesz wiedzieć jak się zakończy się seria musisz ją przeczytać

Jednym z ciekawszych wątków była Panna Bethany, która chcę powrócić do życia, by spotkać się ze swoim mężem - Christoperem. Cieszę się z powrotu Patrice do akademii, bo trochę jej mi brakowało. To, że Lucas najpierw stał się wampirem, a potem znów człowiekiem wydawał mi się troszkę naciągany. Bardzo podobało mi się też spotkanie Vica i Maxie.

Ogólnie książka była świetna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najpiękniejsza, straszna, piękna, smutna, wesoła, wzruszająca, przejmująca, zapierająca dech w piersi i przedewszystkim... ostatnia. Podziwiam autorkę za tak wspaniałe ukazanie miłości tak bardzo różniących się od siebie postaci. Zakończenie sprawiło, że uroniłam łezkę, a nawet dziesięć łez. Ostatnie zdanie tak piękne, że po kupieniu książki w księgarni, wiedziałam o...

Dyskusje

• Chcę w prezencie