Zdobyć donżuana

Okładka książki Zdobyć donżuana Nicole Jordan
Okładka książki Zdobyć donżuana
Nicole Jordan Wydawnictwo: Amber Cykl: Bojowe zaloty (tom 4) Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Bojowe zaloty (tom 4)
Love&Story
To romance a charming rouge
Amber
2011-07-14
2010-04-01
2009-02-24
Katarzyna Przybyś-Preiskorn
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Bardzo fajna. Typowy romans, ale otrzymujesz to, czego oczekujesz :)

Bardzo fajna. Typowy romans, ale otrzymujesz to, czego oczekujesz :)

Lubię autorkę, więc mam do jej książek słabość. Przyjemnie spędzony czas.

Lubię autorkę, więc mam do jej książek słabość. Przyjemnie spędzony czas.

Taki typowy romans historyczny, historia jakoś szczególnie mnie nie porwała...

Taki typowy romans historyczny, historia jakoś szczególnie mnie nie porwała...

Kolejny Romans Historyczny.

4 tom "Bojowych Zalotów".

Eleonora, postanawia poszukać sobie męża, gdyż jej poprzednie zaręczyny nie były udane. Korzysta ona z porad książkowych słynnej kurtyzany Fanny Irwin. Kiedy wreszcie Eleonora znajduje mężczyznę, którego jest pewna, że może pokochać, pojawia się mężczyzna, który przed dwoma laty złamał jej serce.

Damon, lord Wrexham, dowiaduje się, że Eleonora jest na przyjęciu i chce z nią porozmawiać,aby wiedzieć czy ona go nienawidzi. Okazuje się, że dziewczyna postanawia traktować go po przyjacielsku, pomimo tego co jej zrobił przed laty. Wtedy dowiaduje się, że Eleonora jest zajęta. I postanawia ją odzyskać.

Damon postanawia przekonać Eleonorę, by nie poślubiała Lazzarry. Wokół księcia, toczą się różne wypadki, które narażają jego życie, jak i zarówno Eleonory.

Po pewnym czasie, Eleonora, stwierdza, że nigdy nie przestała kochać Damona. Młodzi po odlocie balonem, aby nie było skandalu wśród arystokracji, postanawiają się pobrać.

Eleonora widzi, że Damon trzyma ją na dystans i postanawia się dowiedzieć dlaczego to robi. Po tym co odkrywa, postanawia pomóc Damonowi przełamać jego barierę i uzmysłowić mu, że powinien cieszyć się życiem...

Damon i Eleonora, niegdyś narzeczeni, teraz małżeństwo. Oboje mają za sobą wielkie straty i tragedie w swoich rodzinach. Boją się stracić bliskie im osoby (to szczególnie widać u Damona).

W książce są ciekawe wątki:
- Bohaterowi byli kiedyś narzeczonymi
- W uczucie bohaterów można uwierzyć
- Bohaterowie mają realne dylematy:
* Strata ukochanej osoby i załamanie się
* Chęć zapomnienia o ukochanym, porzucenie swoich planów i poszukiwania miłości
- Zapomnienie o miłości swojego życia nie jest proste.

Książka jest o poznaniu się na nowo i o okryciu i uzewnętrznieniu swoich uczuć co prowadzi do szczęśliwego happy endu.

Polecam.

Kolejny Romans Historyczny.

4 tom "Bojowych Zalotów".

Damon, lord...

Po przeczytaniu opisu powieści spodziewałam się fajerwerków, a doczekałam się słabych zimnych ogni. Jest to kolejna książka z serii mam poważny problem, ale Ci o nim nie opowiem, bo w końcu dorośli ludzie ze sobą nie rozmawiają tylko urządzają gównoburze, o których ja muszę czytać, chociaż nie mam na to najmniejszej ochoty. Chemia pomiędzy Elle i Damonem też raczej licha. Niby wierzyłam w ich uczucie, ale nie było pomiędzy nimi "tego czegoś". Wszystkie ich pocałunki i zbliżenia opisane po macoszemu, ani nie było w tym żadnej pasji, ani pożądania. Powieść wypadła w moim odczuciu dość słabo. Nie chciało mi się jej dokańczać i gdyby nie to, że nie mam w zwyczaju zaczynać książki i jej nie kończyć to pewnie bym to zrobiła. Serio żal na nią czasu i nerwów.

"W żadnym wypadku nie powinnaś dać poznać po sobie, że mężczyzna zrobi na tobie wrażenie, zwłaszcza jeśli tak właśnie się stało. Ujawniając swoją słabość, dasz mu nad sobą przewagę, a przecież kobieta musi wykorzystać wszystkie atuty, jeśli pragnie zwycięstwa." A mówią, że harlequiny są dla głupich. Nieprawda i w nich można znaleźć życiowe mądrości, które niejedną dziewoję mogłyby nauczyć subtelności. No to co, że wszystko podane lekko, łatwo i przyjemnie z pozytywnym zakończeniem, a romans lekko oderwany od życia? Nauka wcale nie musi być bolesna, a panna Eleonora ma ich cały wachlarz w zapasie.

Po ciekawym i pozytywnie nastrajającym początku książki przyszła kolej na wyraźny spadek formy. Zamiast rozbudować fabułę, pisarka namnożyła sceny erotyczne i to w najmniej oczekiwanych momentach, co wywołało wrażenie niestabilności emocjonalnej bohaterów i akcja zaczęła nużyć.
Troszkę płytko. Bez wyrazu.
To jedna z pisarek, które jakimś cudem potrafią stworzyć coś głębszego i nijakiego zarazem. Ta książka zalicza się do drugiej kategorii. Przykro mi.

Troszkę płytko. Bez wyrazu.
To jedna z pisarek, które jakimś cudem potrafią stworzyć coś...

Zaczęło się bardzo fajnie i naprawdę wciągnęło mnie ale potem coś zaczęło się psuć.
Spotkanie Damona i Eleonory w ogrodzie podczas balu już po owych dwóch latach jeszcze dało radę ale póżniejsze nieco infantylne zachowanie lorda Wrexhama nie zachęcało do lektury.
Postanowił on, że nie dopuści aby ukochana Eleonora wyszła za księcia Lazzare, zaś ona pragnie tego za wszelką cenę choć księcia nie kocha.
I o tym jest połowa książki.
Druga połowa przedstawia historię już po ślubie Damona i Eleonory, zresztą został on zawarty na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności (Damon i Eleonora lecieli sami balonem, wylądowali na polu i dziewczyna mogła paść ofiarą podłych plotek).
Nic szczególnego jak już wspomniałam, zaczęło się bardzo ciekawie ale niestety dalej było już tylko nudno.

Eleanora i Wrexham kiedyś byli zakochani. On nawrócony hulaka, ona naiwna młoda panna marząca o miłości. Mieli się pobrać, ale on wszystko zniszczył i zniknął na dwa lata... Teraz wraca. Co sprowadza go z powrotem? Czy Eleanora zapomniała o dawnym narzeczonym? Czy można całkowicie odciąć się od przeszłości?

Eleanora straciła złudzenia. Jest dojrzalsza, rozsądniejsza. Pragnie słuchać rozumu zamiast serca. Książę Lazzarra wydaje się, kimś dla niej odpowiednim. Co jeśli jednak uczuć nie da się zaplanować i podporządkować woli rozumu?

Wrexham to kolejny nawrócony grzesznik, utracjusz, który boi się uczuć. Przeszłość nauczyła go, jak niebezpieczna może być miłość. Nie ma zamiaru znowu na to pozwolić, a mimo to nie potrafi być z daleko od Eleanory...

Prosty romans o równie nieskomplikowanej fabule. Jest ona, on i miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody. Jedyną zaskakującą rzeczą może być autor ataków na osobę księcia Lazzarry (ale tego też da się od pewnego momentu domyśleć).

Eleanora straciła złudzenia. Jest dojrzalsza, rozsądniejsza....

Uwielbiam książki tej autorki. Świetnie opisana historia Eleonory i Damona.

Uwielbiam książki tej autorki. Świetnie opisana historia Eleonory i Damona.

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • Romanse
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Zdobyć donżuana