Korona Mandalich

Okładka książki Korona Mandalich
Agnieszka Wojdowicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Strażnicy Nirgali (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Strażnicy Nirgali (tom 3)
Nasza Księgarnia
2013-01-16
2013-01-16

więcej Więcej

To nie jest recenzja.

Chcę tylko napisać, że po około 7 latach w końcu udało mi się wysłuchać tej powieści do końca. Jeeej

W sumie skończyłam tą książkę, bom ciekawa była jakie będzie zakończenie. Nie lubię porzucać książki, jednak język skierowany typowo dla nastolatek, zdecydowanie utrudniał jej odbiór. Jednak jak na mały przerywnik i zmianę treści, jest dobra.

Książka ciekawa, można powiedzieć, że wciągająca. Czy warto czytać całą serię? Ciężko stwierdzić. Jest dużo wątków, trochę niedociągniętych rzeczy i za dużo przebaczania.
Serię oceniam jako 5/10, nie była tragiczna, ale nie była też cudownie wspaniała.

Zakończenie książki nie powali nikogo bo jest on dość oczywiste, ale samo zakończenie trylogii to co innego. Bardzo podobała mi się rola małej, buntowniczej Alix, która wniosła trochę świeżości do historii. Oprócz tego pojawiło się kilka nowych postaci (np. Araton, którego pokochałam) będące zdecydowanie na plus.

Ogółem seria pani Agnieszki Wojdowicz nie jest niczym...

Pakty zostały utrzymane, a aniołowie zwyciężyli. Starałem się dotąd nie ujawniać zakończenia lecz tym razem było ono oczywiste.

2018

271/2016 (A)

Na półkach: , , , , ,

"Gdy głosy umilkły, z kręgu wystąpiła Bree Mandali.
- Mep Rasz - powiedziała głośno. - Zdobywca Serca Suriela. Obrońca Eschen. Strażnik Nirgali. - Potoczyła wzrokiem po zebranych. - Odtąd śmierć powinna się mieć stale na baczności. On jeden jedyny potrafi ograć ją w katry."

to jest moim zdaniem najlepsza część z tej serii.

Ostatni tom Strażników Nirgali
Decydująca część w której wszystko się okaże.
Maite wraz z Erykiem przebywa długą i nieprzewidywalną podróż.
Jak potoczą się losy Semani i Agryla?
Tego dowiecie się czytając tę fantastyczną książkę.
Czy wygrają?
Jedno jest pewne pojawią się nowi wrogowie, i równie silni sprzymierzeńcy.
Będę tęsknić za Mikailem Argyllem i Bree Whelan - Mandali :)

Na półkach: , , , ,

"Czasem dorośli są jak dzieci. A dzieci za szybko dorastają."

"Korona Mandalich" to już ostatnia cześć cyklu o Strażnikach Nirgali. Byłam niesamowicie zła na panią Agnieszkę gdy dotarło do mnie, że w ręce mam ostatni tom. Chciałam więcej, ale muszę przyznać, że finał napisany w mistrzowskim stylu. Bohaterowie rozdzielają się w różnie strony świata w poszukiwaniu ratunku...

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka