Język dwulatka

Okładka książki Język dwulatka Melinda Blau, Tracy Hogg
Okładka książki Język dwulatka
Melinda BlauTracy Hogg Wydawnictwo: Świat Książki poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Secrets of the baby whisperer for toddlers
Świat Książki
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Język rodziny Melinda Blau, Tracy Hogg
Język rodziny Melinda Blau, Tracy...
Okładka książki Język niemowląt Melinda Blau, Tracy Hogg
Język niemowląt Melinda Blau, Tracy...
Okładka książki Język dwulatka Melinda Blau, Tracy Hogg
Język dwulatka Melinda Blau, Tracy...

nic odkrywczego.

nic odkrywczego.

Bunt dwulatka jest oparty na pracy mózgu który reaguje bardzo emocjonalnie. Dziecko nie ma na to wpływu w tym wieku. Potrzebuje wsparcia aby poradzić sobie z emocjami. Lepiej sięgnąć po lektury wydawnictwa natuli albo rozwojowąmame na instagramie niż ta książkę. Nie wspiera mądrego rodzicielstwa. Niestety.. jak każda inna pozycja tej autorki nie warta jednej złotówki, a wręcz ja powiedziałabym powinna być wycofana ze sprzedaży.

Po książkę sięgnęłam, gdy moje własne dziecko zaczęło słynny "bunt dwulatka". Oczekiwałam, że dzięki tej książce lepiej zrozumiem zachowanie mojego dziecka, znajdę jakieś szybkie rozwiązania. Ale to tak nie działa, zwłaszcza że ta książka w znacznej mierze skupia się na totalnie innych rzeczach, np rozszerzaniem diety, co raczej większość czytelniczek/czytelników tej części ma dawno za sobą. Tak samo samo podejście do dzieci Pani Hogg pozostawia wiele do życzenia i raczej nie powinno się niektórych jej rad wcielać w życie, by nie skrzywdzić małego człowieka i jego wrażliwości.

Pierwsza część to totalny must have, majstersztyk. Druga część już słabsza, może tak dużo nauczyłam się z jedynki, że tutaj już niewiele było dla mnie treści. Dużo ogólników, często powtarzanie tego samego. Kilka rzeczy było interesujących ale tylko kilka. Ogólnie polecam jako uzupełnienie części pierwszej ale nie koniecznie.

Jedna z marniejszych książek o rodzicielstwie jakie przeczytałam, a było ich sporo. Beznadziejnie napisana. Nie polecam :(

Jak dla mnie świetny poradnik! Otwiera oczy na wiele aspektów. A do tego czyta się lekko, bez natłoku czystej teorii. Historie z życia wzięte, sprawiają że nie Czujesz się osamotniony z problemem. Jedna z najlepszych książek o dzieciach jakie do tej pory czytałam. I nie tylko o dwulatkach.

Zabierając się za tą książkę spodziewałam się przeczytać dużo więcej teorii, z którymi osobiście się nie zgadzam. Zdaje się, że usłyszałam parę zdań na temat autorki i źle ją oceniłam. Książka podsunęła mi parę pomysłów na to jak postępować z córką tak, żeby nie ucierpiała na tym jej godność, a nasza relacja była jeszcze silniejsza. Znajdziecie tam bardzo dużo przykładów i rozwiązań życia każdego z nas. Polecam!

Bardzo dobry poradnik

Bardzo dobry poradnik

Trzecia część legendarnej Tracy Hogg. Tym razem tematyka dotyczy tzw. buntu dwulatka. Z książki dowiadujemy się, że nasze problemy związane z wychowaniem zdrowego malucha są normalne i poznajemy możliwości na rozwiązywanie tych problemów.

Tresura zamiast wychowania. Poglądy Tracy Hogg w wielu miejscach książki są co najmniej kontrowersyjne. Od karmienia piersią ( autorka uważa, że karmi się tylko tyle, ile to konieczne),poprzez spanie ( dziecko ma koniecznie spać samo, we własnej sypialni),aż po kwestie wychowawcze i pogląd, że niemowlęta i małe dzieci nami manipulują.
Dla rodziców, którzy wybrali rodzicielstwo bliskości, może być trudna w odbiorze. Według mnie jest również za dużo niepotrzebnych przykładów, za duża objętość w stosunku do faktycznej treści.
Do przeczytania jako ciekawostka, nic poza tym.

Dla rodziców, którzy wybrali...

• Poradniki
  • Domowa biblioteczka
  • Niedoczytane
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Język dwulatka