Magia

Data 1. wydania:
2012-03-06
Maria Gębicka-Frąc
Maria Gębicka-Frąc Sekret magia psychologia tajemnica życie zmiana

Okładka książki Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości Carol Kline, Marci Shimoff
Ocena 6,7
Sekret szczęśc... Carol Kline, Marci ...
Okładka książki Proś, a będzie Ci dane Esther Hicks, Jerry Hicks
Ocena 7,2
Proś, a będzie... Esther Hicks, Jerry...

Na półkach: , , , , ,

Czuję, że muszę odrobinę wyjaśnić, dlaczego dałam 10 gwiazdek jakiemuś tam poradnikowi.
Film Sekret obejrzałam kilka lat temu. Będzie z 7-8. Czyli dużo później, niż miał premierę i był niezmiernie popularny, zwłaszcza wśród sprzedawców różnej maści: agentów nieruchomości, brokerów ubezpieczeniowych, finansowych itp. Po prawdzie, to zostałam zmuszona do jego obejrzenia, bo trzymam się z daleka od amerykańskiego kultu pozytywnego myślenia, który w formie, w jakiej jest serwowany, uważam za wysoce szkodliwy.
Ale ta książka, pomimo, że jest kontynuacją cyklu, jest inna. Nie próbuje nas sztucznie odciąć od naszych rzeczywistych emocji czy odczuć. Nie namawia nas do udawania, że problemy nie istnieją i rozwiążą się same. Raczej pokazuje nam, jak oczyścić nasz umysł i znaleźć w nim miejsce na rozwiązania. Pokazuje, jak znaleźć energię, i w czym.
Chyba większość z nas się zgodzi, że obraz naszego życia, naszego zadowolenia z niego, tak naprawdę tworzymy my sami, w naszych głowach. To my decydujemy, na czym się skupiamy, jak oceniamy i odbieramy naszą sytuację. Tak naprawdę całe nasze życie toczy się w naszych umysłach.

To zbiór 28 praktyk/ćwiczeń, które pomagają nam dostrzec to co mamy, a nie to, czego nam brakuje. Ćwiczenia są teoretycznie proste i rzadko kiedy wymagają poświęcenia dodatkowego czasu na ich wykonanie. Oprócz kilku minut na przeczytanie rozdziału i z rzadka kilku minut na zrobienie notatek, koncentrację. Każdy je znajdzie - wystarczy zamiast przeglądania memów na FB, zwyczajnie skoncentrować się na czymś innym. Większość praktyk wykonujesz w ciągu codziennych zajęć, jedynie koncentrując swój umysł świadomie na czymś, co ci do tej pory umykało.

Ćwiczenia te pozwoliły mi w końcu zauważyć, jak wiele czasu poświęcamy na skupianie się na marudzeniu, zrzędzeniu, narzekaniu, osądzaniu innych, zamiast na szukaniu rozwiązań. Dobitnie mi to uświadomiła praktyka, która miała na celu przejście przez jeden dzień BEZ NARZEKANIA.

Nie musisz wierzyć w żadne Prawo Przyciągania, żeby skorzystać z tej książki, możesz nawet być zawziętym przeciwnikiem, bo nawet jeśli w książce jest wiele nawiązań, można je śmiało zignorować. I wziąć z tej pozycji dla siebie to, co uważasz za pożyteczne. Dzięki temu znacznie poprawisz jakość swojego życia na poziomie emocjonalnym, a to przecież jedna z ważniejszych rzeczy.

Dam wam jedną radę, nie wierzcie mi na słowo i sami spróbujcie ;)

Wiele głębokich przemyśleń po lekturze tej książki. Polecam.

Wiele głębokich przemyśleń po lekturze tej książki. Polecam.

Po przeczytaniu tej ''biblii codzienności'' odkryłem, że tak naprawdę każdego dnia przeżywamy swoje życie zupełnie nieświadomie. Tymczasem Rhonda Byrne daje nam przekaz, który jest prostszy niż mogłoby się wydawać. Dzieło Byrne nie ma na celu urzec językiem czy formą. Jego głównym zadaniem jest zmiana naszego myślenia i odkrycie, że nasze życie jest jedną wielką wdzięcznością. Dla mnie książka wyjątkowa i której rady włączyłem do codziennego życia.

Cudowna, magiczna książka, która potrafi obudzić niesamowite odczucia i otworzyć oczy na wiele rzeczy.
Można powiedzieć, że to prawdziwy kurs odczuwania wdzięczności, który zmienia życie.
Bardzo wartościowa książka.

Bardzo wartościowa książka.

Z pewną taką nieśmiałością sięgnęłam po ten poradnik... Właściwie dostałam go od koleżanki i trochę niejako z przymusu (bo z nuż zapyta "jak książka?"), trochę z ciekawości przeczytałam jednak w całości. Z dużą dozą sceptycyzmu sięgam po tematy ocierające się o parapsychologię. I dodam, że nie mam zwyczaju kończyć książek, które nie budzą mojej sympatii. A tutaj nieufność u mnie budził już sam tytuł... Jednak już w pierwszym rozdziale sprawa uległa wyjaśnieniu i wrażenie dziwnego dystansu i niewyjaśnionej mroczności, spowijającej początkowo tę publikację, uległo dezaktualizacji. Naprawdę polecam każdemu, kto szuka, może nie rozwiązań, ale podpowiedzi na lepsze, bardziej świadome życie. Polecam na chandrę i jako odskocznię od literatury z wyższej półki. Polecam też każdemu, kto chce wprowadzić w swoje życie odrobinę duchowości, odrobinę codziennej dyscypliny (każdy dzień rozpoczynamy od ćwiczeń-notatek) i tym którzy chcą spojrzeć na swoje istnienie z innej perspektywy, przyjrzeć się swemu wnętrzu i wszystkiemu, co nas otacza. Po lekturze przekonasz się, że rzeczywistość jest bardziej złożona, niż ci się dotychczas zdawało i odkryjesz niesłychane powody ku temu, by być wdzięcznym za swoje życie. Książka pozwala zwolnić i zastanowić się nad sensem tu i teraz. Czy potrzeba jeszcze więcej argumentów? Warto.

Książka pozwala zgłębić uczucie wdzięczności, które jest jednym z przyjemniejszych uczuć a które to jest niejako zapomniane. Wdzięczność jest tak samo istotna jak miłość a jej wspaniałą cechą jest to, że możemy ją poczuć w każdej chwili gdy tylko tego zechcemy. Pozostaje mi tylko wyrazić wdzięczność i podziękować, że ta książka pojawiła się na mojej drodze. Dziękuję.

Ta książka to 28 dniowy kurs wdzięczności-zaczynałam go kilkakrotnie,i dziś po wielu próbach go zakończyłam :) .
To mój pierwszy sukces od wielu lat,zakończenia czegoś co zaczęłam i co trzeba było wykonywać codziennie-nie było łatwo każdego dnia zmusić się do wysiłku i wykonać przynajmniej trzy zadania...ale dałam radę-jestem taka szczęśliwa-ja,która jestem niekonsekwentna,dokonałam niemożliwego ;).

Korzyści jest wiele z tego kursu,autorka pokazuje rzeczy,które się nam należą(tak myślimy) i których nie zauważamy -a nigdzie nie jest powiedziane,że zostały nam dane na zawsze....
-zmieniłam swój punkt widzenia na wiele spraw,-
-nauczyłam się skupiać na pozytywnych rzeczach,a nie biadolić jak to mnie życie poniewiera :P
-dziękować za każdą zwyczajną rzecz,jak np.że żyję.hmmm... mam nogi(!),ręce,widzę i mogę mówić,mam dach nad głową,co jeść i pracę,zdrowe dziecko i zawsze szansę,by wybrać dobro..
-zamiast skupiać się na chorobie-skup się na zdrowiu,zamiast skupiać się na braku pieniędzy-dziękuj najpierw za te pieniądze,które masz,
-jeśli będziesz się skupiać na negatywach,to one będą do Ciebie przychodzić w nadmiarze,bo wszak je ciągle zapraszasz do siebie, skupiając na nich swoją uwagę ;)
itd.-oczywiste prawdy,o których wszyscy wiemy,ale bezrefleksyjnie je puszczamy koło uszu (macie uszy? ;) ),a ten kurs prosi o zatrzymanie i zamyślenie i refleksję...co naprawdę na dobre wychodzi :)
I żeby Was pognębić,to radośnie oświadczam,że postanowiłam ten kurs powtarzać przez cały rok,by zakotwiczać w myśleniu i mówieniu i codziennym życiu te pozytywne nawyki.
p.s. pisane 29.04.,robię drugą rundkę i jestem dziś na 18 dniu :)
Dziękuję,że przeczytaliście :)

Cudowna książka,która zmieniła moje życie :-)

Cudowna książka,która zmieniła moje życie :-)

cd sekretu w postaci cwiczen na kazdy dzien wyrazajacych wdziecznosc.

cd sekretu w postaci cwiczen na kazdy dzien wyrazajacych wdziecznosc.

Książka zawiera zadania, ćwiczenia do codziennego stosowania. Oczywiście wszystko oparte jest na pozytywnym myśleniu.

Dodaj cytat z książki Magia