Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej

Jim DeFeliceChris Kyle Wydawnictwo: Znak Literanova militaria, wojskowość
American Sniper. The autobiography of the most lethal sniper in U,S. military history
2014-01-02
militaria, wojskowość
2014-01-02
Michał Romanek
snajper Chris Kyle militaria wojskowość NAVY SEALs Michał Romanek

Okładka książki American Gun. A History of the U.S. in Ten Firearms William Doyle, Chris Kyle
0,0
American Gun. ... William Doyle, Chri...

Autobiografia jednego z najlepszych snajperów na świecie. Choć jego rekordowy strzał został już pobity przez Roba Furlonga, Craiga Harrisona czy nieznanego kanadyjskiego snajpera, który zastrzelił bojownika ISIS z prawie 3,5 km to postać Chrisa Kyle'a, jego doświadczenie wojskowe oraz snajperskie umiejętności są naprawdę imponujące. Niestety sama książka wypada nieco...

Bardzo lubię czytać wspomnienia byłych SEAL'sów i innych żołnierzy jednostek specjalnych, niestety ta pozycja momentami była dla mnie męcząca.
Nie przeszkadzało mi podejście Śp. Kyle'a do swojej pracy, zabijania i generalnie wszelkich aspektów wojny. Szkolono go by zabijał najskuteczniej jak potrafił i tak też robił. Rozumiem, że dla wielu wrażliwych na etyczne kwestie...

Osobiście uważam iż Clint Eastwood z filmu zrobił arcydzieło czego niestety nie mogę powiedzieć o książce. Książka jak dla mnie była trochę męcząca zwłaszcza jak bohater opowiada o sobie na wyrost.

Dzisiaj podróż sentymentalna, #sniper jest pierwszą biografią po jaką sięgnęłam. Książka ta opowiada o losach jednego z amerykańskich snajperów Chrisa Kyla - najskuteczniejszego snajpera w historii Stanów. Książka zawiera w sobie historię ścieżki wojskowej Kyla oraz małżeństwa. W pozycji tej znajdziemy fragmenty ich wspólnego życia opisanego przez jego żonę jak również...

Pierwszy raz doświadczyłem sytuacji, że film był dla mnie lepszy od książki. Może powinienem najpierw przeczytać? A może to za sprawą reżysera, Clinta Eastwooda? Do połwy jakoś szło, później tylko sie męczyłem z opowieściami snajpera, w których mało bylo snajpera.

polecam książkę z całego serca. Książka o wiele lepsza niż film, który po przeczytaniu snajpera wydał mi się naprawdę amerykańską porażką. W książce nie ma wątku miłosnego tylko opis akcji snajperskich na najwyższym poziomie. Tragiczna, prawdziwa historia amerykańskiego żołnierza warta przeczytania.

Przyjemnie się czyta. Wciągają opisy akcji wojskowych oraz wyczynów snajperskich bohatera.

Autobiografia komandosa. Ciekawie obrazuje życie członka jednostek specjalnych, nie tylko to co dzieję się w pracy (na misjach) ale również wpływ tego zawodu na życie osobiste.

Historia, biografia opisana najgroźniejszego snajpera. Książkę bardzo fajnie się czytało, pokazuje ile wyrzeczeń, kompromisów przechodzi nie tylko żołnierze walczący na wojnie ale również i rodzina. Pokazuje nie tylko odczucia, Chrisa ale również wypowiada się jego żona co czuła w danej chwili jak się zachowywała.
Polecam

Wartością tej książki jest możliwość spojerzenia na wojnę oczami zawodowego żołnierza, który kocha swoją pracę, a miłość do ojczyzny stawia na pierwszym miejscu wśród wyznawanych wartości. Autor jest niezwykle szczery, mówiąc że kocha swoją robotę mówi wprost, że lubi zabijać. Dla mnie było to szokujące, bo nieprzystające do zachodniego humanizmu.
Wspomnienia spisane są...

• 2014
  • Wojenne
  • 2013
więcej mniej

Chris Kyle Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii Zobacz więcej
Chris Kyle Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii Zobacz więcej