W mrok

Okładka książki W mrok
Andriej Djakow Wydawnictwo: Insignis Cykl: Cienie Post-Petersburga (tom 2) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Cienie Post-Petersburga (tom 2)
Uniwersum Metro 2033
Во мрак
Insignis
2012-11-07
2012-01-01
Paweł Podmiotko
Metro 2033 Andriej Diakow Uniwersum Metro 2033 Dmitry Glukhovsky postapokalipsa zagłada

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Utopia unicestwiona

Link do recenzji

587 33 105

Diakow umieścił w swoim cyklu powieści zdecydowanie więcej akcji od pierwowzoru D. Glukhovskiego, a troszkę mniej filozfii. To absolutnie nie jest zarzut, po prostu tutaj cały czas coś się dzieje, jest mrocznie, jest dynamicznie, jest świetnie. Myślę, że zacznę bardziej zgłębiać projekt Uniwersum Metro, bo ma on niesamowity potencjał. Polecam bardzo mocno!

Rozpoczyna trylogię z wysokiego C

"W mrok" różni się trochę od pierwszego tomu trylogii. Tym razem, większa część książki rozgrywa się w tunelach metra. Mamy dzięki temu okazję zwiedzić tunele przeróżnych ugrupowań, a także poznać ich mieszkańców. Mimo mniejszej i bardziej przytłaczającej powierzchni, akcji w tej książce jest moim zdaniem więcej, niż w "Do światła". Czytelnik nie ma wręcz czasu, by poczuć...

Straciliśmy niemal wszystko! Nie mamy już gdzie wrócić. Ale nikt nie jest w stanie pozbawić nas najważniejszego: hartu ducha. Dzisiaj, jak nigdy, powinniśmy pozostać silni, dlatego że przed nami ostatnie, być może najistotniejsze wyzwanie. Cokolwiek się stanie, trzeba odszukać sprawców wybuchu i rozliczyć się z nimi za śmierć naszych bliskich.

SZCZEGÓŁY
W mrok to...

Typowe Metro.

O wiele lepsza i dojrzalsza od części pierwszej. Autor naprawdę zrobił duży postęp. Wprowadził parę ciekawych postaci, a opisy przygód głównych bohaterów w metrze były płynniejsze niż te przeżywane poza nim. Odnoszę wrażenie, że Djakow potrafi lepiej opisać akcję w świecie zamkniętym, ograniczonym fabularnie ścianami, niż swobodnym i otwartym. Mimo wszystko, miło widzieć,...

Napiszę szczerze... jestem pod wrażeniem. Jestem pod wrażeniem, ponieważ autor przebył długą mentalną drogę od jednego tomu do drugiego. Bohaterowie, w końcu byli jacyś. W końcu, oprócz powłoki, otrzymali ciało, krew i duszę. Druga część cyklu jest o wiele lepsza. Faktycznie "W mrok" jest bardziej dojrzalszym "produktem".

Drugi tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Losy Tarana i Gleba wciągają lepiej niż najlepszy odkurzacz 😁😁, czy się czyta czy słucha nie można się oderwać. Polecam pierwszy jak i drugi tom a właśnie się zorientowałem że jest i trzeci więc już się za nim rozglądam.
Do posłuchania pierwszego i drugiego tomu na audiooboku zapraszam na mojego Chomika-Antek731.

Druga powieść Diakowa stanowi bezpośrednią kontynuację losów Gleba i Tarana. Autor, jak sam tytuł sugeruje, podjął się dalszej eksploracji mroku w ludziach.
I w tej powieści jeszcze bardziej zagłębił się w to, co czyni jednostkę złą. Diakow nie owija w bawełnę, petersburskie metro jest brutalnym, nasyconym złem miejscem. Kontrastuje to z naiwnością Gleba, który dopiero...

Gleb i Taran ruszają w głąb petersburskiego by odnaleźć winnych zniszczenia wyspy Moszczny. Wartka akcja i tajemnice tunelów Pitera sprawiają, że nie sposób się nudzić nawet przez chwilę. Fabuła jest spójna, chociaż momentami lekko przewidywalna.
Jeśli spodobała Ci się pierwsza część trylogii Diakowa to z czystym sumieniem mogę Ci polecić "W mrok" - moim zdaniem to jedna z...

2 684
    1 148