Ołowiany świt

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: S.T.A.L.K.E.R. (tom 1) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
katastrofa Czarnobyl

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Dobry S.T.A.L.K.E.R. nie jest zly

33 Link do recenzji

No to jest to co lubię. Moja absolutnie subiektywna ocena.

Pierwszy kontakt (najprawdopodobniej nie ostatni) z twórczością Michała Gołkowskiego, powieść jest niezłym wstępem do serii o Zonie i jej dzieciach - Stalkerach, mocno bazuje na Serii Gier, natomiast widać że autor włożył w świat przedstawiony swoją wizję. Odnoszę wrażenie że Zona Gołkowskiego to coś w rodzaju hybrydy, między uniwersum gier (w zdecydowanym stopniu), a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słabe to strasznie, nijakie, jednym słowem: nudne. Jestem fanem zarówno "Pikniku na skraju drogi", filmu "Stalker" Tarkowskiego jak i serii gier "S.T.A.L.K.E.R." i mimo, że ta książka odwołuje się przede wszystkim do tych ostatnich, to nie udało się autorowi stworzyć niczego co na dłużej przyciągnęłoby moją uwagę. Od biedy nieco lepsze są dwa przedostatnie opowiadania,...

Mój chłopak uwielbia. Ja mniej

Dawno nie czytałem tak dobrej książki! Bałem się, że to nie będzie mój klimat, że fantastyka jest dla mnie jedyną słuszna drogą.... Jak bardzo bylem w błędzie! Dzięki pierwszoosobowej narracji moja wyobraźnia szalała. Dzięki językowi wszystko było realne, czasami nawet zbyt realne. Zamykając oczy ciągle widzę ten krajobraz, budynki, anomalie, mutanty i samych stalkerów i...

Moja pierwsza powieść uniwersum: S.T.A.L.K.E.R -a, i zarazem Michała Gołkowskiego. Klimat zony dobrze oddany, kto grał w grę odnajdzie, się bez problemu. Całość zepsuły dwa rozdziały, adekwatnie nazwane: " Idiotka " oraz " Idiota ". Rzeczywiście były idiotyczne, i kompletnie zepsuły całą książkę... Drugi tom zdecydowanie lepszy!

Dla miłośnika klimatów Czarobylskich z w miarę dobrze działającą wyobraźnią totalna petarda.

Czyta się to jednym tchem, świeże, dobre, tłuste. Nawet ktoś bez miłości do tego typu historii powinien się dobrze bawić.

Naprawdę świetna książka. Trzyma w napięciu i powala swoim surowym, stalkerskim klimatem.

Narracja pierwszoosobowa pana Gołkowskiego to największa krzywda przytrafiona światowi Stalkera.

Dyskusje

1 977