Tajemnice smoczego azylu

W.A.B.
2012-11-21
2012-01-01
Rafał Lisowski
las trolle walka ze złem

To była bardzo fajna książka. Cudownie było wrócić do baśnioboru, do bohaterów z którymi się w jakiś sposób zżyłam. Historia super, książka po prostu ekstra

3/4 książki było bardzo nudne, pod koniec się rozkręca. Kendra i dziadkowie to nadal nudziarze. Seth jest kozakiem jak w każdej części.

To była pierwsza część, w której Seth mnie już nie irytował a zaczął intrygować. Porwanie Kendry, plecak ze schowkiem, pojawiające się moce Setha, było tu sporo sytuacji i bohaterów, które podnosiły poprzeczkę historii. To jak się rozwinęła i ujawniła postać Gavina zupełnie rozłożyła mnie na łopatki i pod koniec strasznie współczułam Kendrze.
Natomiast ogólnie tak samo tu, jak od początku serii bardzo przeszkadza mi nieadekwatność wieku głównych bohaterów do ich misji i stałego narażania ich życia i zupełnej nieświadomości tego faktu u ich rodziców i ambiwalentny stosunek do tego ich dziadków (coś w stylu - o nie, nie możesz tego zrobić, no chyba, że musisz, bo nie ma innego wyjścia to wtedy tak). Gdyby mieli tak minimum po 5-6 lat więcej, to może byłoby to dla mnie bardziej zrozumiałe i strawne a tak wygląda to dla mnie tak jakby ktoś pisał książkę dla nastolatków, ale żeby poszerzyć grono odbiorców obniża o dobre kilka czy nawet 10 lat wiek głównych bohaterów, żeby czytelnicy mieli wrażenie, że mogą się z nimi jakoś porównywać.

Natomiast ogólnie tak samo tu,...

Dotychczas to mój ulubiony tom serii. Fenomenalnie zaskakujący wątek z więźniem ze Skrzyni Ciszy, nie spodziewałam się takiego posunięcia autora.

Fabuła jest bardzo dynamiczna i pojawiają się smoki, które w literaturze fantastycznej dodają jej charakterystycznego kolorytu i charakteru, bardziej szlachetnego i intrygującego. Seria legend dotyczących smoków rozwijana w literaturze zawsze wzbudza moją ciekawość, dlatego już na wstępie ten tom miał dużą przewagę. Podobali mi się bohaterowie drugoplanowi, autor poświęcił im całkiem dużo czasu jak na tak krótką historię. Motyw wędrówki i poszukiwań sprawdził się bardzo dobrze. Gdybym czytała tę książkę jako nastolatka, byłabym najpewniej zachwycona. Teraz nie jestem już docelową grupą odbiorców tej pozycji, ale i tak bawiłam się świetnie i sięgnęłam szybko po kolejne tomy.

Od tej historii bije takie ciepło i radość, że czytanie było czystą przyjemnością. Zdecydowanie polecam lekturę.

Bardzo przyjemna lektura dla każdego w każdym wieku. Polecam

Bardzo przyjemna lektura dla każdego w każdym wieku. Polecam

Przygody dwójki dzieciaków, których pokochać można od pierwszych stron ❤️

Jedna z najlepszych serii fantastycznych, jakie czytałam. Pełna zwrotów akcji, niesamowitych przygód i emocji 🤩

Nie wiem, jak wielką wyobraźnię ma autor, bo stworzył obszerny świat z wyjątkowymi stworzeniami a co najlepsze jest to dopięte na ostatni guzik 🔳 Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie.

Magiczny świat, którego zwykli ludzie nie widzą, wiara w bajkowe stworzenia albo magiczne mleko aby zobaczyć te cudowności. Potwory 👾, smoki 🐲, wróżki 🧚‍♂️ i co tylko przyjdzie Wam na myśl!

Powieść utkana z pełną troską. Mnie wciągnęła od razu w wir wydarzeń - Kendra i Seth są odważni i... zyskują magiczne umiejętności, które muszą pomóc im w walce z demonami i w opiece nad Smoczym Azylem 😲

Przygody dwójki dzieciaków, których pokochać można od pierwszych stron ❤️

Początek książki był mega nie mogłam się oderwać najbardziej fascynował mnie motyw SPOILER porwania Kendry. Gdy bohaterowie docierają do Gadziej Opoki akcja staje się STRASZNIE nudna. Dopiero poznanie Raxtusa przywraca świetność tej książce. Zakończenie - rewelacyjne. 6/10 gwiazdek dlatego że no jednak większość książki jest strasznie nudna a momentami tylko wciąga

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ehh nie wiem co sądzić o tej książce. Fabuła i akcja same w sobie są dobre, momentami zaskakujące, ale kurcze ci bohaterowie to jest jakiś żart. Kendra jest zarozumiała i taka co to ona nie jest, a Seth nadal jest durnym dzieciakiem, który wszystko potrafi zepsuć i wszędzie wściubić nos. Przeczytam ostatnią część, bo chcę wiedzieć jak skończy się fabuła tych książek, ale moje zdanie o bohaterach raczej się nie zmieni.

Jest to mój reread i chyba się zawiodłam. Na początku się bardzo wciągnęłam, ale kiedy bohaterowie trafiają już do tego Smoczego Azylu to mam wrażenie, że wydarzenia są szybkie i nudne. Tam po prostu wszystko działo się za szybko. Bardzo widać to podczas walki na końcu - czasami musiałam czytać akapit ponownie, bo nie zauważyłam, że coś już się stało. Miałam wrażenie jakby autor się dokończył tę książkę, ale wydawnictwo powiedziało mu, że to jest za długia i trzeba coś skrócić. No i mamy początek oraz środek w bardzo fajnym tempie i ekspresową końcówkę. Jest to jednak spostrzeżenie, które naszło mnie dopiero teraz, a nie podczas pierwszego czytania tej książki. Poza tym nadal jest tak dobrze, jak zapamiętałam. Bohaterowie bardzo fajni, fabuła (pomijając epizod w Gadziej Opoce) również spoko, czytało mi się to bardzo szybko i przyjemnie, więc nadal polecam tę pozycję.

Video

Video