Tajemnice smoczego azylu

literatura dziecięca
2012-11-21
Rafał Lisowski
las trolle walka ze złem

Gdy przeczyta się tą książkę ma się zupełnie nowy podgląd na cały Baśniobór. W książce głównym tematem są niezwykłe stworzenia - smoki. Jak dla mnie ta książka jest bardzo udana.

Tom pierwszy "Baśniobór" był ciekawym wprowadzeniem, drugi i trzeci to była jazda bez trzymanki. Seria robiła się lepsza z części na część i powodowała, że nie myślało się o niczym innym niż powrót do przygód Kendry i Setha.

Niestety, według mnie, "Smoczy azyl" był najsłabszy ze wszystkich tomów. Nie wiem czy to było spowodowane tym, że nie jestem ogromną fanką smoków w...

... aż żal, że cykl dobiega końca.

Genialne!!! Czyta się z zapartym tchem i bezsennością. O ile książka dotrwa do nocy (u mnie nie dotrwała)

super książka!!!

Uwielbiam tą serię polecam gorąco 😊piąty tom już czekam na półce.

Smoki! Ze względu na te potworki jest to mój ulubiony tom, zdecydowanie przygody są tu najbardziej niebezpieczne. Akcja rozwija się prędko, z tomu na tom przygody są coraz bardziej mroczne, a nasi bohaterowie postawieni przed coraz większym złem. Uwielbiam całym serduchem i śledzę z zapartym tchem!

Rodzeństwo zostaje ponownie rozdzielone, samotnie próbują rozwikłać różne zagadki. Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie zwalnia tempa i nadal depcze po piętach swoim przeciwnikom, aby uwolnić potwory z mrocznego wiezienia. Kendra wraz ze specjalnie wyselekcjonowaną drużyną zostaje zmuszona do odbycia specjalnej misji w Gadziej Opoce. Seth nie zostaje wybrany, jednak tego,...

Zdecydowanie ta część nie traci poziomu. Nie wiem, skąd autor czerpie inspirację, ale podziwiam jego nieograniczoną wyobraźnię!! Wszystkie wydarzenia są bardzo spójne. Nie potrafię zliczyć, ile razy zostałam zaskoczona. Te książki chciałoby się wciągnąć na jedno posiedzenie, ale na końcu zawsze żal, że to już koniec.... dlatego boję się otworzyć kolejną część.... nie chcę...

Kolejna bardzo dobra część serii. Mull jak zwykle zaskakuje czytelnika zwrotami akcji i światem pełnym magicznych stworzeń

Dyskusje

2 766