Eri i smok

Jacek Inglot Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Eri i smok (tom 1) literatura dziecięca
2018-07-18
2009-01-01
Nasza Księgarnia
Eri i smok (tom 1)
literatura dziecięca
2018-07-18

Książka i przygoda, która pochłonie dzieci, młodzież i dorosłych. Piękna historia, piękna baśń opowiedziana prostym językiem. Wyruszyłam na wędrówkę wraz z Eri - wędrówkę, z której nie chciałam wracać. Poznałam i
pokochałam Kołatka, Bajazego, Wergiliusza. Urzekły mnie ilustracje, są takie jakie pamiętam z książek swojego dzieciństwa. Moja ocena 10/10

Bardzo przyjemna, pięknie wydana książka fantasy dla dzieci w słowiańskim klimacie. Ja jestem zauroczona postacią Eri, lekko mrocznym klimatem i całą fabułą. Czytając należy mieć jednak na uwadze, że to książka dla dzieci! Dlatego nie można jej porównywać z książkami dla dorosłych.

Całkiem ładnie napisane fantasy dla dzieci. Tytułowa Eri dostaje od znajomej szeptuchy Maruszy bardzo trudne zadanie. Ma zaopiekować się smoczym jajem i nie dopuścić aby wpadło w ręce złego czarownika, Widukinda. Dziewczynka wraz z grupą przykaciół wyrusza w daleką i pełną przygód podróż.
Mamy tutaj walkę dobra ze złem. Mamy dzielną dziewczynkę, która pokonując strach,...

1933

Posiadanie niezwykłych umiejętności zwykle bywa w mniejszym lub większym stopniu nieświadome, a z czasem staje się też uciążliwe. Zwłaszcza w czasach zagrożenia zawładnięcia świata przez zło. „Eri i smok” to opowieść o takich właśnie bohaterach, którzy w pewien sposób posiadają nietypowe cechy, które uniemożliwiają im zwykłe życie. Czasami te cechy są wrodzone, ale też nie...

Historia sama w sobie nie jest zła, prosta, niewymagająca, skierowana raczej do młodszych dzieci. Opowieść o dzielnej dziewczynce, na którą nałożono trudną i niebezpieczną misję, a w której to pomagają jej inni bohaterowie. UWAGA SPOILER :D Oczywiście drużyna ma różne przygody, a wszystko dobrze się kończy. Może uczyć małych czytelników, jak radzić sobie z problemami i...

Fantasy dla początkujących

Hmmm... Książka nudna. W ogóle mnie nie wciągnęła.

Książke czyta się szybko i niestety szybko się zapomina. Lekka, przyjemna lekturka na kilka wieczorów z herbatą

Ponoć przeczytane, nie pamiętam, a biorąc pod uwagę zakres wieku czytających raczej nie wyjdzie najlepiej, jeśli teraz ją przeczytam, bo inaczej ją odbiorę. Może kiedyś przeczytam ją komuś...?

Mała, rudowłosa i rezolutna Eri mieszka wraz z rodzicami i dwoma braćmi w niewielkiej osadzie na skraju Borów Fandoriańskich. Te ciemne lasy budzą lęk mieszkańców wsi i rzadko kto się w nie zapuszcza; Eri jednak nie czuje strachu - może dlatego, że mieszka w nich wiedźma Marusza służąca ludziom dobrą radą, leczniczym ziołem czy zaklęciem odczyniającym uroki.
Pewnego dnia...

• Z biblioteki
  • 2019
  • 2018
  • Fantastyka
  • Do przeczytania jeszcze raz wypisując cytaty
  • Dzieciom
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Eri i smok