Księga Duchów

Le Livre des Esprits
83-86757-73-6
Przemysław Grzybowski
Kos
spirytyzm okultyzm psychografia mediumizm umarły śmierć żałoba zaświaty niebo piekło medium duch dusza seans spirytystyczny bóg energia
Le Livre des Esprits
Kos
filozofia, etyka
83-86757-73-6
Przemysław Grzybowski

Jestem jedną z tych osób, które (ku konsternacji mojej wybitnie katolickiej rodziny haha) w dzieciństwie opowiadały o swoim poprzednim wcieleniu. Jako dorosła osoba przeczytałam niemal wszystko co udało mi się znaleźć na ten temat (Iana Stevensona, Michaela Newtona, Chico Xaviera, etc) i muszę przyznać, że książka Kardeca jest chyba pierwszą, która oprócz tego, że jest...

Ksiazka odkryla przede mna duza wiedze, czytalam ja z roznymi emocjami. Szokuje, przeraza, daje nadzieje. Polecam goraco.

Filozofia ta przemawia do mnie jak żadna inna. Szkodą jest, że dzieła, jak to, zostały tak stłumione w okresie wojen światowych.

Nieco ponad 1000 pytań i odpowiedzi dotyczące aspektów m.in życia po śmierci, reinkarnacji, tematów egzystencjalnych, pochodzenia i los duchów. Spirytyzm ma objawiać tajemną wiedzę na temat Boga, wszechświata, ludzi, duchów i praw rządzącym życiem. Kardec niewątpliwe zmusza nas do refleksji - być może spojrzymy na współczesny otaczający nas świat materialny (jak i duchowy)...

Jak dla mnie strasznie nudna. Czytanie każdej kolejnej strony nie było łatwe. Po prostu nie wpadła w mój gust!

Odradzam. Książka nie jest zgodna z nauką Kościoła Katolickiego.

Książkę można streścić pod hasłami: zaskakująca, działająca na wyobraźnię.
Utrudnieniwm może być język autora

Dziwnie się czuję oceniając książkę będącą w istocie dziełem tak wielu autorów... Oczywiście mówię tu o duchach. Dzieło spisano w poprzedniej epoce i z tego powodu język bywa zawiły, archaiczny, przeintelektualizowany, przynajmniej w moim odczuciu. Zgodna z duchem chrześcijaństwa książka stanowi bardzo sympatyczny ogląd na ludzką naturę. Zachęcam do lektury tego...

Bardzo interesująca książka, prezentująca spójną i kompletną teorię. Kardec pokazuje zagadnienie reinkarnacji od nieco innej strony niż buddyzm. Ciężko nawet usiłować zgadnąć, czy zawarte w niej słowa są prawdziwe, bo tego dowiemy się dopiero po śmierci, niemniej warto zapoznać się z nią i wyrobić sobie własne zdanie.

Koncepcje przedstawione przez Kardeca, a podane przez duchy, są naprawdę sensowne i logiczne. Myślę, że gdyby wojny światowe nie stłumiły w ten sposób tej nauki, to byłaby ona lepiej znana, a społeczeństwo miałoby solidne przekonanie do rozwijania się duchowo.

• Chcę w prezencie
  • Ezoteryka
  • Ebooki
  • Filozofia
  • E-book

Dodaj cytat z książki Księga Duchów