Księga Duchów

Okładka książki Księga Duchów Allan Kardec
Okładka książki Księga Duchów
Allan Kardec Wydawnictwo: Dom Wydawniczo-Księgarski „KOS” ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Le Livre des Esprits
Dom Wydawniczo-Księgarski „KOS”
2003-01-01
1933-01-01
83-86757-73-6
Przemysław Grzybowski
spirytyzm duchy życie po śmierci

Porzucam ją mniej więcej w połowie, bo jakoś nie po drodze mi z tą pozycją. Momentami bardzo mnie nudziła, bo forma nie jest jakoś super przystępna, ale podsumowania autora ratują sytuację.

To nie jest zła książka, ale wydaje mi się, że nie mam w tym roku do niej głowy.

Na półkach: , , , , , ,

Skoro to Księga spisana przez DUCHY to nie będę oceniać treści wypowiedzi :) To biblia pytań i odpowiedzi (ponad 1000) połączona z przemyśleniami , bądź sumowaniem autora. Jest też rys historyczny życia samego Hippolyte L.D. Rivaila, który ostatecznie przyjął pseudonim Allan Kardec z poprzedniego wcielenia , w którym był druidem. Bardzo ciekawy. Wypowiedzi Duchów są poważne, głęboko moralne, wyczerpujące dany temat dogłębnie, bardzo szczegółowo. W książce można znaleźć dużo odniesień do wiary katolickiej, ogólnych założeń moralnych, prawych, wartości, rozważań. Ważna pozycja , prowadzi na pewno do głębszej refleksji nad sobą, TUTAJ , zanim przejdziemy na drugą stronę. Warta przeczytania, ciekawa, aczkolwiek bywało , że zgubiłam uwagę, (przy dość szczegółowych rozważaniach).

Książkę czyta się dość ciężko, ponieważ jest to głównie zbiór pytań i odpowiedzi, ale absolutnie warto ją przeczytać, ze względu na wartościowe przesłanie, nieważne którą religię wyznajesz, lub czy jesteś ateistą, stąd wysoka ocena.

Bardzo ciekawe. Jest w tym tyle logiki, że naprawdę trudno jest nie wziąć sobie najwżniszych stwierdzeń do serca.

Zgrałem ją kiedyś wraz z innymi pdfami(głownie czarna magia,paranormalne opowiesci) i tak tamte wszystkie przeczytalem albo większośc.A tą jakoś pominąłem,hm może przez respekt wiekszy,podświadomie?,A może pewna niedojrzałość ((chwilowa na tamtym etapie będąc).Po latach przeczytalem.Uważam za jedną z wazniejszych z jaką mialem styczność.

Tę książkę przeczytałem już daaaawno temu. Pamiętam, że wywarła na mnie duże wrażenie - wydała mi się dosyć niesamowita, choć jednocześnie budząca lekkie niedowierzanie...

Tego typu lektury stawiam w domu na półce, którą nazywam: "Nawiedzone". Czyli z przymrużeniem oka... a jednak półkę taką posiadam i nie likwiduję! ;)

"...Życie jest formą istnienia białka
Ale w kominie coś czasem załka..."
:D

"...Życie jest formą istnienia białka
Ale w kominie...

Jestem jedną z tych osób, które (ku konsternacji mojej wybitnie katolickiej rodziny haha) w dzieciństwie opowiadały o swoim poprzednim wcieleniu. Jako dorosła osoba przeczytałam niemal wszystko co udało mi się znaleźć na ten temat (Iana Stevensona, Michaela Newtona, Chico Xaviera, etc) i muszę przyznać, że książka Kardeca jest chyba pierwszą, która oprócz tego, że jest interesującym czytadłem, wzbudziła we mnie rownież niepokój natury filozoficzno-moralnej. Myślę, że zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł, bo choć ciężko jest uwierzyć w uniwersum przedstawione przez autora, to warto podejść do lektury z otwartym umysłem i zastanowić się nad konsekwencjami przedstawionej filozofii.

Ksiazka odkryla przede mna duza wiedze, czytalam ja z roznymi emocjami. Szokuje, przeraza, daje nadzieje. Polecam goraco.

Filozofia ta przemawia do mnie jak żadna inna. Szkodą jest, że dzieła, jak to, zostały tak stłumione w okresie wojen światowych.

Nieco ponad 1000 pytań i odpowiedzi dotyczące aspektów m.in życia po śmierci, reinkarnacji, tematów egzystencjalnych, pochodzenia i los duchów. Spirytyzm ma objawiać tajemną wiedzę na temat Boga, wszechświata, ludzi, duchów i praw rządzącym życiem. Kardec niewątpliwe zmusza nas do refleksji - być może spojrzymy na współczesny otaczający nas świat materialny (jak i duchowy) z zupełnie innej perspektywy.
Autor w bardzo szczegółowy sposób opisuje punkt widzenia świata duchowego. Spirytyzm ma objawiać tajemną wiedzę na temat Boga, wszechświata, ludzi, duchów i praw rządzącym życiem.
Niestety treści są zbyt jasno ukierunkowane w stronę światopoglądu chrześcijańskiego; pomimo tego faktu każdy niezależnie od wiary dzięki uniwersalności pytań znajdzie coś dla siebie.

• Ezoteryka
  • Filozofia