Pola

Replika
2012-09-11
2012-09-11
978-83-7674-195-6

Rodzinna opowieść oczami starszej damy

Przed chwilą skończyłam czytać tą cudowną,bardzo ciekawą powieść,niesamowicie się czytało.
Bardzo mi się spodobała książka,coś lekkiego dla odprężenia takiego jak ta książka to potrzebowałam.
To była piękna,mądra lektura,z którą miło czas spędziłam.

To była piękna,mądra lektura,z którą miło czas spędziłam.

Na BookBeat i Storytelu można ją znaleźć pod tytułem "Moja rodzina na piętrze".

Na BookBeat i Storytelu można ją znaleźć pod tytułem "Moja rodzina na piętrze".

Dla mnie za mało tu było tej Poli, nie wiem co w niej niby miałoby być takiego niezwykłego. Historia podobała mi się bardzo i tylko dlatego doczytałam książkę do końca. Bo bardzo chaotycznie napisana, jakoś niegramatycznie. Dużo się dzieje jak to w życiu ale trochę po łebkach napisane. Mogłaby to być wspaniała książka.

Gorąco polecam.

Gorąco polecam.

Jestem fanka Magdaleny Zimny-Louis ,ale ta ksiazka byla odrobine rozczarowaniem. Spowodowane jest to ze jest w niej wszystko co mozliwe, wymieszane jak groch z kapusta sa mozliwe scenariusze zyciowe i doswiadczenia i troche denerwujace sa te przemycone rady jakby w poradniku 'Jak byc milym dla innych' . Jak zawsze dobrze napisana i ogolnie dobra

Nie polecam.

Nie polecam.

Po prostu genialna powieść! Jednak niech nikogo nie zmyli tytuł, bo Pola oczywiście występuje, ale we wspomnieniach Tosi, a raczej Antoniny Pogorzelskiej, 80-letniej kobiety, która do końca swoich dni postanowiła nie opuszczać mieszkania. Fabuła biegnie dwutorowo, przeplata się, co jednak nie zakłóca sprawnego odbioru. Z jednej strony poznajemy dzieci, wnuki i najbliższych sąsiadów pani Tosi, z drugiej strony poznajemy główną bohaterkę jako młodą dziewczynę i kobietę, jej problemy i radości. We wspomnieniach tych często pojawia się tytułowa Pola.
Sama mieszkam na Podkarpaciu, studiowałam w Rzeszowie, dlatego przyjemnie czytało się powieść, której akcja rozgrywa się w znanych mi okolicach.

Świetnie napisana, z dużą dozą humoru. Doskonałe obserwacje obyczajowości Polaków z różnych okresów. Przeczytałam jednym tchem.

warto przeczytać

warto przeczytać

Możliwe ,że wszystko się zgrało ...i w czasie i potrzebie właśnie tej historii.W każdym razie wspaniale wykreowana postać Tosi Pogorzelskiej.Cała historia stała mi się bardzo bliska pewnie też dlatego , że niektóre zdarzenia,sytuacje jakby wyjęte z "życiorysu" mojego lub moich Bliskich.A zawojowały mnie całkowicie ,przemyślenia na różne wydarzenia,sytuacje w otaczającym świecie.Mądrość życiowa,dystans do siebie-wszystko ubrane kiedy należy w dowcip (cięty ale smaczny).Wiem,że to fikcja literacka ,ale w moim odczuciu jest tu tyle prawdziwych zdarzeń,charakterów.....czyli tego wszystkiego z czym spotykamy się na co dzień. Przyznaję-jestem pod urokiem tej powieści....