Sekrety Los Angeles

Okładka książki Sekrety Los Angeles Susan Crosby
Okładka książki Sekrety Los Angeles
Susan Crosby Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Opowieści z pasją literatura obyczajowa, romans
Opowieści z pasją
The Secrets in Los Angeles
HarperCollins
2012-08-03
2012-08-03
Anna Jęczmyk, Jolanta Rybińska
agencja detektyw śledztwo romans fascynacja tajemnice miłość

Mniej opisów scen erotycznych, a więcej dialogów... Ale po za tym książka zawiera ten motyw, który lubię... Język nie jest zbyt wysublimowany, więc czyta się ją szybko i przyjemnie.

2028

Musiałam jakoś odreagować po lekturach z górnej półki. Sympatyczne czytadełko, wysmakowane opisy erotycznych momentów, przyjemni bohaterowie, wiadomo że akcja przewidywalna ale ogólnie OK.
Najlepsza pierwsza opowieść. Bohaterowie każdej nowelki pojawiają się we wszystkich trzech historiach, co stanowi zgrabną klamrę. Lekka lektura na leniwe zimowe popołudnie, na pewno poprawi Wam humor.

Fajna historia.

Fajna historia.

Tym co ugruntowuje przyjaźń i czyni ją silniejszą są wspólnie przeżyte chwile, zwłaszcza te o nieco bardziej dramatycznym wydźwięku. Potwierdzeniem owego stwierdzenia może być zresztą sytuacja Nate'a, Sama i Arianny. Trójka byłych żołnierzy,którą łączy silna przyjaźń, otwiera agencję detektywistyczną. Agencja szybko zyskuje renomę i otwiera przyjaciołom furtkę do współpracy ze znanymi osobistościami.Mimo profesjonalizmu i czysto zawodowego działania, każde z trójki przyjaciół wkrótce natyka się na zadanie, w które angażuje się emocjonalnie i nieco zbyt osobiście.

Nate, na zlecenie jednej z klientek, ma zdobyć dowody na niewierność jej męża. By uwiarygodnić swój kamuflaż poszukuje kobiety, która zgodziłaby się odegrać rolę weekendowej żony. Jego wybór pada na Lyndsey - nową sekretarkę. O dziwo, marząca o detektywistycznej karierze kobieta godzi się bez wahania, zwłaszcza, że Nate zawsze niezwykle jej imponował. Śledztwo przybiera jednak dla owej dwójki nieoczekiwany obrót...

Dana Sterling, znana pani senator, i Sam Remington spotykają się ponownie po latach na zjeździe absolwentów szkoły. Wspólny taniec i krótka rozmowa wystarczą by przywołać wspomnienia. Tymczasem Dana zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Zdezorientowana i przestraszona zwraca się o pomoc do Sama. Tyle, że mimo upływu lat i zmian w życiu owej dwójki, nie wszystko co było między nimi uległo zmianie...

Mimo upływu lat, Arianna nie potrafi zapomnieć o tajemniczym zabójstwie swojego ojca policjanta i postanawia zrobić wszystko by poznać prawdę. Kluczem do rozwiązania owej zagadki może być Joe - mężczyzna, którego bardzo dobrze zna i który równocześnie pociąga ją i irytuje. Mimo owych skrajnych emocji, Arianna postanawia mu zaufać. Razem poznają kolejne rodzinne tajemnice i coś od nich znacznie bardziej emocjonującego...

Z typowymi romansami jest tak, że stosunkowo rzadko po nie sięgamy, ale jeśli już się na to zdecydujemy, ich lektura zajmuje znikomą ilość czasu. Bo łatwo i przyjemnie czyta się o miłości dwójki ludzi, którzy tak bardzo, o! tak ogromnie, się kochają ale z jakichś powodów wypierają się owego uczucia by na koniec paść sobie w ramiona. Można sobie wówczas trochę pofantazjować o własnym księciu z bajki, powzdychać do wyimaginowanego bohatera a w tak zwanym międzyczasie ugotować obiad, posprzątać i dokończyć papierkową robotę.

"Opowieści z pasją" dodatkowo urozmaicają nieco tą chwilę, a właściwie nawet trzy, i pozwalają nam na dokonanie wyboru tła dla rozgrywających się wydarzeń. Możemy po wylegiwać się w słonecznej Hiszpanii, uciec do Paryża, czy, tak jak ja, porozwiązywać detektywistyczne zagadki w Los Angeles.

Susan Crosby w "Sekretach Los Angeles" przedstawia nam trzy odrębne historie, które z powodzeniem można czytać w sporych odstępach czasowych, a które za sprawą bohaterów i motywu agencji detektywistycznej wiążą się w całość. Nie są to opowieści, które w równym stopniu zachwycają czytelnika - bo o ile pierwsza i druga historia z powodzeniem oderwała mnie od codziennych obowiązków, o tyle trzecia niestety niejednokrotnie mnie nużyła - każda z nich jednak sprawdza się w swojej roli - lekkiego, niezobowiązującego czytadła.

Pani Crosby wdzięcznie łączy wątki romansowe z detektywistycznymi zagadkami, kładąc jednak nacisk na te pierwsze. Całość nabiera dzięki temu rumieńców i umożliwia czytelnikowi przynajmniej niewielki element zaskoczenia. Owszem, w samych historiach miłosnych trudno nie doszukać się licznych schematów, ale w przypadku niektórych gatunków są one niestety nieuniknione.

Zresztą, autorka oprócz zgrabnie skonstruowanej fabuły, ma również do zaoferowania lekkie pióro. Susan Crosby posługuje się bowiem prostym, zrozumiałym językiem, który sprzyja szybkiej lekturze. Co ważne, ograniczone zostały tutaj wszelkie opisy - zwłaszcza te tyczące się miłosnych uniesień bohaterów, i ustąpiły one miejsca żywym dialogom - z nutką dowcipu i pikanterii.

Czy polecam? Raczej tak- jeżeli poszukujecie lekkiego niezobowiązującego umilacza na jeden wieczór. Jedno jest bowiem pewne, w takim wypadku lektura "Opowieści z pasją" jest niezastąpiona.

Jeśli chcecie oderwać się od szarej rzeczywistości za pomocą lekkiej i niezobowiązującej lektury, a równocześnie lubicie romansy z małą nutką tajemnicy oraz rozwiązywanie zagadek kryminalnych polecam książkę Susan Crosby pt. „Sekrety Los Angeles”.

Trzy odrębne opowiadania, trzech wspólnych bohaterów zmagających się z trudną przeszłością i uczuciami silniejszymi niż zdrowy rozsądek.
Nate Caldwell, Sam Remington i Arianna Alvarado poznali się w wojsku. W trakcie jednej z misji otarli się o śmierć. Zamknięci w bunkrze przez wiele godzin odpierali atak wrogów, wspólne dramatyczne przeżycia znacznie zbliżyły ich do siebie, to właśnie wtedy grupa przyjaciół postanowiła utworzyć w Los Angeles agencję detektywistyczną.
Firma ARC Security& Investigations zajmująca się ochroną ważnych osobistości i rozwiązywaniem skrywanych tajemnic szybko zyskuje renomę najlepszej agencji detektywistycznej, perfekcjonizm osób w niej pracujących sprawia, że firma stale się rozwija i pozyskuje zlecenia również poza granicami stanu.
Mimo prężnie rozwijającej się kariery zawodowej trójka przyjaciół cierpi z powodu braku drugiej połówki. Samotność i złe wspomnienia wpływają negatywnie na ich samopoczucie i nie pozwalają w pełni cieszyć się z sukcesów osiąganych w pracy.
Na szczęście niedługo los ma się uśmiechnąć do bohaterów, w ich życiu pojawią się osoby, które zmienią ich życie i pogląd na rzeczywistość.

„Zadanie dla dwojga”
Nate przyjmuje zlecenie pewnej bogatej kobiety, która podejrzewa swojego męża o zdradę. Wraz z nowo zatrudnioną sekretarką Lyndsey McCord, potajemnie kochającą się w swoim szefie, wyrusza do rezydencji bogaczy by zdobyć dowody obciążające wiarołomnego męża. W trakcie wypełniania zadania para detektywów ma udawać młode małżeństwo. Wspólnie spędzony czas zbliża ich do siebie i sprawia, że marzenia Lyndsey zaczynają stawać się rzeczywistością.

„Listy bez podpisu”
Sam jedzie do rodzinnego miasteczka by podczas trwania balu absolwentów wyjaśnić stare, niedomknięte sprawy. Spotyka swoją dawną miłość, Danę Sterling, w obecnej chwili szanowaną panią senator. Podczas pierwszego, równocześnie ostatniego, tańca okazuje się, że dawne uczucia nie do końca wyparowały. W międzyczasie Dana zaczyna dostawać listy z pogróżkami, zmuszające ją do rezygnacji z udziału w kolejnych wyborach. Czy Samowi uda się odnaleźć szantażystę? Czy zdoła zaufać pani senator i wybaczyć jej błędy młodości?

„Zmowa milczenia”
Arianna próbuje rozwikłać zagadkę śmierci ojca. Sprawa nie daje jej spokoju od dwudziestu lat, śledztwo nigdy nie zostało zakończone, a wszystkie dowody w sprawie zatuszowane. W odkryciu sprawy pomaga kobiecie Joe Vincent, syn policjanta, który prowadził ówczesne śledztwo. Czy Ariannie uda się odkryć prawdę o śmierci ukochanego ojca? Czy to co odkryje wpłynie na związek z Joe, który wchodzi właśnie w fazę rozkwitu? Może czasami lepiej jest zostawić w spokoju rodzinne tajemnice i nie grzebać w przeszłości dla własnego bezpieczeństwa?

Opowiadania, dzięki mało skomplikowanemu stylowi, czyta się lekko i szybko. Wraz z detektywami mamy możliwość rozwiązywania zagadek i obserwowania rodzącego się uczucia. Książka momentami bawi, momentami przyprawia o dreszczyk emocji i wywołuje wzruszenie.
Jeśli lubicie nieskomplikowane romanse z typową dla tego gatunku fabułą i szczęśliwym zakończeniem, polecam.

,, Nate, Sam i Arianna są właścicielami agencji detektywistycznej w Los Angeles. Ich życie osobiste splata się z zagadkowymi sprawami, które prowadzą... " Tekst z okładki

Susan Crosny to słynna pisarka pisząca o miłości. Dzięki swoim umiejętnościom pisarskim zdobyła wiele nagród i wyróżnień oraz zajmuje wysokie miejsca we wszelkich rankingach bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.

,,Sekrety Los Angeles" to zbiór trzech powieści - ,,Zadanie dla dwojga" , ,,Listy bez podpisu" i ,,Zmowa milczenia". Wszystkie opowiadają o trójce detektywów, którzy poznali się w wojsku i postanowili założyć firmę ARC Security& Investigations.

,,Zadanie dla dwojga" opowiada o zleceniu, jakie otrzymał jeden ze wspólników, Nate Caldwell. Do pomocy zatrudnił swoją sekretarkę, Lyndsey McCord, która później zdecydowała się zdobyć licecję detektywa. Mieli udowodnić niewierność małżeńską, sami udając parę. Szybko jednak gra przerodziła się w coś więcej. Czy ten związek ma sens?

Sam Remington pod wpływem ojca senator Dany Sterling zrezygnował z ukochanej. ,,Listy bez podpisu" to opowieść o ukochanych, którzy spotkali się po 15 latach od zdania matury. Wiele się zmieniło w ich życiu, dużo przeszli, jednak jedno pozostało niezmienne - nadal tak samo się kochali, ich miłość stała się dojrzalsza. Jednak żadne z nich nie wiedziało, co właściwie stało się na balu. Czy mimo odkrycia prawdy stworzą udany związek? Czy Dana zrezygnuje z kariery dla ukochanego? Kim okaże się tajemniczy szantażysta?

,,Zmowa milczenia" opowiadała natomiast o zagmatwanych relacjach między rodzicami Arianny Alvarado i Joego Vicente. Ojciec kobiety zginął w niewyjaśnionych okolicznościach na służbie. Bohaterka po 25 latach postanowiła odkryć prawdę. W prywatnym śledztwie miał jej pomóc komisarz śledczy do spraw zabójstw, Joe. Czy jednak warto wygrzebywać stare sprawy? Co z tego wyniknęło?

Okazuje się, że opowiadania były wstępnie wydawane oddzielnie, jednak połączono je w jedną całość. Uważam to za bardzo fajny pomysł, gdyż bohaterowie są wspólni dla całości fabuły, sprawy również wiążą się z biurem detektywistycznym w Los Angeles.

,,Sekrety Los Angeles" to powieść z wątkiem kryminalnym, jak i miłosnym. Każdej części towarzyszyła jakaś zagadka do rozwiązania, podczas której główni bohaterowie odnajdywali swoje szczęście w związkach. Nawet najbardziej zagorzali dawali się ustrzelić strzale Amora.

Gdy czytałam książkę przypomniało mi się dzieło również wydane w serii ,,Opowieści z pasją". Mowa o ,,Od dziś za miesiąc" Emily Rose. Tamte opowieści opowiadały o losach 3 druhen panny młodej. Uważam jednak, że Susan Crosby stworzyła coś o wiele lepszego.

Utwór jest napisany tak prostym językiem, a zarazem romantycznym, miejscami wieje grozą, że nie można się od niego oderwać. Czyta się z zapartym tchem losy trzech detektywów. Można czytać go oddzielnie, częściowo lub w całości.

,,Sekrety Los Angeles" to lekka powieść na leniwe wieczory, skierowana do każdego, kto chce się przenieść w marzeniach do wielkiego świata, gdzie nie żądzą pieniądze, lecz magia miłości ! Czytałam wiele pozytywnych opinii o tej pozycji i nie zawiodłam się.

Moja ocena : 10/10

Susan Crosby to znana i ceniona pisarka współczesnych romansów. Zaczęła pisać, gdy jej dzieci były jeszcze małe. Dość szybko zyskała popularność. Po odchowaniu dzieci poszła na studia, które ukończyła z licencjatem w języku angielskim.

"Sekrety Los Angeles" należą do cyklu "Opowieści z pasją", wydawane przez Mirę. Cały ten cykl cieszy się dużą popularnością wśród romantyczek. Czy Susan Crosby zasłużyła, aby jej opowieści znalazły się w tym cyklu?

Po książkę sięgnęłam zachęcona pozytywnymi recenzjami. Było to moje drugie spotkanie z "Opowieściami z pasją", ale pierwsze z autorką tej książki. Początkowo nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Agencja detektywistyczna, ale jednocześnie wątki romansowe? Nie do końca ten układ mi pasował. Czy w rezultacie takie połączenie przypadło mi do gustu?

"Sekrety Los Angeles" to zbiór trzech opowiadań, początkowo opublikowanych jako oddzielne utwory. Wydawnictwo Mira wpadło na pomysł połączenia tych trzech opowieści w jednej książce. Czy pomysł się udał? Jak najbardziej! Każde z trzech utworów jest ze sobą powiązane bohaterami, którzy rozwiązują zupełnie inne sprawy, więc nie ma problemów w odnalezieniu się w książce.

Nate, Sam i Arianna są właścicielami dobrze prosperującej agencji detektywistycznej, która ma swój oddział w Los Angeles. Rozwiązują wiele różniących się od siebie zagadek kryminalnych, począwszy od spraw rozwodowych, a skończywszy na ochronie kobiety, której grożono w listach. Skąd pomysł na założenie wspólnej firmy? Trójka przyjaciół poznała się w wojsku, podczas jednego z ataków wroga. Wspólne zwierzenia sprawiły, że ich więź zaczęła się zacieśniać. Wspólnie postanowili założyć agencję detektywistyczną, jeżeli uda im się wyjść cało z opresji.

W pierwszej opowieści zatytułowanej "Zadanie dla dwojga", głównym bohaterem jest Nate Caldwell. Zostało mu zlecone zadanie odkrycia romansu męża swojej bogatej klientki. Aby być wiarygodnym w swoim zadaniu, postanawia wziąć do pomocy najnowszą pracownicę - Lyndsey i udawać z nią świeże małżeństwo. Żadne z nich nie przypuszcza, że ich przydzielone zlecenie tak bardzo wpłynie na życie osobiste...

Głównym bohaterem w "Listach bez podpisu" jest Sam Remington, który na zjeździe absolwentów zauważa swoją dawną, szkolną miłość - Danę Sterling. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy kobieta otrzymuje listy z pogróżkami, a jej szef zgłasza się o pomoc do ARC, agencji detektywistycznej Sama. Zafascynowany Daną mężczyzna postanawia bez względu na wszystko pomóc swojej dawnej (ale czy aby na pewno?) miłości.

Arianna Alvarado w "Zmowie milczenia" próbuje odnaleźć prawdę dotyczącą zabójstwa jej ojca. Problem sprawia jej dostanie się do archiwum, więc postanawia poprosić o pomoc Joe'go Vincente'a. Mężczyzna angażuje się w sprawy Arianny. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli. Zostają odkryte coraz to nowsze tajemnice, która mogą albo połączyć tych dwoje, bądź sprawić, że znienawidzą się wzajemnie...

Pomysł połączenia trzech opowiadań w jednej książce znam z "Smaku hiszpańskich pomarańczy", również wydanych w tym cyklu przez Mirę. O ile w poprzedniej książce pojawiły się trzy oddzielne opowiadania, tak w "Sekrecie Los Angeles" jest zachowana pewna ciągłość. Po pierwsze - wspólni bohaterowie. Dzięki temu zabiegowi można łatwo odnaleźć się w fabule, zorientować kto jest kim i jaki jest ich cel. Po drugie, w każdej opowieści zachowany jest ten sam styl autorki, dzięki czemu nie czujemy irytacji w zmianie narratorów czy fabuły. Kolejnym argumentem przemawiającym za, jest pewna schematyczność. Choć wiele czytelniczek może mieć tu za złe autorce, ja jestem zadowolona. Opowieści tego typu mają relaksować człowieka, pozwolić ochłonąć, rozweselić, a nie zdołować. Właśnie dlatego schematyczność prowadzenia akcji i jej szczęśliwe zakończenie jest tu jak najbardziej wskazane.

Jakim językiem i stylem są napisane opowieści? Susan Crosby postawiła na lekki styl, proste słowa, aby nie męczyć czytelnika. Dobra historia nie potrzebuje wyszukanych słów, aby została doceniona. Autorka skupiła się na relacjach bohaterów, ich uczuciach i emocjach, mniej zaś na samej fabule. Ale nie jest to typowy romans. Zwolennicy zagadek kryminalnych również znajdą tu coś dla siebie. Zwroty akcji są tu bardzo często, dzięki czemu nie czujemy nudy podczas czytania. Dobrze poprowadzona narracja, ciekawie wykreowani bohaterowie sprawiają, że trudno jest się oderwać od lektury.

Na uwagę zasługuje także oprawa książki. Skromna, ale zmysłowa okładka, zachowana w stonowanych kolorach. Wyraźna czcionka, które ułatwia czytanie. Brawo! Takie wydanie książki aż chce się mieć na swojej półce.

Czy polecam "Sekrety Los Angeles" Susan Crosby? Jak najbardziej! Jest to lekka lektura w sam raz na chłodne wieczory, na chwilę odprężenia i zapomnienia o problemach. Sama spędziłam przyjemny wieczór przy tej lekturze.

Susan Crosby była wieloletnią czytelniczką romansów zanim sama zaczęła pisywać książki o miłości. Tworząc kolejną ekscytującą, elektryzującą i wciągającą opowieść stara się aby bohaterów połączyło uczucie tak silne, że trwałe w nieskończoność. Dzięki swoim umiejętnościom pisarskim zdobyła wiele nagród i wyróżnień oraz zajmuje wysokie miejsca we wszelkich rankingach bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.
Książki Susan Crosby charakteryzują się zrównoważonym acz intrygującym połączeniem klasycznego romansu, żaru miłości i pożądania z lekkim wątkiem sensacyjnym. Taka mieszanina gatunków zadowoli większość czytelników i to nie koniecznie płci żeńskiej.

Dzięki wydawnictwu Mira, które zainteresowało się tłumaczeniami romansów Susan Crosby, miałam przyjemność poznać "Sekrety Los Angeles" należący do popularnego cyklu Opowieści z pasją. W jednej książce odnajdziemy trzy odrębne historie miłosne: "Zadanie dla dwojga", "Listy bez podpisu", "Zmowa milczenia", które łączą główni bohaterowie. Są nimi Nate Caldwell, Sam Remington i Arianna Alvarado. To trójka przyjaciół, których połączyło wojsko Armii Stanów Zjednoczonych a potem serdeczna przyjaźń. Łączące ich więzy zainicjowało powstanie Agencji detektywistyczno- ochroniarskiej ARC Security& Investigations z siedzibą w Los Angeles. Ciężką pracą udowodnili swoje kwalifikacje i uzyskali światową renomę. Dzięki temu ich klientele stanowią osoby znane w świecie polityki, show- biznesu i rekinów finansjery.
Jednak nie tylko pracą żyje człowiek. Wydaje się, że Nate, Sam i Arianna nie maja szczęścia w miłości. Zostali oszukani, zdradzeni lub nie znaleźli do tej pory swojej drugiej połówki. Czy to się zmieni? Czy czeka ich emocjonujący romans?

Styl Susan Crosby jest bardzo przystępny, lekki i nie nuży zbyt szerokimi opisami. Akcja toczy się żwawo, w wątkach sensacyjnych miarowo przyspiesza. Opowieści czyta się z zainteresowaniem, tym bardziej że są ze sobą połączone w spójną, ekscytującą i ciekawą całość. Lubię książki z happy endem, a w "Sekretach Los Angeles" znalazłam ich, aż trzy :)
Życie głównych bohaterów nie jest sielankowe i przesłodzone. Borykają się z problemami sięgającymi głęboko w przeszłość. Muszą znaleźć odpowiednie rozwiązania we własnym życiu i jednocześnie rozwikłać zagadki zlecone im przez klientów. Praca detektywów została opisana przez Susan Crosby z dużą dozą realizmu i autentyczności. Nie ma idealnych rozstrzygnięć. Czasem sprawa ma zagadkowy finał, niespodziewane zakończenie a czasem nie ma go wcale. Autorka zaakcentowała również trudną sztukę łączenia takiej absorbującej pracy z życiem osobistym. Nie jest to takie łatwe i przyjemne.

W gruncie rzeczy "Sekrety Los Angeles" to bardzo optymistyczne historie. Dowodzą, że można znaleźć wyjście z każdej sytuacji a przyjaźń, miłość, zaufanie i akceptacja mogą zaowocować szczęśliwym życiem.

Cytaty z książki:

1. "Jego głęboki głos był tak dekadencko kuszący, jak smakołyk zawierający tysiąc kalorii."
2. "Okłamywanie samego siebie jest równie złe, jak okłamywanie drugiego człowieka."
3. "Harley ma pieniądze, stać go na to, żeby ukryć brak inteligencji."
4. "Odwaga nie polega na tym, żeby się nie bać. Lecz na tym, by działać mimo lęku. "
5. "Trzeba umieć się zatrzymać i odzyskać równowagę."

Nate Caldwell otrzymuje zlecenie od klientki. Ma zdobyć dowody na niewierność małżeńską. Aby uwiarygodnić kamuflaż, ktoś musi przez weekend udawać jego żonę. Wybór pada na Lyndsey McCord, nową sekretarkę w biurze. Lyndsey zgadza się bez wahania, bo zawsze marzyła o pracy detektywa. Teraz może sprawdzić się w tej roli u boku przystojnego mężczyzny, którego podziwia. Śledztwo przybiera jednak nieoczekiwany obrót... Jak zakończy się ta sprawa? Czy bohaterów połączy coś więcej niż wspólna praca?

Listy bez podpisu

Znana senator Dana Sterling i Sam Remington spotykają się na zjeździe absolwentów szkoły. Wspólny taniec przywołuje wspomnienia z dawnych lat. Dana i Sam, mimo że bardzo się zmienili i wiele ich różni, nie potrafią się oprzeć wzajemnej fascynacji. Tymczasem Dana zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Wystraszona, zwraca się o pomoc do Sama, który jest cenionym prywatnym detektywem. Śledztwo poprowadzi ich do miejsc i wydarzeń z ich wspólnej przeszłości... Co wydarzyło się w przeszłości? Kto stoi za pogróżkami?

Zmowa milczenia

Arianna Alvarado od lat stara się poznać prawdę o tajemniczym zabójstwie ojca, szanowanego policjanta. Niespodziewanie odkrywa, że klucz do zagadki może mieć człowiek, którego dobrze zna. Joe Vicente budzi w niej skrajne uczucia, jednocześnie pociąga ją i irytuje. Postanawia mu jednak zaufać, co wywołuje nieoczekiwane skutki. Arianna i Joe poznają długo skrywane fakty. Spotka ich też coś bardziej emocjonującego niż rozwiązanie rodzinnej tajemnicy... Co wykaże śledztwo? Kto jest winny?

"Sekrety Los Angeles" to książka pełna intryg, uczuć, tajemnic i niebezpieczeństw. Dla mnie jest to idealne połączenie. Miłość i sekrety to coś co pobudza fantazję czytelnika. Każdy z bohaterów coś ukrywa, ale też każdy z nich marzy o miłości nawet jeśli nie chce się do tego przyznać. Żaden jednak się nie spodziewa jej przyjścia, a przynajmniej w takiej postaci.

Bohaterzy są bardzo naturalni. Trudno nie kibicować ich uczuciu. Autorka świetne oddała emocje towarzyszące miłości. To czyni tą powieść bardziej rzeczywistą.

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem, która sprawia, że te historie czyta się jednym tchem. Zachwycająca jest pełna kobiecości grafika. Akcja toczy się wartko. Autorka świetnie posługuje się napięciem co sprawia, że trudno oderwać się od tej lektury.

Podsumowując polecam tę powieść wszystkim kobietom szukającym historii o miłości z dreszczykiem emocji. To idealna pozycja na letni wieczór, która pozwoli świetnie spędzić czas i zapomnieć o szarej rzeczywistości.

Nate, Sam i Arianna są właścicielami prywatnej agencji detektywistyczno-ochroniarskiej ARC mającej swoją siedzibę w Los Angeles. Cala trójka poznała się podczas pełnienia służby wojskowej. Podczas jednej z misji pokojowej, zostali ostrzelani i osaczeni przez wroga i spędzili dwa dni ukrywając się w opuszczonym domu. To wtedy właśnie zbliżyli się do siebie i postanowili, że jeśli wyjdą cało z opresji, założą agencję detektywistyczną. Pomysł w niedługim czasie wdrożyli w życie, a ich agencja dzięki pracowitości i doskonałym umiejętnościom wkrótce stała się znana i doceniana w środowisku.
Sekrety Los Angeles to książka składająca się z trzech odrębnych, krótkich powieści, które łączą wyżej wspomniani bohaterowie: Nate, Sam i Arianna. Bardzo podoba mi się taka forma. Dzięki temu czytający może odnieść wrażenie, że doskonale zna wszystkich bohaterów, a zaczynając czytać każdą kolejna powieść nie musi już zaczynać od zera. Wydaje mi się, że to może być dużym plusem, dla osób, które nie przepadają za krótką formą.
W pierwszej części zatytułowanej Zadanie dla dwojga, bohaterem jest Nate Caldwell, który wraz z Lyndsey Mc Cord, dziewczyną przepisującą w nocy raporty dla agencji, próbują dla swojej klientki dowiedzieć się, czy jest zdradzana przez swojego męża. Przy okazji tego zlecenia, Nate i Lyndsey muszą udawać młode małżeństwo, co zaczyna im bardzo odpowiadać. Dziewczyna przy okazji odkrywa w sobie talent do bycia detektywem i znajduje cel w życiu. Śledztwo niespodziewanie przybiera jednak inny obrót. Czy zafascynowani sobą bohaterowie zdołają rozwikłać zagadkę?
Druga część, to zdecydowanie moja ulubiona. Przybliża nam nieco trudne dzieciństwo Sama Remingtona, który bardzo szybko został osierocony przez matkę i ojca alkoholika. Aż trudno uwierzyć, że ten mały, nieśmiały chłopiec wyrósł na pewnego siebie profesjonalistę w branży detektywistycznej. Sam wraca do rodzinnej miejscowości, aby podczas balu absolwentów spotkać się ze swoją dawną miłością Daną Sterling i rozliczyć się wreszcie z prześladującą go przeszłością. Tak naprawdę jednak chyba tego nie chce. Już podczas pierwszego tańca Sam i Dana orientują się, że uczucie z przeszłości wcale nie wygasło, choć oboje będą się przed nim chwilę bronić. Sam postanawia nie gmatwać sobie życia i jak najszybciej wracać do Los Angeles, jednak niespodziewanie do Dany zaczynają przychodzić eleganckie liściki z pogróżkami. Sam postanawia rozwikłać tę zagadkę, a przy okazji rozwikłać swoje prywatne sprawy. Czy pod wpływem miłości pani senator, mężczyzna otworzy swoje serce?
Bohaterką ostatniej odsłony jest trzecią współwłaścicielka agencji Arianna Alvarado. Kobieta od lat próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczym zabójstwie swojego ojca. Dzięki prywatnemu śledztwu dowiaduje się, że w rozwiązaniu sprawy może jej pomóc młody policjant Joe Vicente. Niestety rozwiązanie zagadki może być bolesne dla jednej i drugiej strony. Czy mimo wszystko Arianna i Joe zaryzykują rodzące się między nimi uczucie i rozwiążą dręczącą sprawę s przeszłości? Mogę wam tylko powiedzieć, że książka odpowie na wszystkie zadane przeze mnie pytania
Tajemnice Los Angeles, to kolejna z udanych propozycji wydawnictwa Mira. Wybierając tę lekturę, chciałam spędzić miłe godziny, podczas czytania odprężającej, kobiecej powieści i tak też się stało.
Książkę czyta się bardzo szybko, a podział na trzy mniejsze, odrębne części tylko urozmaica lekturę i dodaje smaczku. Fabuła jest raczej przewidywalna, a język prosty, jednak tego właśnie oczekuję od niezobowiązującej powieści, która ma za zadanie odprężyć mnie po trudach dnia codziennego. Bardzo podobało mi się urozmaicenie powieści wątkiem kryminalnym, który na pewno robi z niej niezwykle atrakcyjne kobiece czytadło. Polecam!!
Źrodło: juliaorzech.blogspot.com

• Przeczytane 2012