Zanim nadejdzie ciemność

Home Before Dark
literatura piękna
Elżbieta Smoleńska
miłość tajemnica romans ciemność

Jessie jest znaną fotografką, która w pewnym momencie zaczyna tracić wzrok. Postanawia uporządkować swoje życie a przede wszystkim spotkać się z córką, którą oddała do adopcji. Wyraziste postacie i wspaniały styl pisarki sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Autorka w bardzo fajny i ciekawy sposób porusza trudne tematy dlatego też z chęcią sięgnę po następne pozycje...

Uznana fotografka dowiaduje się, że w jej życiu niedługo zapanuje ciemność. Co zrobi ze swoim dotychczasowym życiem i jak poradzi sobie z brakiem świata pełnego barw?
Ciekawa i wzruszająca.

Bardzo, bardzo fajna. Prawdziwa, życiowa. Jest w niej miłość, ale też i choroba, Jest sukces, ale też i popełnione błędy. Nie czułam, że czytam książkę. Wymyśloną historię z szczęśliwym zakończeniem. Była na tyle wiarygodna, że traktowałam ją jako prawdziwą historię, a główna bohaterka jest po prostu przesympatyczna.

Zdecydowanie polecam. Czyta się jednym tchem.
Wzruszająca opowieść o codzienności, rodzinie, bliskości i miłości. Opisuje rzeczy trudne do wyrażenia, zwraca uwagę na priorytety ludziego życia.

Jessie Ryder, utalentowana fotografka, prowadzi bardzo aktywne życie zawodowe. Jest autorką fantastycznych zdjęć z wielu zakątków świata. Jednak dotychczasowy tryb życia przerywa niespodziewana choroba. Jessie w szybkim tempie zaczyna tracić wzrok. Zanim przestanie widzieć chce po raz ostatni zobaczyć swoją rodzinę - swoją siostrę, a przede wszystkim córkę, którą tuż po...

Książka porusza trudne problemy, które mogą spotkać każdego z nas.
Niechciana ciąża, adopcja, choroba, zaufanie, miłość, przebaczenie, nadzieja...
Emocje, trudne decyzje, niedomówienia.
Dobrze się czytało, nie szło się oderwać. Główni bohaterowi dobrze wykreowani, zmagają się z przeciwnościami losu. Wszystko wydaje się takie realne, prawdziwe. Zmusza do zastanowienia :)

Niby tematyka nie oklepana, myslalam ze bedzie wciagajaca ciekawa a mnie zawiodla. Mialam ochote ja odlozyc. Srednia drugi raz bym nie przeczytala.

Ciepła, momentami wzruszająca powieść o trudnych wyborach, żałowaniu popełnionych błędów, a przede wszystkim o miłości do rodziny i trudnej sztuce wybaczania. Mnie osobiście podobała się:)

Bardzo dobra książka, podobała mi się.

Spoko

Dyskusje