Perła

2011-05-01
Bartłomiej Zborski
powieść angielska powieść erotyczna

więcej Więcej

Cóżem ja właśnie przeczytała. Z początkiem przyznam, że byłam zaskoczona, ale to tylko przez moment. Pierwsze 5 kartek. Niestety im dalej tym nudniej. Opisy orgii może by były ciekawsze jakby w to wszystko wpleść jakąś fabułę, jakiś sens. A tu niestety przechodzimy od jednej do drugiej zero odpoczynku cały czas. Szczególnie, że każdy opis wyglądał tak samo.

A opisy zabaw...

Ciekawostka obyczajowa, mały prztyczek w nos dla głosicieli moralnego upadku współczesności i opiewania starych dobrych czasów. I w sumie tyle. To po prostu mało kreatywna, trochę infantylnie opisana pornografia. Kiedyś rzeczywiście oba opowiadania mogły wzbudzać kontrowersje, dzisiaj wypadają zdecydowanie blado.

Książka, jak książka - opisy wyuzdanego życia erotycznego wiktoriańskich bohaterów nikogo oczytanego już nie zgorszą, natomiast jako ciekawostka obyczajowa na temat tamtych czasów - całkiem fajna. Zgodzę się z poprzednikami, że pierwsze opowiadanie jest jednak dużo bardziej soczyste i barwne niż drugie.

Sex, sex i sex. prawie bez fabuły. Jak ktoś to lubi...

Przeczytałam pierwsze opowiadanie, które stanowi intrygujący opis wszelkich seksualnych zabaw tak jak je widziano i praktykowano w XIX wieku. Smaku dodaje staroświecki język. Jednak nie odczuwam potrzeby kontynuacji lektury, gdyż akcji weń tyle, co w przeciętnym filmie porno.

Nie byłam w stanie tego ukończyć. Niestety opis książki w katalogu był lepszy niż sama książka.

Wiedziałam czego się poniekąd spodziewać biorąc do ręki erotyk,ale że poczuje się maksymalnie zaskoczona tego nie mogłam przewidzieć...I nie chodzi tu bynajmniej o treść,ale o postacie występujące na kartach książki.
Kojarzycie zapewne wszystkie te damy z filmów lub książek historycznych? Misternie upięte,wytapirowane i upudrowane wysoko piętrzące się fryzury.Mnogość...

Przemęczyłam się jakoś do ostatniej strony... :/ Z początku wciągające bo pornografia pisana takim językiem to jednak rzadkość.. a później z każdą koleją stroną coraz bardziej irytujące..

Po opisie na okładce spodziewałam się zupełnie innej treści niż ta, która znalazła się w książce. To jest krótko mówiąc wiktoriański erotyk. Nic nie wnosi.

Porno na przeciętnym poziomie. W sumie nie ma znaczenia od której strony zaczyna się czytać, ponieważ fabuła nie gra tu roli.

• Domowa biblioteczka
  • 2012