Przeciąg w drzwiach

Okładka książki Przeciąg w drzwiach
Madeleine L'Engle Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kwintet czasu (tom 2) Seria: Tajemnica i Przygoda fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1999-01-01
Zofia Kierszys
baśń anioły przygoda smok

więcej Więcej

No wybaczcie ale czytałam 80 stron w 3 miesiące gdy moja norma to minimum 30 dziennie. Jest okropnie nudna i nie rozumiem co się dzieje przez połowę czasu.

książka mnie nie urzekła, jest dosyć nudna

Łatwo się czyta, lecz nie zachwyciła mnie w ogóle.

Ta książka nie jest fabularnie związana z jej poprzednią częścią czyli "Pułapką czasu". Według mnie jest odrobinę gorsza od poprzedniej ale i tak mi się podobała. Mam tylką nadzieję że na polski zostanie przetłumaczona następna część

Na półkach: , , , , , ,

Charles Wallance jest przekonany, że w ogródku zadomowił się smok. Gdy jego siostra, Meg oraz ich przyjaciel, Calvin, wyruszają sprawdzić, co to za stwór, okazuje się on być cherubinem, który przybył na ziemię wraz z Nauczycielem. Ich rolą jest pomoc trójce młodych ludzi: Charles Wallance jest ciężko chory i tylko Meg jest w stanie pomoc sześciolatkowi.

Gdy oceniałam...

Na półkach: , , , ,

Skierowana raczej do młodszego czytelnika. Nie przekonała mnie. Niezbyt ciekawa narracja. Bohaterowie niby mają jakiś charakter, lecz nie byłam w stanie zapalać sympatią do żadnego z nich. Fabularnie strasznie poplątana. Ma się wrażenie, że chaos autorka wpycha aż na siłę. Nie polecam.

W moim odczuci dużo lepsza niż pierwsza część. Czytało mi się ją przyjemniej. Książka z dużym potencjałem, który mógł być troszkę lepiej wykorzystany. Niemniej nie żałuje, że ja przeczytałam :)

Zdecydowanie wolę pierwszą część, przede wszystkim z powodu postaci. Tutaj poznajemy nowych bohaterów, cherubina i nauczyciela, ale ich osobowości są słabo zarysowane w porównaniu do pań z "Pułapki czasu".

Podoba mi się, że "Przeciąg w drzwiach" oddaje skalę mikro problemu, który w poprzednim tomie został zarysowany w skali makro. Na poziomie komórkowym zachodzą te same...

Cóż, to było bardzo zakręcone. Być może nie odebrałem dobrze tej książki z własnej winy - zabrałem się od razu do drugiego tomu, co mogło zakłócić odpowiednie podejście do opowiedzianej historii. Na ten moment powieść mi się nie podobała, głównie za sprawą narracji. W przyszłości spróbuję zacząć całość cyklu po kolei - być może wtedy będzie lepiej.

Po "Fałdce czasu" ta książka okazała się jednak sporym rozczarowaniem - jak na mój gust zbyt przekombinowana, historia z farandolami jak na mój gust zbyt zakręcona i przefilozofowana - zaczęłam się gubić w tych pseudonaukowych teoriach i rozważaniach.
Chociaż nie mogłam się oprzeć skojarzeniom z midichlorianami z Gwiezdnych Wojen :)

• 2018
  • 2020
  • Fantastyka
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Przeciąg w drzwiach