I inne historie

2011-01-01
Magdalena Pytlak
powieść Bułgaria historie

więcej Więcej

Że Gospodinow to mistrz opowiadania (czynności, nie gatunku), że miesza nastroje jak barman drinki, że łączy partykularne z uniwersalnym? Niby wiadomo, ale wciąż chce się sprawdzać.

Sprawdźcie więc, nie będziecie żałować!

Moje pierwsze spotkanie z literaturą bułgarską i Georgi Gospodinowem za sprawą nominacji do Oscarów 2017 w kategorii krótkometrażowa animacja pt " Blind Vaysha" w reżyserii Theodore Ushev.
Niezwykła animacja nawiązująca do średniowiecznych rycin, drzeworyty, barwy od zieleni, brązów, rudości do czerni obrazuje historię dziewczyny,która posiada dar...

Czytam...

Jak na zbiór opowiadań to jest rewelacja!

• 2014
  • Literatura bułgarska
  • LITERATURA BUŁGARSKA
  • Do przeczytania - Europa Wschodnia (Białoruś, Bułgaria, Czechy, Mołdawia, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Węgry)
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • E - BUŁGARIA

Dodaj cytat z książki I inne historie