Uległa i posłuszna

anglia XIX wiek powieść historyczna romans sensacja

Oficjalne recenzje i

Miłość w XIX-wiecznej Anglii

Link do recenzji

Książka lekka. Spodoba się przede wszystkim tym, którzy lubią historyjki w stylu "duma i uprzedzenie". Pomimo, że niektóre zwroty akcji można by było wymyśleć lepiej to nie była zła ;-)

Nawet na początku myślałam, że akcja będzie się działa w Indiach. Ale nie. Jednak Anglia. Więcej tam sekretów, szpiegów i naiwnej sensacji niż płomiennych porywów serca ale mimo wszystko dla mnie dobra. Jako przerywnik i odskocznia od chaosu rzeczywistości czy też głupoty codzienności. Dobra. Jak koś lubi ten typ rozrywki. Bez szału ale ok.

Została mi 1/3 książki do dokończenia, ale po prostu nie chce mi się już przy niej siedzieć. Praktycznie od początku zadawałam sobie pytanie, po co ją czytam? Nie jest ani zła, ani dobra, po prostu bardzo mocno przeciętna i trochę głupia. Może by było inaczej gdyby fabuła była ciekawa, czy gdybym bohaterów polubiła to jeszcze bym dobrnęła do końca, ale ani jedno ani drugie...

Nie zachwyciła mnie ta książka a wręcz czekałam aż będzie koniec historii. Pomysł na książkę ciekawy ale jak dla mnie za dużo opisów.

Ten romans historyczny nie przypadł mi do gustu. Przeczytałam wiele książek tego typu i muszę przyznać, z bólem, że ,,Uległa i posłuszna" jest jednym z gorszych, jakie przyszło mi czytać. Ładna okładka i tyle. Powielony schemat, słabe dialogi, i sama historia miłosna - niby romantyczna, ale czegoś mi w niej zabrakło. Masa powtórzeń, raziły mnie też zdrobnienia, którym...

Niepotrzebnie dałam się namówić :(((((((((

Jedna z gorszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam. Zwiodła mnie przede wszystkim epoka, w jakiej osadzona została akcja. Bardzo fascynuje mnie XIX wieczna Anglia, ale tej ,,historyjki'' nie uratowała nawet tak wspaniała epoka.

Dlaczego oceniam ,,Uległą i posłuszną'' tak słabo? Bo - najkrócej mówiąc - jest to harlequin w ładnej oprawie. Postać głównej bohaterki do...

Romans historyczny z dozą sensacji, o upartej w swoim działaniu dziewczynie.
Jak to zwykle w romansach bywa ,pierwsze gorące uczucie, mimo przeszkód, nawet po kilku latach zostaje spełnione.
Książkę czyta się przyjemnie, chociaż koniec jest przewidywalny.

Upały, które nadal mocno trzymają zmuszają nawet największych moli książkowych do odpuszczenia sobie ulubionych gatunków i sięgnięcia po coś lekkiego. Chyba bez dyskusyjnie można stwierdzić, że romans nie jest książką, którą zmusza czytelnika do jakiegokolwiek wysiłku umysłowego. Dlatego jest idealny na niewyobrażalnie wysokie temperatury.

Marcus Sherbrook zostaję prawnym...

Stracony czas. Nie polecam. Współczuję autorce życia seksualnego, bo sądząc po opisie scen erotycznych zawartych w książce, wydaje się ono być nudne jak flaki z olejem.

• 2014
  • Romans historyczny
  • 2013
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Uległa i posłuszna