Opiekunka Grobów

Monika Orłowska
groby opiekunka romans melissa marr

Okładka książki Kruki Odyna Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,3
Kruki Odyna Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,0
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Thors Serpents Kelley Armstrong, Melissa Marr
6,2
Thors Serpents Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Dark Futures Kami Garcia, Melissa Marr, Carrie Ryan
0,0
Dark Futures Kami Garcia, Meliss...

"Spij dobrze i zostań tam gdzie Cię położyłam"
Pochlonelam tę książkę na jeden raz. Przypadkiem podrzuciła mi ją siostra. Trochę nie mój klimat, ale jakoś nie mogłam się oderwać. Jak kogoś nie rażą czasami absurdalne sytuacja lub bohaterowie to POLECAM 😊

Pomysł ciekawy- ale jakoś rozjechał się w wykonaniu.

Dosyć ciekawa i miła lektura. Pozwala się odprężyć i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych.

Początek książki ciekawy, potem jeszcze ciekawiej , ale zakonczenie już tak troche jak horrorek dla dzieciaków, spodziewałam się czegoś innego , a było co było. Przyjemna w czytaniu ale wysokiej oceny niestety nie mogę dać.

W małym, niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Z rąk nieznanego sprawcy ginie Maylene Barrow, starsza kobieta, która opiekowała się i pielęgnowała wszystkie okoliczne cmentarze. Pomimo swojej istotnej roli w społeczności i nagłej, tragicznej śmierci, szeryf nie podejmuje śledztwa, ale wraz z radą miasta uciszają sprawę i szybko...

Jak mocna może być miłość? Przekonacie się w tej książce, która jedną nogą jest w świecie fantazji a drugą po przeciwnej stronie życia. Dość ciekawa wizja o opiece nad zmarłymi. Można rzec, że przeczytałam ją we właściwym czasie, w listopadzie, a więc miesiącu pamięci o tych, którzy nas opuścili. Przyzwyczailiśmy się do zapalania świeczek, znoszenia kwiatów na groby i...

Małe miasteczko, miłość sprzed lat - to nie zapowiadało się na klimat, który mógłby mnie zainteresować. Szczególnie, jeśli główny bohater jest... przedsiębiorcą pogrzebowym ("grabarz" brzmi lepiej?) - to dopiero brzmi zachęcająco. Na szczęście już po pierwszych kilku stronach wiadomo, że w pozornie nudnym miasteczku dzieje się coś dziwnego. Coś, co sugerują już słowa na...

Bajeczka- relaksująca, wciągająca, trochę śmieszna swoją absurdalnością. Napewno nie jest to żaden kryminał czy thirller . To paranormalne miasteczko :) - żywe trupy,tunele 'czasoprzestrzenne', rytuały grobów.
Dla mnie trochę zbyt banalna.

Literatura młodzieżowa.
Romantycznie – troszkę. Bez szczegółowych opisów łóżkowych.
Groźnie – ciut. Jakieś tam ofiary są, ale masakry nie ma.
Wątek nadprzyrodzony - jest.
Wnioski: małolat nie ma się czym zdemoralizować, czy przestraszyć. Ewentualnie ucieszy się żywymi trupami, bo to chyba jeszcze w modzie. Dobre na prezent (ładna okładka).

• 2013
  • 2014