Sam wyjdę bezbronny

Teodor Parnicki Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Seria: Dzieła (Teodor Parnicki) literatura piękna
Instytut Wydawniczy PAX
literatura piękna
Dzieła (Teodor Parnicki)

W podtytule: Powieść historyczno-fantastyczna w trzech częściach.

Powieść zaczyna się zachęcająco. Jest rok 363. Historia potoczyła się innym torem. Julian Apostata nie zginął w Persji. Kampania nie zakończyła się haniebnym odwrotem ale korzystnym dla Rzymian długoletnim rozejmem. W cesarstwie panuje wolność religijna.

Pewien Rzymianin Palladiusz z rozkazu cesarza udaje...

• Hard Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Literatura polska do 1990
  • Literatura piękna polska
  • Studia
  • 2013: zakupy i lektury
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Sam wyjdę bezbronny