Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe

Niestety, nie zaiskrzyło między nami. Wymęczyłam jakąś 1/4 książki i odpuszczam. Pierwsze opowiadanie jeszcze ok, ale drugie dla mnie nudne przeokrutnie.

Im dalej w las tym lepiej

Audiobook. Leszek Filipowicz nienachalnie interpretuje prozę Pana Wegnera, która to proza jest wciągająca, zaskakująca, intrygująca, fascynująca i dość zajmująca. Aż wierzyć się nie chce, że Netflix - albo inne HBO - nie bije się o prawa do ekranizacji. Proza przednia, moim faworytem jenakowoż zostały czerwone szóstki. Bo nawiedzony asasyn jakiś za bardzo obcy. A końcówka w...

Dawno nie zaczarowała mnie tak żadna książka. W opisie na okładce przeczytałam, że "jest to mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze".
I jest to mocna proza chociaż reszta opisu rozmija się z prawdą. W opowieściach z północy jest sporo honoru i odwagi ale okupionych bólem, krwią i ryzykiem, raczej godne podziwu niż marzeń. W opowieściach z...

Kiedy wydaje się, że polska fantastyka nie ma zbyt wiele do zaoferowania w swym klasycznym nurcie spod znaku miecza i magii, trafiłem na Imperium Meekhańskie. Bardzo przyjemne opowieści pełne nieoczywistych postaci i moralnych rozterek. Napisane przystępnie, bez patosu, ale potrafiące ścisnąć za gardło i poruszyć refleksją nad naturą człowieka, honoru i sprawiedliwości.

Na pewno warto przeczytać, ale książka, jak i cały cykl to bardzo nierówny wykres zarówno bardzo dobrych jak i bardzo złych momentów.

Zacznijmy od plusów:
-Świat jest ciekawy, nie jest co prawda oszałamiająco unikatowy, ale ciekawy.
-Sceny batalistyczne. Jak ogólnie takie opisy mnie nudzą, to tu, panie i panowie, jest ,,wow".
-Poznamy kilka bardzo ciekawych postaci o...

Piszac krotko- moja ulubiona ksiazka.
Mam calkowita swiadomosc, ze gatunek, sposob narracji, specyficzny styl nie wszystkich przekonuje, ale zupelnie subiektywnie, ta ksiazka to czysta przyjemnosc

Na zmianę wciągała mnie, jak bagno i ciągnęła się, jak flaki z olejem ;)
W ostatecznym rozrachunku siadam do drugiego tomu, dlatego mogę polecić dalej

Witajcie moje Hipogryfy!
Tym razem zabieramy się za Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe – Roberta M. Wegnera!

Przyznam szczerze, że musiałem wgryźć się w ten tytuł. Z początku szło mi naprawdę opornie, no i też do końca nie wiedziałem czego się spodziewać. Raz miałem wrażenie, że czytam Heroic Fantasy na miarę Tolkiena, a zaraz potem pojawiały się...

Teoretycznie powinienem być tą książką zachwycony. Złożony, dopracowany świat z własną mitologią i historią (widać fascynację prozą R. R. R. Tolkiena), ciekawe osadzenie fabuły, niezła historia. I do tego ci twardzi, surowi mężczyźni z honorem i dumą zmagający się z wrogami i naturą na ośnieżonych szczytach i spalonych słońcem pustyniach… Problem w tym, że jej lektura...

Dyskusje

• Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2018

Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe Zobacz więcej