Dotyk magii

Maria V. Snyder Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Twierdza magów (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Study
Twierdza magów (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
ebook twierdza magów

Lekko się czyta, ciekawa fabuła, ciągle się coś dzieje. Polecam

Wciągająca bardzo. I kobieta jest główną bohaterką, co jest ogromnym plusem trylogii :)

Akcja dynamiczna, katastrofy wyłażą spod każdego kamienia a bohaterka miota się jak okoń na haczyku. Historia toczy się gładko a postacie są dobrze skonstruowane. Oczywiście, nadprzyrodzona wytrzymałość i leczenie są odrobinę wkurzające u ponoć zwykłych śmiertelników...

Niedopracowane. Bez wyrazu. Bez smaku. Bez pasji.

Maria V. Snyder napisała uroczą bajeczkę dla dzieci. Z morałem się tylko troszkę rozminęła, bo wnioski płynące z książki specjalnie dydaktyczne nie są, ale co tam. Walka dobra ze złem, szlachetna bohaterka wspierana przez oddanych przyjaciół, czarny charakter próbujący przeciągnąć ją na swoją stronę, próby charakteru,...

Drugi tom niestety dużo gorszy od pierwszego. Miejscami infantylny

Druga część ciut gorsza od pierwszej, ale nie na tyle, by obniżyć ocenę. Yelena arogancka, myśli, że wszystko wie najlepiej. Valek przesłodzony w kontaktach z ukochaną. No i te gadające konie to też lekka przesada. Za to kilka nowych ciekawych postaci i całkiem niezły wątek główny.

Na półkach: , , , ,

Skoro zaczęłam trylogię "Twierdza Magów" to chciałabym ją dokończyć. Niestety nie ma wydań papierowych pozostałych dwóch tomów w Polsce, więc musiałam pocieszyć się E-bookiem.

Przyznam, że akcja, która dzieje się w tym tomie jest mieszanką fantasy i kryminału. Magia zaczyna odgrywać już ważną rolę, pomału jesteśmy wprowadzani we wszystkie jej tajniki.

Yelena zaczyna...

Nieco słabsza od części 1

Musiałem dać tyle gwiazdek, bo poprzedni tom miał o jedną gwiazdkę mniej, a ten jest po prostu lepszy. Ja wiem, że to romansidło, że niezbyt to zaawansowane, dosyć proste itp. ale jest naprawdę fajne, lekkie, sympatyczne. Ma wartką akcję, spójną fabułę i ciekawie poprowadzoną przygodę. Postacie są wyraziste, dzięki czemu naprawdę łatwo je sobie wyobrazić. Podobnie jest z...

Seria fantasy całkiem zgrabnie napisana. Tylko pomysł oklepany.

Dyskusje

• Fantasy