Pierwszy grób po prawej

Okładka książki Pierwszy grób po prawej Darynda Jones
Okładka książki Pierwszy grób po prawej
Darynda Jones Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Charley Davidson (tom 1) fantasy, science fiction
Charley Davidson (tom 1)
First Grave on the Right
Papierowy Księżyc
2012-08-29
2012-08-29
2011-02-01
kostucha detektyw śmierć

Pani kostektyw

Bardzo długo zbierałam się aby zacząć czytać tą serię , aż wreszcie sie wziełam i nie żałuję, pierwsza częśc jest pełna humoru, dużo się dzieje i szybko czyta, nie idzie się nudzić , mam nadzieję że kolejne części bedą takie same. Polecam warto przeczytać :)

"Pierwszy grób po prawej" autorstwa Daryndy Jones to debiutancka powieść w gatunku romansu paranormalnego, która zdobyła uznanie zarówno czytelników, jak i autorek tego gatunku. Jones zaprasza nas do świata pełnego tajemnic, akcji i zmysłowych relacji między bohaterami, oferując unikalną mieszankę humoru i inteligencji.

Darynda Jones jest utalentowaną pisarką, której twórczość zdobyła popularność na całym świecie. Jej umiejętność tworzenia bohaterów pełnych życia, dowcipu i sprytu przyciąga czytelników, a "Pierwszy grób po prawej" to tylko początek jej fascynującej serii o detektyw Charley Davidson.

W powieści poznajemy Charley Davidson, prywatną detektyw i kostuchę, która wciąga nas w swoje przygody pełne niespodzianek. Jones zgrabnie łączy elementy paranormalne z wartką akcją, tworząc historię, która z jednej strony cieszy się popularnością wśród fanów powieści romantycznych, a z drugiej wzbudza zainteresowanie miłośników kryminałów.

"Pierwszy grób po prawej" nie jest jednak pozbawiony wad. Czasami tempo narracji może być nieco nieregularne, a niektóre wątki mogłyby zostać bardziej rozwinięte. Pomimo tego, powieść oferuje oryginalny świat, ciekawych bohaterów i sporą dawkę humoru, co z pewnością przyciągnie czytelników poszukujących rozrywki i lekkiej lektury.

Ostatecznie, "Pierwszy grób po prawej" otrzymuje ocenę 4/10. Darynda Jones prezentuje interesujący debiut w gatunku romansu paranormalnego, który zapewnia dobrą rozrywkę i wciągającą fabułę. Choć nie jest to powieść bez wad, z pewnością znajdzie swoje miejsce w sercach miłośników tego gatunku, którzy cenią inteligentne i humorystyczne historie.

Darynda Jones jest utalentowaną pisarką, której...

Pełna sarkastycznego humoru. Świetnie się czyta.

Pełna sarkastycznego humoru. Świetnie się czyta.

Dawno nie czytałam nic tak dobrego z tego gatunku, każda następna część nie ustępuje, zakończenia są tak niewiarygodne ,że trzeba ściągnąć po następną cześć. napisane są zabawne dialogi Charley jest nietuzinkowa i chwilami komiczna w swym zachowaniu przez co książkę czyta się w mgnieniu oka

Świetna książka! Powinno być o niej dużo głośniej, bo historia i bohaterka mają duży potencjał

Na książkę trafiłam zupełnym przypadkiem. Czy żałuję? Nie. Lubię czasem przeczytać takie "emerytowane książki".
,,Pierwszy grób po prawej" wydano w 2012 roku i jak na swoje lata jest to całkiem przyjemna historia. Miła odskocznia od nowości, chociaż oczywiście nie zabrakło w niej wad. Książka jest naszpikowana humorem aż do przesady. Autorka na siłę starała się, żeby na każdej stronie pojawiało się coś w zamyśle śmiesznego, a w praktyce wyszły żenujące dialogi i męczące opisy. Wydarzenia były opisane bardzo chaotycznie. Wiele wątków na raz i co chwilę pojawiają się nowe postacie, więc momentami (żeby nie powiedzieć przez większą część) nie wiedziałam o co tak właściwie chodzi.

Uwaga bardzo fajna książka dla miłośników fantastyki😄!!

Fabuła książki naprawdę świetna, nie wiedziałam tylko sięgającpo nią, że w dużej mierze będzie to romans paranormalny i troszkę się zdziwiłam podczas czytania.

Główną bohaterką jest Charley Davidson ok. 27 letnia detektyw i konsultantka policyjna, która pomaga zazwyczaj w rozwiązywaniu spraw morderstw. Ale oprócz tego Charley jest również.... kostuchą i to właśnie dzięki temu aspektowi książka jest ciekawa.

Jeżeli jesteście fanami przygód Stephanie Plum, to jak najbardziej polecam wam tę książkę 😀 Humoru w niej nie brakuje i jest on dosyć podobny do tego z serii o Stephanie 🙂

Jedyny minus dla mnie, to momentami nadmiar tego romansu paranormalnego😐 Gdyby autorka bardziej skupiła się na ukazaniu "pracy" Charley jako kostuchy to byłoby to dużo korzystniej dla książki. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach będzie lepiej i jeszcze ciekawiej🙂

Uwaga bardzo fajna książka dla miłośników fantastyki😄!!

Trafiłam na książkę zupełnie przypadkiem szukając innej. Nie spodziewałam się za wiele po opisach, chciałam mieć poprostu czasoumilacz podczas jazdy do pracy, co za miłe zaskoczenie! Absolutnie mnie wciągnęła, i skończyło się na nieprzespanej nocy żeby doczytać do końca :)
Bardzo fajna, dowcipna z nutką erotyzmu.
Bardzo polecam :)

Bardzo fajna, dowcipna z nutką erotyzmu.
Bardzo polecam :)

Poczucie humoru było :)
Wątek kryminalny? Lekko z pupy. Niby realny, ale zalążek akcji słabo ma się do jego zakończenia. Niby ciąg przyczynowo skutkowy jest ale na koniec ma się wrażenie że to dwie osobne historie.
Wątek romantyczny? Szyty fastrygą i sprowadzony do wspomnień o gorących snach, podziwianiu urody bohatera i bohaterki, jednej "sceny" i lipnego metafizycznego wyjaśnienia na końcu które w sumie nic nie wyjaśnia ;) Dużo bardziej interesujący był wątek z realnym Garrettem ;)
Nie zmienia to faktu, że książkę czytało się ok, dostarczała rozrywki i będę miała na uwadze kolejne części :)

Poczucie humoru było :)

Jak dla mnie nr 1 wśród fantasy erotyk kryminał ;)
Fantastyczna seria!! Każda książka z serii jest bardzo wciągająca, na prawdę nie byłam w stanie się oderwać.! Zaskakujące zwroty akcji, ciekawa fabuła i przede wszystkim zabawna, zadziorna główna bohaterka!
Bardzo gorąco polecam!!!

Jak dla mnie nr 1 wśród fantasy erotyk kryminał ;)
Bardzo gorąco polecam!!!