Numizmatyka bez tajemnic

poradniki
Tomasz Witkiewicz
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Podwójne szelągi w mennictwie pomorskim (1594-1670) Wojciech Gibczyński, Tomasz Witkiewicz
Podwójne szelą... Wojciech Gibczyński...

Okładka książki Nieustępliwy Tim Grover, Shari Wenk
Nieustępliwy Tim Grover, Shari W...
Okładka książki Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz Stanley H. Brown, Joe Girard
Każdemu sprzed... Stanley H. Brown, J...
Okładka książki Wygrana Tim Grover, Shari Wenk
Wygrana Tim Grover, Shari W...

📚🔍 "Numizmatyka bez tajemnic" - Książka dla początkujących i nie tylko!

Odkryj fascynujący świat numizmatyki razem z Krzysztofem Wąsalą i Tomaszem Witkiewiczem! 🌟 Ta poradnikowa książka, wydana przez Wydawnictwo Tomasz Witkiewicz, to 152 strony wiedzy, która pomoże Ci uniknąć podstawowych błędów i rozczarowań podczas eksploracji numizmatyki.

Coraz więcej osób wkracza w ten pasjonujący świat kolekcjonowania monet i dlatego autorzy postanowili podzielić się swoim bogatym doświadczeniem. Zrozumiecie, że nie jesteście sami - wielu z nas na początku popełniało różnego rodzaju błędy. Przepłaciliśmy, zakupiliśmy falsyfikat, niszcząc przy tym cenny numizmat lub po prostu popełniliśmy jakieś podstawowe błędy, których można było uniknąć.

Teraz dzięki tej książce, czasem można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Poznacie tajniki odróżniania prawdziwych monet od falsyfikatów, jak unikać oszustw na rynku numizmatycznym, jak dbać o swoje kolekcje i czerpać z nich pełnię satysfakcji.

Czas na fascynującą przygodę z numizmatyką, w której każda moneta ma swoją historię i wartość. Odkryjcie piękno i tajemnice świata numizmatycznego razem z tą wyjątkową książką!

#NumizmatykaBezTajemnic #KrzysztofWąsala #TomaszWitkiewicz #WydawnictwoTomaszWitkiewicz #KolekcjonowanieMonet #Pasja #Numizmatyka #KsiążkaPoradnikowa #CzerpanieRadości #HistoriaMonet #WartościoweKolekcje #OdkrywanieTajemnic #FascynującyŚwiatNumizmatyki #RozwijajSię #PasjaIKolekcje #CzytamyRazem #KsiążkaKtórąWartoPrzeczytać #ZacznijPrzygodęZNumizmatyką #OdkryjPięknoMonet

📚🔍 "Numizmatyka bez tajemnic" - Książka dla początkujących i nie tylko!

Coraz więcej osób wkracza w...

Nie do końca zgodzę się z negatywnymi opiniami na temat tej książki. Książkę należy potraktować jako wstęp do numizmatyki, nie jakieś kompendium lub źródło specjalistycznej wiedzy. Ot, ogólne informacje a historii pieniądza, podstawowe jego typy w zarysie historycznym, trochę o przechowaniu monet, trochę o ich rodzajach... wszystkiego po trochu. Czyta się to lekko i przyjemnie, natomiast fakt, nieco błędów stylistycznych znaleźć można. W mojej ocenie przyjemna literatura wprowadzająca w świat numizmatyki

Szczerze powiedziawszy, wstydziłbym się wydać taką książkę. Pozycja jest pełna wszelkiego rodzaju błędów: ortograficznych, językowych, stylistycznych, a co gorsza, także i merytorycznych. Treść przepełniona jest subiektywizmem autorów, przez co ciężko tu o jakąś wartość naukową. Co więcej, nawet jakość druku jest kiepska, co przejawia się nierównym odcieniem czerni tekstu (brak tuszu?) oraz nieczytelnymi zdjęciami (por. s.69, s. 85). Wszędzie panuje chaos, a książkę czyta się mniej więcej z podobną przyjemnością, jak słucha się pijanego wujka. Nie jestem w stanie polecić tej pozycji chyba nikomu, ewentualnie jako przestrogę albo przykład jak nie należy pisać i wydawać książek.

Zbiór podstawowych informacji dot. numizmatyki. Książka przydatna dla początkujących, aczkolwiek więcej informacji można znaleźć na specjalistycznych forach w Internecie. Szkoda, że zaoszczędzono na korekcie, bo ilość omyłek jest zatrważająca.

Świetna publikacja! Myślę, że dedykowana głównie osobom zaczynającym swoją numizmatyczną przygodę :) Podstawy, które każdy musi poznać.

• Numizmatyka
  • Papier
  • Inwestowanie
  • Kupić
  • Trader21
  • FINANCE

Dodaj cytat z książki Numizmatyka bez tajemnic