Charakter. Przewodnik mężczyzny z klasą

Okładka książki Charakter. Przewodnik mężczyzny z klasą Łukasz Kielban
Okładka książki Charakter. Przewodnik mężczyzny z klasą
Łukasz Kielban Wydawnictwo: Czas Gentlemanów Cykl: Przewodnik mężczyzny z klasą (tom 1) poradniki
poradniki
Przewodnik mężczyzny z klasą (tom 1)
Czas Gentlemanów
2020-10-26
2020-10-26
poradnik przewodnik gentleman dżentelmen mężczyzna z klasą

Okładka książki Świt_ebooków nr 6 Baribal, Leon Berg, Piotr Chmielewski, Katarzyna Chojecka-Jędrasiak, Robert Drózd, Małgorzata Gwara, Aleksandra Jursza, Łukasz Kielban, Marta Kor, Kamil Leziak, Oficyna wydawnicza RW2010, Ksenia Olkusz, Maciej Parowski, Małgorzata Karolina Piekarska, Adam Podlewski, Paulina Poniewska, Ewa Skalec, Aleksandra Smolarek, Łukasz Sporyszkiewicz, Paulina Stoparek, Katarzyna Szewioła-Nagel, Jacek Wąsowicz
Świt_ebooków nr 6 Baribal, Leon Berg,...

Jedna z najważniejszych książek w mojej biblioteczce, na podstawie której buduję swoją tożsamość.

Pozycja z klasą.
Nie do przelecenia w jeden czy dwa wieczory, raczej do refleksji oraz rozwoju na wiele wieczorów.

Z klasą.

Pozycja z klasą.

Autor: wyśmienity człowiek z charakterem, książkę kupiłem trochę w ramach podziękowań za wieloletnią pracę nad blogiem oraz kanałem YT. Nie zawiodłem się, Łukasz jak się za coś zabiera to można w ciemno zakładać że dany produkt/rzecz będzie trzymać poziom....

Uważam że ta pozycja jest dobrym uzupełnieniem kanału Pana Łukasza. Zdecydowanie za krótka. Większość rozdziałów ma podsumowania i czasem zdarzało się że jest to kilka zdań, co gorsza, czasem rozdział to dwie-trzy kartki papieru.. Oczywiście znajduje się tutaj kilka przydatnych rad czy ciekawostek z historii ale z pewnością nie są wart taką cenę. Za mało przykładów, tematy są poruszane po łebkach, czuć że pisała to osoba, która nie zgłębiła się wystarczająco w dziedzinę psychologii. Jako lekka i prosta książka do poczytania na dosłownie dwa wieczory - zgadzam się, dobra pozycja. Uznaję ją jednak za odpłatny drogowskaz niż pełnoprawną książkę dotyczącą tematów dżentelmenów. Jest niestety przykładem, że osoby ze świata YT, niech tworzą dalej materiały audiowizualne, a literaturę pozostawmy specjalistom, którym chce się płacić za to, by wykazały się swoją wiedzą. Tu moim zdaniem, nie została w wystarczający sposób przedstawiona.

Książka niezwykła. Z jednej strony jest to fascynująca opowieść o poznawaniu siebie, a z drugiej bardzo konkretny poradnik dotyczący tego, jak żyć z zgodzie ze sobą i wartościami, które są nam bliskie, lub które dopiero chcielibyśmy w sobie rozwinąć. Praca bardzo spójna. Każdy rozdział to porządne opracowanie tematu, ze wstępem, rozwinięciem i podsumowaniem, a kolejny płynnie wynika z poprzedniego. Już od pierwszych stron czuć, że to efekt wielu doświadczeń, przemyślany i dopracowany. Przeczytałem w kilka wieczorów, jak najlepszą powieść, po czym od razu zacząłem od początku, tym razem smakując każdy rozdział i delektując się treścią już bez pośpiechu towarzyszącego mi za pierwszym razem. Zresztą sam moment brania do ręki tego bardzo estetycznego i eleganckiego wydania sprawia mnóstwo przyjemności. To książka, którą z powodzeniem można polecić każdemu, bez względu na płeć, wiek czy zasób doświadczenia życiowego.

Świetna książka, kupiłam córce i synowi, oboje się ucieszyli :-)

Świetna książka, kupiłam córce i synowi, oboje się ucieszyli :-)

Książka napisana konkretnie - bęz zbędnego moralizowania czy narzucania swojego zdania przez autora. Bardzo to szanuję. Sama treść również nie pozostawia wiele do życzenia.

Zapewne większość z nas pragnie się doskonalić, poprawiać swe obyczaje, zachowania i charakter. Trudno się o tym rozmawia, jak i trudno znaleźć rozmówców w czasach życia na skróty, niechęci do brania odpowiedzialności, jednorazówek, bylejakości, byle dużo, byle tanio, bez nadmiernego wysiłku. Autor tej intrygującej książki zmienia stery na prawdę, solidność, trwałość, zdrowie, sport, wiedzę i wiarygodność, jednocześnie obalając pewne mity i stereotypy mówiące o niby rachitycznych gentelmeńskich postawach. Ciekawa książka to niezwykle, można w nią spojrzeć jak w lustro i coś o sobie się dowiedzieć, a potem warto by i naprawić. Jednak nie znajdziemy tu gotowego, szybkiego do zrobienia przepisu: Jak poprawić charakter? Kielban określa pracę nad sobą jako długą drogę dla cierpliwych, bez pośpiechu, w organicznej harówce dnia codziennego. Łatwo nie będzie, ale tylko metodą drobnych kroków osiągniemy sukces piękniejszego, bardziej wartościowego, z klasą życia. Mówi: odwagi i nie daj się bylejakości. Po przeczytaniu pojawiają się pytania. Czy jego przewodnik nie zaleca aby życia pod prąd? Można i tak to odczytać, ale jednak myślę, że warto przeczytać tą książkę, bo odwagi do zmian nam doda. Książka jest skierowana raczej do mężczyzn, którzy już niczego udowadniać nie muszą, ale rozwijać się pragną. Polecam bardzo.

Bardzo dobra książka, podszedłem do niej jako do zwieńczenia pracy autora na blogu oraz kanale na youtube. Jednak porównując książkę do materiałów publikowanych przez autora na przestrzeni lat, w mojej opinii książka napisana jest zbyt ogólnikowo.

Autor ma bardzo lekkie pióro. Ciężko było mi się oderwać od książki. Po każdym rozdziale chciałem od razu zacząć czytać kolejny. Autor świetnie rozumie dojrzałość człowieka i pomaga ułożyć sobie w głowie koncepcje, jakimi każdy może się kierować. Może, ponieważ autor nie narzuca, jaka jest jedyna słuszna droga życia, zamiast tego proponując swoją. Ja się jednak z autorem zgadzam, dlatego faktycznie mogłem tę książkę traktować jako przewodnik mężczyzny z klasą.

Książka bardzo dobra, zarówno jeśli chodzi o tematykę samorozwoju, jak i bycia mężczyzną z klasą.
Pierwsze rozdziały mogą sprawiać wrażenie troszkę chaotycznie napisanych, ale to chyba dlatego że trzeba przyzwyczaić się do stylu autora. Im dalej w las tym jest lepiej.
Rozdziały krótkie, zawierają esencję poruszanych tematów.
Można wynieść z niej wiele wartościowych sugestii.

Rozdziały krótkie, zawierają esencję poruszanych tematów.
Można wynieść z niej wiele wartościowych sugestii.

• Psychologia
  • PRO