Siła trucizny

Okładka książki Siła trucizny
Maria V. Snyder Wydawnictwo: Mira Cykl: Twierdza magów (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2007-05-01
Data 1. wydania:
2015-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
trucizna magowie tester jedzenia zaufanie przyjaźń

"Siła trucizny" to powieść, którą przeczytałam z przyjemnością, ,mocno wciągnęłam się w tę opowieść i z przejęciem śledziłam przygody głównej bohaterki. Lektura dostarczyła mi kilku godzin solidnej rozrywki.

Książka dobra, ale nie jest pozbawiona wad. Mam wrażenie, że autorka stworzyła swoje własne uniwersum, trochę podkradając z każdego innego. Czasami miałam wrażenie, że bohaterka postępuje w sposób zbyt emocjonalnie, innym razem zupełnie bezdusznie. Chciałabym poczytać troszkę więcej o samym szkoleniu, więcej o relacjach (które rozwijają się bez naszego udział - ot, pojawiło się i tyle). Sam świat jest bardzo ciekawy i chętnie sięgnę po następną część z nadzieją, że pozytywnie się zaskoczę.

Przyznaję, że fabuła zapowiadała się całkiem ciekawie, w wykonaniu coś jednak poszło nie tak. Kuleją przede wszystkim dialogi, które są po prostu drętwe. Relacja bohaterów całkiem ciekawa, ale czegoś mi jednak brakowało w jej dynamice. Lubię od czasu do czasu lekką młodzieżówkę, ale ta mnie zmęczyła i na dodatek niemal od razu zapomniałam większość fabuły.

Książkę naprawdę dobrze i łatwo się czyta. A do tego zwroty akcji dzieją się do samego końca książki , przez co nie ma fragmentów gdzie czytelnik znudzony, ma ochotę odłożyć lekturę. Może to nie jest żadna górnolotna powieść, ale bardzo przyjemna na jeden czy dwa wieczory :)

Na półkach: , , , ,

Znowu jedna z lepszych serii fantasy, szkoda tylko, że tak późno wpadła w moje ręce. Twarda główna bohaterka, a jeszcze lepszy mroczny nauczyciel trucizn. Gorąco polecam

Nareszcie ciekawy początek opowieści. Wizja bohaterki skazanej na śmierć na pierwszych stronach skupia uwage czytelnika. Oczywiście męska rola główna zaznaczona jest marginalnie ale mam nadzieje, że zmieni się to w kolejnych tomach.

Lekko się czyta, mnie wciągnęła nieziemsko! Polecam

Lekko się czyta, mnie wciągnęła nieziemsko! Polecam

Zbierałam myśli co do opinii, ponieważ prawdę powiedziawszy byłam wręcz zauroczona tym jak książka mnie porwała i nie pozwalała jej odłożyć na dłuższą chwilę... aż do czasu.
Mam problem z tą książką bo naprawdę podobała mi się spora większość, ale jestem wręcz wkurzona na to jak autorka zakończyła tę część. Ostatnie kilka rozdziałów, a jednak znacząco wpłynęły na moją ocenę.
Książka od samego początku wrzuca nas w ciekawą sytuację, zwraca uwagę i nie pozwala się oderwać. Cała narracja jest prowadzona lekko, a zakończenia rozdziałów nie stawiają na nudę, więc czytelnik sięga nieustannie dalej.
Ogromnie zaintrygował mnie wątek trucizn, testowania posiłków, jednak autorka oferuje jeszcze potyczki polityczne i jak to przystało na fantastykę - trochę magii. Trochę ponieważ w tej części tak dużo jej nie dostajemy, ale właśnie najbardziej polubiłam w książce - wyważenie wszystkich elementów na które się składa. W książce jest wiele bohaterów, których łatwo polubić, tych pierwszo- jak i drugoplanowych. Podobało mi się również, że autorka postawiła wątek miłosny na dalszy tor, nie był on od początku wyraźnie przewidziany, a subtelnie nakreślany. Nie dostajemy nic od razu, powoli jest nam przedstawiana historia bohaterki, a także cechy innych postaci.
Bardzo podobało mi się jak wyważone to wszystko było, ale właśnie do czasu. W całej książce nie brakuje ciekawych elementów, sporo się dzieje, ale w pewnym momencie książki zaczyna się dziać za szybko i to w tym złym znaczeniu, ponieważ można wyraźnie zauważyć wiele bezsensownych sytuacji. Wiele wydarzeń jest pospieszonych, brakuje opisów, reakcji na różne działania czy odkrycia, ludzie współpracują bez pytań i bez wyjaśnień jakby wszyscy wiedzieli co jest na rzeczy, a nie do tego przygotowywała autorka przez większość części. Bohaterowie których polubiłam stracili wiarygodność dla mnie. Wszystko w ostatnich kilku rozdziałach zostało zrobione nagle, a co nagle to po diable, wiele niedopatrzeń. Wciąż nie rozumiem kilku sytuacji i wyborów, nie jestem zadowolona z tego jak skończyła się książka przez to jak zostało to opisane.
Mimo wszystko nie mogę krzywo patrzeć na całą książkę ze względu na ostatnie 30-40 stron, zatem pozostawiam wysoką ocenę, ponieważ dobrze się bawiłam czytając.

Muszę przyznać, że miałam opory przed przeczytaniem tej serii. Książka od kilku lat leżała na mojej półce cierpliwie czekając na swoją kolej. I wreszcie się doczekała.
Już od pierwszych stron zostałam mile zaskoczona. Autorka od samego początku buduje napięcie, nie boi się przyprawiać akcji emocjami.
Opowiada nam porywającą historię młodej kobiety, która aby uniknąć stryczka, zostaje testerką posiłków komendanta Iksji. W międzyczasie ciągle musi mieć się na baczności, bo nie wszyscy w nowym domu są jej przychylni, a niektórzy jawnie życzą jej śmierci.. Nie sprzyja jej także odkrycie swoich magicznych zdolności, za które w Iksji również grozi jej śmierć. Wydaje się, że Yelena zabłądziła w labiryncie, w którym wszystkie drogi prowadzą do jednego, marnego końca.
Komu może zaufać? Czy zdoła uciec? Czy może uwolnić się od przeszłości?

Opowiada nam porywającą historię młodej kobiety, która aby uniknąć...

Książka która naprawdę warto przeczytać. Bardzo łatwo i szybko się czyta. Bohaterka przeżywa mnóstwo przygód i pokazuje że zawsze jest jakieś wyjście.