Strategia w walce, biznesie i życiu codziennym

Okładka książki Strategia w walce, biznesie i życiu codziennym Stephen F. Kaufman
Okładka książki Strategia w walce, biznesie i życiu codziennym
Stephen F. Kaufman Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Musashi's Book of Five Rings: The Definitive Interpretation of Miyamoto Musashi's Classic Book of Strategy
Bellona
2006-01-01
2006-01-01
Marek Rudowski
Miyamoto Musashi Księga Pięciu Kręgów Księga Pięciu Pierścieni Gorin-no sho sztuki walki prawo wojenne strategia taktyka technika szermierka walka wręcz wojna filozofia Japonia samuraj biznes

Zaintrygował mnie tytuł książki. Jest krótka, jednak nie należy jej czytać zbyt szybko. Warto po przeczytaniu poszczególnych rozdziałów zatrzymać się i przemyśleć tekst. Autor opisuje cechy dobrego wojownika, strategii, znaczenie oraz cel samej walki. Podobne umiejętności potrzebne są przy zarządzaniu ludźmi i organizacjami...

Z tą książką wiąże się zabawna historia. Kupiłem ją dla śmiechu, bo pomysłów na przełożenie bushido na potrzeby współczesnego biznesu nie potrafię traktować poważnie i co mnie zaskoczyło, na samym początku książki autor dochodzi do własnie takiego wniosku jak ja powyżej a resztę książki poświęca bardzo udanej interpretacji klasycznego traktatu "Pięć pierścieni" Miamoto Musashiego.

Jedna z tych książek na które trafiłem przypadkiem i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

• Biznes, finanse i giełda
  • Japonia - poradniki
  • Sport i sztuki walki
  • Geo, Strategia, Sztuka wojenna ;)
  • Poradniki
  • Psychologia i rozwój