Mroczna łaska

Melissa Marr Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Królowa lata (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Darkest Mercy
Natalia Wiśniewska
królowa lata król mroku krucha wieczność wróżki

Okładka książki Kruki Odyna Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,4
Kruki Odyna Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,1
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Thors Serpents Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,0
Thors Serpents Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Dark Futures Melissa Marr, Kami Garcia, Carrie Ryan
0,0
Dark Futures Melissa Marr, Kami ...

Moja trzyletnia przygoda z serią "Królowa lata" właśnie dobiegła końca. Na otarcie łez jako ostatni został zbiór opowiadań z tego uniwersum. Będę tęsknić.

Jak miło gdy wszystko dobrze się kończy. Wrogowie pokonani.Miłość,przyjaźń zwyciężyły.W odróżnieniu z dniem codziennym gdzie nic nie jest proste w tej baśni marzenia się spełniają.

Ostatni tom cyklu, ale, niestety, nie najlepszy. Nieco chaotyczny, zbyt zawikłany, nieco przedobrzony. Zakończenie nieco nieoczekiwane. Mam wrażenie, że autorka na koniec chciała zaskoczyć i uszczęśliwić czytelnika zaskakującymi puentami, ale przesadziła i minęła się z celem. Najlepszy jest 4 tom. Wojna wróżek miała miejsce i przyniosła Chaos i Porządek, miłość i siłę,...

Odnalezienie książki trochę mi zajęło na wzgląd, że nie ma dodruków. Kiedy już tryumfalnie udało mi się ja znaleźć, to prawie od razu usiadłam do niej i dosłownie pochłonęłam.
Niestety, zakończenie było inne niż ja to sobie wymarzyłam, ale równie wzruszające i ujmujące. Żałuję, że stało się tak a nie inaczej, ale nie mogę mieć pretensji do autorki.
Momentami raziło mnie...

Krucza wróżka Bananach zyskała niewyobrażalną do tej pory siłę. Chce wojny między wszystkimi dworami. W Huntsdale tymczasem pojawiają się napawający grozą posłańcy śmierci – Far Dorcha i jego spowita w całun siostra Ankou. Jeśli władcy wróżek zechcą ocalić poddanych, będą musieli zawrzeć trudne sojusze albo sprzymierzyć się z wrogiem. Wszystkich czekają niełatwe decyzje…...

No cóż powiedzieć..
kocham całą serię, trudno było mi się już rozstawać z bohaterami..
szkoda, że nie ma dalszych przygód :D
Ale przejdźmy do konkretów.
Melissa Marr świetnie zakończyła ten cykl. Wiele sytuacji mogło zaskoczyć czytelnika. Na początku sama miałam wrażenie, że Aislin jednak będzie z Królem Lata, ale pozostała wierna swojej pierwszej decyzji.
W dodatku...

Nie takiego zakończenia serii się spodziewałam. Oczywiście jest happy end, ale ja mam co do niego pewne zastrzeżenia. Niektóre wątki zakończyłabym inaczej. Książka nie jest zła, ale trochę się zawiodłam.

I wreszcie doczekałam się wielkiego finału!
Jako książka - okej. Jako zakończenie całej serii... naprawdę się łudziłam, że nie będzie to zakończenie, które przewidziałam w pierwszym tomie. Niestety właśnie takie było. Niby czytało się przyjemnie, ale bez zaskoczenia, bez fajerwerków.

uważałam ze książki o wróżkach są dla dzieci jednakże seria książek Melissy Marr jest wyjątkowa. każdy kto lubi książki z odrobina magii będzie zachwycony :)

Seria książek, którą napisała Melissa Marr to niezwykły świat wróżek. Pobudza ona każdy zmysł, każdy mięsień, każdą łzę i każdą kropelkę potu pod skórą. Jest ona idealnym odpowiednikiem przeniesienia się w sen, w którym działają zmysły, ale ciało i umysł odpoczywają oraz rozkoszują się emocjami.

Ta część jest najistotniejszą częścią z całej serii. Wojna nadchodzi wielkimi...

Dyskusje

• Chcę w prezencie