Królestwo czarnego łabędzia

Okładka książki Królestwo czarnego łabędzia
Lee Carroll Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Królestwo czarnego łabędzia (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Królestwo czarnego łabędzia (tom 1)
Black Swan Rising
Prószyński i S-ka
2011-09-08
2011-09-08
Alina Siewior-Kuś
urban fantasy

więcej Więcej

Nie dałam rady. Po przemęczeniu 1/4 książki w sumie nie wiedziałam o co tam biega. Resztę przewertowałam na szybkości co mi się nie zdarza.
Nudne, tragiczny styl, za dużo tego wszystkiego. Dawno się tak nie umęczyłam nad książką.

Na półkach: , , , ,

Nie dałam rady doczytać do końca.

Chwyciłam książkę z nudów i miłe się zaskoczyłam. Wciąga od pierwszych stron i jest coraz lepiej. Świat pełen magii jest ciekawy i można się w nim zatopić w deszczowe popołudnie.Sięgam po dalsze losy bohaterki.

Okładka
piękna
skąd
biblioteka
fabuła
mroczne oblicza Nowego Jorku

moja opinia
Dla ,mnie ładna.
Taka cicha i spokojna,ale nie wybitna.

Moim zdaniem bardzo dobra książka. Czytałam z zapartym tchem i od razu po zakończeniu przeszłam do drugiej części. Podoba mi się sposób w jaki są wykreowane postacie, większość jest sympatyczna i dająca się lubić. Mimo oklepanego motywu bohatera żyjącego w nieświadomości, który nagle musi zacząć walczyć ze złem historia jest dość ciekawa. Opisy niezwykłych stworzeń i romans...

Przeczytanie książki, której bohaterką jest 26-letnia kobieta, a nie o 10 lat młodsza smarkula, było bardzo przyjemną odmianą.

Książka spodobała mi się praktycznie od pierwszych linijek, a że lubię historie, w których mieszają się czasy i występuje magia, powieść ta w całej swej otoczce przypadła mi do gustu.
Było parę momentów, kiedy pomyślałam, że autorów za bardzo...

Na półkach: , , , ,

Opowieść o 26- letniej kobiecie imieniem Garet, która za namową uprzejmego staruszka otwiera Puszkę Pandory. Wkrótce dowiaduje się że posiada moce magiczne i pochodzi w prostej linii od kobiet które nazywane są Strażnicami. Jedynie zakonczenie nie spelnia moich oczekiwan, poza tym Książka jest fajna

Przez pierwsze sto stron zastanawiałam się, po co w ogóle czytam tą książkę. Nie mogłam sobie wyobrazić demona z ipodem, a tym bardziej tego, że jakaś wróżka o imieniu Lol mogła rozpocząć modę na internetowy "lol".. Irytował ten misz-masz. Ale z czasem, gdy akcja nieco się rozwinęła, miejscami nawet było interesująco, ale raczej nie sięgnę po kolejny tom...

Ogólnie rozpisywać się nie zamierzam, ale w mojej głowie to wygląda mniej więcej tak:
Autorka pisze, pisze i mniej więcej w jednej trzeciej stwierdza, że już je się nie chce.
Rok, czy dwa później stwierdza, że jednak dokończy książkę, bo pomysł zaczął jej się podobać. Nawet styl ma lepszy. Tylko szkoda, że nie napisała nim także tej jednej trzeciej, bo wtedy być może...

Książa wydawała się bardzo fajna. Opis i okładka i ta cała oprawa dużo obiecywało, a co dostałam? Mdłą historyjkę, którą nawet nie dokończyłam. Nie polecam.

1 180
  • Fantastyka