Najwięksi rywale w historii

Okładka książki Najwięksi rywale w historii Joseph Cummins
Okładka książki Najwięksi rywale w historii
Joseph Cummins Wydawnictwo: Świat Książki historia
historia
Great Rivals in History. When Politics Gets Personal
Świat Książki
2010-01-01
2010-01-01
978-83-247-1440-7
Tomasz Łuczak

Książka ciekawa, chociaż momentami dziwi wybór bohaterów kolejnych rozdziałów. Jest sporo osób raczej nie znanych poza brytyjskim kręgiem kulturowym, a brakuje wielu nazwisk.
Co do samej treści, to czyta się przyjemnie, chociaż informacje i profile osób są dosyć ogólnikowe, co jest oczywiste przy tak krótkich rozdziałach. Ale paru ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Zwłąszcza jak ktoś ma braki w wiedzy w tym zakresie.
Podsumowując, książka dobra do czytania "z doskoku". Jeden rozdział dziennie dla relaksu i oderwania się od rzeczywistości jest w sam raz. :-)

Biorąc jakąkolwiek książkę, która w tytule zawiera „najwięksi, najlepsi, naj… naj.. naj…” zawsze będziemy mieć pewien niedosyt, gdyż na naszej liście wśród naj… znajdują się też inni, a ci przedstawieni są nam nawet mało znani. Podobnie jest z książką Joseph’a Cummins’a. Nie mniej jednak warta przeczytania. W sposób popularyzatorski zostali przedstawieni znani i mniej znani bohaterowie minionych lat. Można znaleźć też kilka ciekawostek obyczajowych dawnych czasów, jak w każdej tego typu książce. Nie jest wprawdzie porywająca, ale dobra. Polecam wszystkim miłośnikom historii i nie tylko.

typowo brytyjskie podejście na dobór postaci. Brakuje mi tam wielu osób.

typowo brytyjskie podejście na dobór postaci. Brakuje mi tam wielu osób.

• Wymienię/Sprzedam
  • 2015
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Najwięksi rywale w historii