W czasach królestw barbarzyńskich

Okładka książki W czasach królestw barbarzyńskich
Pierre ForniPatrick Périn Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Tak żyli ludzie albumy
albumy
Tak żyli ludzie
Au temps des royaumes barbares
Wydawnictwo Dolnośląskie
1992-01-01
1992-01-01
Paweł Latko
Europa kultura

więcej Więcej

Niezwykle treściwa pozycja. Co więcej jest cała seria napisana według tego wzorca. Konkretne informacje przytaczane w książeczce uzupełnione zostały ciekawymi ilustracjami. Pewnie ciężko by było napisać pracę licencjacką powołując się na tą pozycję, niemniej jest to wartościowy kontent, zwłaszcza dla historycznego laika.

Seria ta jest jak wiadomo przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Albumy te zawierają więc jedynie najważniejsze fakty dotyczące danej epoki i to fakty ujętę w formę łatwą do przyswojenia dla dzieci. Ten tom osobiście uważam jednak za rewelacyjny a wynika to z epoki którą ta mała książeczka opisuje. Wieki ciemne (Czyli okres historyczny od upadku Cesarstwa Rzymskiego do czasów...

• Plany biblioteczne
  • ▪ Popularnonaukowe, edukacyjne, ciekawostki itp
  • Popularno-naukowe
  • historia
  • Bardzo
  • ▪ Dziecięce/młodzieżowe

Dodaj cytat z książki W czasach królestw barbarzyńskich