1000 arcydzieł

albumy
978-83-213-4218-4
Ewa Gorządek
sztuka malarstwo historia sztuki album

Siostra Wendy Beckett łączyła przez całe życie działalność zakonną ze swoją wielką pasją jaką była sztuka. Stała się rozpoznawalna dzięki serii BBC poświęconej znanym dziełom sztuki. Miałam okazję zapoznać się z przygotowanym przez nią albumem “1000 Arcydzieł”.

“1000 Arcydzieł” to przepiękny album, który pozwala nam poznać wybrane dzieła malarstwa opatrzone krótkimi...

Barszo wyrywkowe jeżeli zna się sztukę, ale warto do niej zajrzeć.

Siostra Wendy pięknie opowiada o obrazach - przystępnie i z dużą wrażliwością. Dzięki jej opowieściom spojrzałam zupełnie inaczej na obrazy. Lubię do tego albumu zaglądać i dokonywać nowych odkryć.
W książce jest pięknie napisany wstęp, dzięki któremu uwierzyłam, że jako "zwykły zjadać chleba" jestem wartościowym odbiorcą malarstwa.
Fragment wstępu: (...) W tej książce...

Kto raz otworzył tę książkę, nie zamknie jej zbyt szybko. Szeroki wybór obrazów i bardzo ciekawe komentarze, w których uwidacznia się bardzo duża wiedza autorki. Naprawdę polecam!

Bardzo ładna i gruba. To taka podstawowa wiedza, bo przecież to album. Mimo to, nie polecam na prezent. Szczególnie na 18. urodziny. Osobiście omal się nie popłakałam, jak wyciągnęłam z ozdobnego papieru...tyle pięknych książek, a oni mi tu siostrę Wendy...

Świetny zbiór nieraz mało znanych dzieł malarstwa. Siostra Wendy opisuje dzieła subiektywnie i niezwykle emocjonalnie, zwłaszcza przedstawienia religijne, ale nie boi się opisywać abstrakcję!

• Sztuka
  • Malarstwo