Achaja - Tom III

Andrzej Ziemiański Cykl: Achaja (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 409 str.
2012-01-27
2004-12-02
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction

2012-01-27
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Ja osobiście się rozczarowałem. Po świetnej jedynce i przeciętnej dwójce, zwieńczenie trylogii na poziomie drugiej części. Słabo rozwiązane wątki i dużo "dziwności" w sposobie myślenia, mówienia i postępowania bohaterów. Za dużo prześmiewczości i groteski (a jedynka była taka obiecująca :( )

Plusy:
+ klimatem nie odstępuje od poprzedniczek
+ postacie, postacie, postacie!

Minusy:
- fabuła nadal wciąga, ale ma się wrażenie, że nie została już tak dobrze poprowadzona jak w pierwszych dwóch tomach (opisy wojny nie każdemu muszą się podobać)

Podsumowanie:
Czy jest to najsłabsza część trylogii? Możliwe. Zastanawiałem się czy nie dać jej oceny 7+, lecz postawiłem na...

Dla mnie najsłabszy tom z trylogii. Niemniej jednak, podobały mi się odniesienia, powiązania, zawiłości. Trochę wymiękłam na strategii i taktyce.
Myślę, że zagłębię się jeszcze w kolejne części świata Achai.
Trylogię zdecydowanie polecam.

Jedna z najgorszych książek które przeczytałem do końca i chyba najgorsze zakończenie trylogii z jakim miałem do czynienia.

Mnóstwo bitew, wojen, krwi i... nabijania się z zapisów historycznych.
Najmniej zabawny tom z bardzo smętnym zakończeniem.

Odpowiednie zakończenie ciągającej historii. Przełożenie realiów współczesnych militariów na "antyczne" pola bitew bardzo udane. Historia wciągająca, akcja wartka. Warta polecenia.

Czytając serie książek, lubię w dość krótkim czasie przeczytać wszystkie części i tak się stało w przypadku ostatniego tomu przygód księżniczki Achai („Achaja” tom 3.,e-book, wydanie Lublin 2012 r., wydawnictwo Fabryka snów”).

Królestwa Troy i Arkach wspólnie atakują niespodziewające się niczego potężne Cesarstwo Luan i wchodzą w konflikt z Zakonem. Stosując nowe...

Polecam wszystkim. Świetny dowcip. Super opisy kampanii wojennych i przede wszystkim zakończenie cyklu o Achai.

Przez pierwsze 150 stron były praktycznie same opisy taktyki militarnej, co nie ukrywam, zmęczyło mnie bardzo. Na szczęście potem akcja się rozkręciła, pojawiły sie sceny rozmów Achai i koleżanek z wojska i poczułam się, jakbym wróciła do drugiego tomu serii.
Ciekawą bohterką okazała sie Annamea, która dostarczyła mi wzruszeń pod koniec.
Do samego końca czytałam jednym...

I tom Achai bardzo mi się podobał i został wysoko oceniony. II tom był średni, ale przecież wiele trylogii cierpi na chorobę II tomu - najgorszego w całej serii. Niezrażona sięgnęłam więc po tom III... i tu zaczynają się schody.Już patrząc na ilość stron ostatniej książki mam wrażenie, że autor nie miał pomysłu jak całą historię skończyć. Potem zaczynam czytać. Wątek Achai...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje