Dobranoc, słonko

2004-01-01
Monika J. Dykier
molestowanie seksualne gwałt rodzina

więcej Więcej

Smutna, przejmująca i zapadająca na długo w pamięci. Czytałam ją w czasie, gdy byłam nastolatką, a więc połowę mojego życia temu, a do dziś pamiętam, że to była mocna książka.

Historię Gabi, dziewczynki przez długie lata wykorzystywanej seksualnie przez ojczyma, autorka przeżyła osobiście: " To historia mojej młodości, której nie miałam... Napisałam ją z myślą o tych wszystkich dziewczętach, które znalazły się w równie beznadziejnej sytuacji. Przerwijcie milczenie i wołajcie o pomoc! Bez przerwy, aż was usłyszą."
Książkę Dobranoc, słonko jest...

Świetna seria, zawierająca prawdziwe historie. Niektóre smutne, niektóre wstrząsające, niekiedy podnoszące na duchu. Krótkie, ale bardzo treściwe.

Książka porusza temat molestowania dzieci przez ojczyma. Straszna, brutalna i prawdziwa.
Polecam.

Na półkach: , , , , ,

„Chciałabym mieć taką rękę, jedną jedyną rękę,
która poprowadzi mnie i wskaże mi drogę”.

Lata powojenne. Dzieci pamiętające huk bomb, zapach pożarów, tęskniące za zaginionymi ojcmi, próbujące jakoś poskładać swoje życie na nowo.
Bardzo smutna historia.

bardzo wciągająca i smutna historia. Jest to książka z dramatem w tle, na pewno nie będziemy sie uśmiechali czytając ją, ale na pewno będziemy mocno przezywac sytuacje razem z bohaterką.

Historię Gabi, dziewczynki przez długie lata wykorzystywanej seksualnie przez ojczyma, autorka przeżyła osobiście : " To historia mojej młodości, której nie miałam... Napisałam ją z myślą o tych wszystkich dziewczętach, które znalazły się w równie beznadziejnej sytuacji. Przerwijcie milczenie i wołajcie o pomoc! Bez przerwy, aż was usłyszą."
Książka Dobranoc, słonko jest...

Poruszająca, krótka historia, zmuszająca do myślenia, do zastanowienia się nad tym, jak można nie dostrzegać takich sytuacji lub też, jak można przymykać oko na takie zdarzenia.

Przerażająca historia niewinnej bezbronnej dziewczynki. Bardzo poruszająca książka, dająca do myślenia. Polecam każdemu

Świetna książka, często ściskało mnie serce, musiałam przerywać czytanie bo byłam tak wstrząśnięta. Nie mogę sobie wyobrazić, że takie krzywdy doznają dzieci. Polecam

1 832
  • Chcę w prezencie