Dobranoc, słonko

Monika J. Dykier
molestowanie seksualne gwałt rodzina

1941

Na półkach: , , , , ,

„Chciałabym mieć taką rękę, jedną jedyną rękę,
która poprowadzi mnie i wskaże mi drogę”.

Lata powojenne. Dzieci pamiętające huk bomb, zapach pożarów, tęskniące za zaginionymi ojcmi, próbujące jakoś poskładać swoje życie na nowo.
Bardzo smutna historia.

bardzo wciągająca i smutna historia. Jest to książka z dramatem w tle, na pewno nie będziemy sie uśmiechali czytając ją, ale na pewno będziemy mocno przezywac sytuacje razem z bohaterką.

Na półkach: , , , ,

Historię Gabi, dziewczynki przez długie lata wykorzystywanej seksualnie przez ojczyma, autorka przeżyła osobiście : " To historia mojej młodości, której nie miałam... Napisałam ją z myślą o tych wszystkich dziewczętach, które znalazły się w równie beznadziejnej sytuacji. Przerwijcie milczenie i wołajcie o pomoc! Bez przerwy, aż was usłyszą."
Książka Dobranoc, słonko jest...

Poruszająca, krótka historia, zmuszająca do myślenia, do zastanowienia się nad tym, jak można nie dostrzegać takich sytuacji lub też, jak można przymykać oko na takie zdarzenia.

Przerażająca historia niewinnej bezbronnej dziewczynki. Bardzo poruszająca książka, dająca do myślenia. Polecam każdemu

Świetna książka, często ściskało mnie serce, musiałam przerywać czytanie bo byłam tak wstrząśnięta. Nie mogę sobie wyobrazić, że takie krzywdy doznają dzieci. Polecam

przeczytana jednym tchem polazuje to ze ze musimy umiec sluchac dziecko nawet jak ono nic nie mowi

Na półkach: , , , , ,

Akcja powieści toczy się w latach 50, po wojnie Gabi zamieszkuje ze swoim bratem Achimem i swoją matką Hetty.Pewnego dnia matka przyprowadza do swojego domu nowego partnera swojego mężczyznę Ferdiego każę się nazywać "tatkiem", żeby zwracały się tak dzieci do niego. Gabi to ośmioletnia dziewczynka nazywana pieszczotliwie-słonkiem przez swego ojczyma. Jej brat ciągle jest...

Książkę przeczytałam w jeden dzień. Temat poruszony nie należy do najprzyjemniejszych. Takie rzeczy mogą dziać się w życiu. Podczas czytania zadajemy sobie wiele pytań, na które musimy opowiedzieć sobie sami. Historia małej dziewczynki wzbudziła we mnie wiele emocji, a zachowanie matki niereagującej na sygnały strasznie niezrozumiałe. Książka 'bez dwóch zdań' przeznaczona...

Książka oparta na faktach.
I jedna z niewielu tego typu, które nie opisują tylko suchych faktów. Czytając czułam, że jestem przy bohaterce, mogłam wejść w jej myśli i odczucia. W jej strach, niepewność, brak zaufania.
Zawsze dziwi mnie fakt, że w tego typu sytuacjach to kobiety są tymi, które nie reagują a jeśli tak, to agresją.
Tutaj nie było inaczej. Nawet matka tak...

Dyskusje

1 801