Dieta (nie) życia

Agnieszka MazurKarolina Otwinowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia biografia, autobiografia, pamiętnik
Nasza Księgarnia
anoreksja dieta dziewczyna odchudzanie
biografia, autobiografia, pamiętnik
Zbliżenia
anoreksja dieta dziewczyna odchudzanie

ciężkie

Wstrząsająca, autentyczna historia dziewczyny, która od dziesięciu lat walczy z anoreksja. Jako dwudziestolatka po sześciu hospitalizacjach i kilku próbach samobójczych postanowiła opowiedzieć o koszmarze choroby. Punktem zwrotnym okazała się śmierć bliskiej jej osoby, także chorującej na zaburzenia jedzenia. Aby ostrzec innych, Karolina Otwinowska wyciągnęła na światło...

Wstrząsająca opowieść młodej dziewczyny o tym jak anoreksja odbiera wszystko,co jest dla nas ważne.

Na półkach: , , , ,

Perspektywa osoby chorej na anoreksję przedstawiona z wielką wrażliwością, bezkompromisowo prawdziwa i narysowana pięknym literackim językiem, pokazuje talent Karoliny Otwinowskiej oraz odwagę mówienia o piekle, w którym żyją osoby z zaburzeniami odżywiania. Do czytania z uważnością.

swietna a zarazem przerazajaca historia.historia karoliny pokazuje jak latwo wpasc w szpony anoreksji a jak trudno sie z niej wydostac

Anoreksja była modnym tematem jakieś 10-15 lat temu. Pojawiały się wtedy niezliczone artykuły prasowe, publikacje i książki dotyczące zaburzeń odżywiania. Obecnie mało kto porusza ten temat, a przecież problem nie zniknął.
Historia przedstawiona w książce jest autentyczna, pisana w formie pamiętnika. Po raz pierwszy od dawna czytałam tekst tak szczery, pełen bólu, nadziei,...

Była super. Przeczytałam w dwa dni :)

Na półkach: , , , , , , ,

Książek o zaburzeniach odżywiania jest pełno. Każda z nich chce nam pokazać co myśli, co robi, jak się czuje anorektyczka i zazwyczaj wszystkie te powieści są do siebie strasznie podobne.

Spodziewałam się po tej powieści czegoś więcej. Po prostu nie umiałam się wkręcić w tę pozycję. Brakowało mi tutaj początku, rozwinięcia, zakończenia. Tak naprawdę zaczynamy czytać, gdy...

Historia Karoliny niewątpliwie jest straszna. I nie będę odbierała jej tego bólu, który musiała przeżyć i koszmaru. Dziesięć lat choroby to przecież bardzo dużo. Jednak jeśli książka miała być pamiętnikiem, to zupełnie do mnie nie trafiła. Brak przemyśleń, jedynie fakty. Niby widać obsesję nad jedzeniem (powiedziałabym, że nawet bardzo dobitnie), jednak to nadal jest......

Ksiażka przeczytana po raz drugi. Ciekawa , powinni ją przeczytać rodzice, wychowawcy wszyscy ci którym temat anoreksji jest bliski.
Pod koniec czuje się niedosyt czytając tą książkę. Jedno jest pewne z anoreksją nigdy nie da się wygrać ciągle jest za plecami i czau się . Ciekawe by był dalsze losy bohaterki.

Dyskusje

1 138