Letnie zwierzenia

Ty + Ja
Zielona Sowa
2006-01-01
2006-01-01

Nie wiem po co ją wypożyczyłam.Już w bibliotece wydawała mi się jakaś nijaka.Intuicja mnie nie zawiodła.
Jedyną zaletą tej książki jest to że jest cienka.Przykro mi pisać że wywołała u mnie tylko negatywne emocje.Jaka już wspomniałam nijaka i nieprzemyślana,nudna,wręcz dziala odpychająco nigdy mi się to nie zdarzyło.
Wcale nie podobała mi się jedna z bohaterek Charlotta.Była egoistyczna i samolubna,ciągle jej coś nie pasowało tym bardziej w jej kuzynce Amadynie-główny powód to ten że były jak ogień- myśli krążyły wokół chłopaków.Amadyna też nie przypadła mi do gustu,ale bardziej dało się znieść ją niż Charlotte.(Cieszę się że sama nie mam takiego kuzynostwa.)
Obie spotykają się w wakacje u babci. Mają być dla siebie miłe i uprzejme wobec siebie,aby nie denerwować babci.Jednak żadnej z nich pomysł spędzenia wspólnych wakacji się nie uśmiecha. Amadyna odkrywa jaskinie,ale komu o niej powiedzieć.

Wcale nie podobała mi się jedna z...

Książki z tej serii nie są ciekawe, aczkolwiek mają nudną fabułę, jeśli można to tak określić. I zgadzam się z Jowitą: jeśli ktoś lubi książki, które czyta się w 10 minut, ta jest idealna. A tak po za tym to jest taka podróba serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty"...
__________________________

Muszę stwierdzić, że to najgorsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałam. Oczywiście nie chcę obrazić autorki, ale niestety ta powieść wywarła na mnie takie zdanie i cóż mogę na to poradzić? Po pierwsze ta seria jest podróbką serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" i z dodatkiem gorszą. Książka idealnie nadaje się do czytania w przedszkolu, gdy dzieci pytają co to miłość. Odpowiedź zawarta jest w tej części, kiedy to główna bohaterka, która zresztą nie przypadła mi do gustu, zakochuje się w pewnym chłopaku. Oto jest wyjaśnienie słowa "miłość" lub, jak inaczej to określić, zauroczenie. Książka jest nieciekawa, napisana na "odwal się", zbyt krótka, za szybko autorka dobrnęła do końca, ekspresowo wszystko się wyjaśniło, chociaż nikt nie próbował tego rozwiązywać; główna bohaterka ma o sobie wysokie mniemanie co tylko pogarsza sprawę. I zauważyłam, że na okładce napisane jest dla jakich wiekowców książka się nadaje. W tym przypadku 12-16 lat, z czym zupełnie się nie zgadzam. Osobiście to pole wypełniłabym w ten sposób: 7-10 lat. Jednym słowem: stanowczo nie polecam.

__________________________

Muszę stwierdzić, że to najgorsza książka jaką...

Średnio, średnio i jeszcze raz średnio. Ale jeśli ktoś lubi książki, które czyta się w 10 minut, ta jest idealna.

A taka sobie

A taka sobie

Oceniając fabułę to może być. Bardzo prosta. Do przeczytania na raz i szybkiego zapomnienia.

Nieciekawa... Bardzo prosta fabuła. Czyta się w bardzo krótkim czasie, bo jest krótka. Taka sobie...

Na półkach: , , , , , ,

Wakacyjna historia nastolatków. Lekka i krótka historyjka o rozterkach nastolatków.

• Młodzieżowe
  • 2011
  • Dzieciństwo
  • 2_Serie wydawnicze
  • ☆ Literatura zagraniczna

Dodaj cytat z książki Letnie zwierzenia