Quo vadis

Pokochałam tę lekturę całym sercem! Jest ona w ósmej klasie. Nie zamierzam wypowiadać się na temat fabuły, bo nie jest to normalna książka. Jednak napiszę moje uwagi co do tej książki, by inne osoby, które kiedyś będą czytać to wielkie dzieło mogły poznać moje odczucia.
Po pierwsze początek jest nudny!!! Polecam albo przeminąć pierwsze 50-70 stron albo przemęczyć się i...

nudne.... BARDZO nudne

Klasyk który przeczytałam również kilkukrotnie.

Zdecydowanie książka zasługująca na oklaski. Wśród jej genialnego języka i barwie przedstawionych postaci, widzimy główny motyw jakim jest chrześcijaństwo. Sienkiewicz w genialny sposób przedstawił realia życia chrześcijan w Rzymie, a także górną śmietankę towarzystwa jakim byli patrycjusze. Winicjusz to zdecydowanie moja ulubiona postać. Nie można podczas pisania tej...

To najlepsza lektura z podstawówki. To również ona sprawiła, że zaczęłam czytać klasykę, a z literaturą młodzieżową już się pożegnałam.

Arcydzieło na wielu poziomach - świetnie napisane, główny wątek miłosny pasjonujący, drugi wątek - religijny - ponadczasowy, wątek polityczny wciągający i uderzająco aktualny. Do tego tło antyczne, łacina, Petroniusz i Neron.

Nobel, ekranizacje filmowe, sztuki sceniczne, oratoria, opera, nazwa najsłynniejszej marki maszyn rolniczych i dzielnicy Europejskiej stolicy! Pod...

Wiadomo, arcydzieło. Odtworzenie świata Rzymian w niewiarygodnych szczegółach. Ale ta książka wg mnie jest przede wszystkim o chrześcijaństwie, sile wiary i ich potwornym losie. Ja jako ateista zdobyłem szacunek dla przedstawianych tam poglądów przez apostołów.

Niezwykle wciągająca historia, napisana kwiecistym językiem to prawdziwa gratka dla koneserów literatury.

Mimo, że pamiętam jak cała moja klasa narzekała na tą lekturę, dla mnie nadal jest jedną z ulubionych.

Co prawda chyba nie potrafię w dalszym ciągu doceniać opisów zajmujących po trzy strony, a wątek miłosny Ligii i Winicjusza jest mocno nierealistyczny, ale reszta (głównie chodzi mi o bohaterów drugoplanowych i wątki z nimi związane) mi się nawet podobała.

Daje 6/10,...

Arcydzieło, o którego zaletach można pisać w nieskończoność. Wad nie dostrzegam żadnych.

Dyskusje

24 217