Niezwykłe zjawiska wiary

Okładka książki Niezwykłe zjawiska wiary Patrick Sbalchiero
Okładka książki Niezwykłe zjawiska wiary
Patrick Sbalchiero Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Les phenomenes extraordinaires de la foi
Wydawnictwo M
2007-09-01
2007-09-01
978-83-60725-36-8
wiara cuda święci tajemnica stygmaty

"Cud to niezwykłe wydarzenie posiadające znaczenie w dziedzinie religijnej. Chodzi o kategorie teologiczną, która wykracza poza zjawisko materialne w dosłownym sensie, ten cudowny fakt, który wskazuje tylko sam na siebie.
Jako znak duchowy ukazany w niezwykłym wydarzeniu cud otwiera na wezwanie Boga oraz - jak w opowiadaniach ewangelicznych - na nawrócenie" [1]

"Niezwykłe zjawiska wiary" to książka która pozwala nam uzmysłowić sobie czym jest cud, jak możemy się na niego zapatrywać, jak go rozpoznać i jak do tego odnosi się Kościół. Autor przytacza nam nie tylko znane cuda, ale także pokazuje zapatrywanie Kościoła i ludzi uważających cuda za zjawiska nadzwyczajne - paranormalne, innymi słowy ich przeciwników. Czytając poznajemy historię cudowności już od wczesnych lat chrześcijaństwa, średniowiecze, przypadki związane z wiarą ludową.
Autor prowadzi nas przez: historię, podejścia medyczne, cechy - widzeń i objawień, stygmatów, ekstazy, bilokacji, lewitacji, zjawiska te w bardzo ciekawy sposób zostały w książce omówione na konkretnych przykładach.
Podsumowując całą książkę mogę powiedzieć jedno, te wszystkie zjawiska, cuda maja nam uzmysłowić jedno, że Bóg to robi dla nas, przypomina nam o sobie o tym że nas kocha.

"Nadzwyczajne zjawiska nadprzyrodzone są owocami Ducha Świętego, zadatkiem przyszłego świata (2 Kor 1,22:5,5). Objawiają one miłość, która przyszła na ten świat w uniżeniu Boga w Jezusie Chrystusie, i antycypują Jego chwalebny powrót w wywyższeniu człowieka. Bóg wypowiada się w swych cudach." [2]

Powiem że trudno było mi cokolwiek napisać o samej książce, dlaczego? Dlatego że nie da się jej przeczytać o tak o i już, trzeba ją zagłębiać, zastanowić się, ma pomóc nam zrozumieć pewne aspekty życia, wiary, cudów. Język książki nie jest prosty, miejscami mamy trudne słownictwo, ale nie zniechęcajmy się, bo mamy też bardzo ciekawe opisy cudów i ich znaczenia, ich rozpatrywania w różnych formach. Można zadać sobie pytanie czy jest to książka dla wszystkich, powiedziałbym że nie, ale jeżeli tylko macie ochotę na poznanie zagadnienia cudowności to tak, jak najbardziej jest to książka godna polecenia.

"Niezwykłe...

Jeśli ktoś chce poznać niezwykłe zjawiska związane z wiarą, zwłaszcza chrześcijańską, stygmaty, biolokacja, stygmaty, ta pozycja będzie pomocna. Wszystko przedstawione jest w sposób obiektywny. Przedstawione są opinie naukowców, lekarzy na dane zagadnienia. Nikt tu nie wmawia, że należy w coś wierzyć. W sposób naukowy czytelnik sam wybiera czy coś przyjmuje czy nie. Wiele faktów, konkretnych dat. Nie ma uogólnień. Jeśli coś jest poruszane to w sposób profesjonalny. Wadą jest jej wielkość. Nie jest gruba. Mogłoby w niej znaleźć się o wiele więcej.

• Beletrystyka religijna
  • Poszły w świat
  • Mam na półce
  • Literatura obca
  • Religia/duchowość

Dodaj cytat z książki Niezwykłe zjawiska wiary