Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim

Okładka książki Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim Patrick Sbalchiero
Okładka książki Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim
Patrick Sbalchiero Wydawnictwo: Jedność religia
religia
Enquête sur les miracles dans l'église catholique
Jedność
2021-01-01
2021-01-01
Zofia Pająk
cuda kościół katolicki weryfikacja cudów

Twórczość autorstwa Pana Patricka Sbalchiero do tej pory nie była mi znana.

Zainteresowałam się przeczytaniem tej oto książki pt. '' Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim'' ze względu na podjęty w niej główny opisywany temat.

Lubię czytać literaturę z dziedziny, w której również i ja będę mogła być uczestniczką tej niezwykłej i tajemniczej podróży w głąb wydarzeń uznawanych wśród społeczeństwa za największe cuda.

Z punktu widzenia własnych obserwacji doświadczanych w codziennym życiu od strony wiary nigdy tak naprawdę nie rozważałam, w jaki sposób cuda się wydarzyły, ale istnieje wielka moc w osobach, które realnie lub tylko w przenośni stały się ich naocznymi świadkami.

W tego rodzaju czytanej literaturze można się mocno się zagłębić, gdyż wzbudza ona zainteresowanie na ogrom zamieszczonej w niej wiedzy, która przyczynia się do tego, abyśmy mogli podążać drogach po śladach dokonanych cudów.

Autor wyjaśnia w precyzyjny sposób pojęcia, główne zagadnienia z nimi związane oraz odnoszące się do nich przedmioty im przylegające, a szczególności w dziedzinie historii kościoła, która odgrywa tutaj znaczącą rolę rozumianą w zależności od tego, jak ją w rzeczywistości tak naprawdę pojmujemy bądź też nie.

Zadawałam sobie pytanie w trakcie czytania, a czy aby na pewno autor spełnił moje oczekiwania pod względem tego, co ja chciałam wiedzieć na temat dokonywanych śledztw w kościele katolickim w sprawie cudów z tego względu, że gdy przyjrzymy się, mu z bliska to otworzy, on nam nowe horyzonty i ukaże prawdziwe oblicza na podstawie przedstawionych zagadnień, które nie są do pojęcia od razu takie łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Autor dzięki współpracy z innymi osobami mógł dokonać wiele decyzji, analiz, aby następnie uwiarygodnić i przedstawić świadectwo na istnienie, że cuda te się wydarzyły, a na końcu omówił przykładów na podstawie poszukiwanych głównych źródeł zapisanych i zachowanych do tej pory skompletowanych w dokumentach.

Szczególnie zwróciłam uwagę w tej książce na bardzo znaczącą rolę słowa cuda, które, jak się okazuje, odnajduje swoje główne źródło wyjaśnienia, ale ma ono wiele określeń.

Książka ta składa się z trzech części, a w nich znajdują się trafnie dobrane rozdziały odsłaniające, jakie fakty z życia kościoła katolickiego weryfikujące nieznane zjawiska i oraz znane cuda w historii omówione dokładnie w II i III części.

Warto zaznajomić się z zamieszczonymi na samym końcu dodanymi słowami od autora - wnioski.

Polecam przeczytać tę książkę.

Twórczość autorstwa Pana Patricka Sbalchiero do tej pory nie była mi znana.

• Wydawnictwo Jedność
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • CHRZEŚCIJAŃSTWO
  • #WyzwanieLC2021
  • Kościół
  • Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim