Boskie Oblicze na chuście z Manoppello

Jedność
2024-01-15
2024-01-15
Marcin Masny

Historia ludzkości zna wiele cudownych objawień. Aby wymienić te największe, najważniejsze potrzebowalibyśmy dużo czasu. Choć tak naprawdę nie sposób hierarchizować ważności jednego cudu od drugiego. Cud to cud sam w sobie, objawienie, które dodaje wiary, siły, nadziei. Często jest znakiem. Wielu z nas interpretuje owe znaki na swój sposób. Jednakże płynący z nich przekaz ma dla nas często tajemnicze podłoże, w które wierzymy siłą naszej wiary.
Jednym z najbardziej istotnych, znanych cudów jest bez wątpienia ten, który w historii ludzkości objawił się we włoskiej miejscowości Manoppello, a dokładnie nad ołtarzem głównym kościoła kapucynów. To właśnie tam, w regionie Abruzji na tkaninie odkryto wizerunek uznawany za twarz Jezusa Chrystusa. Całun uważany jest za oryginał Chusty św. Weroniki lub za Chustę, którą podczas ukrzyżowania owinięto głowę Jezusa. Dziś o tym wyjątkowym, cudownym objawieniu przeczytać możemy w książce Paula Baddego pt. „Boskie Oblicze na chuście z Manoppello”.
Lektura tej książki to niezwykłe zaproszenie do poznania historii przepełnionej cudem. Chusta z Manoppello uznawana jest za najcenniejszą relikwię chrześcijaństwa. Paul Badde, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy niemieckich, w swej książce z dokładnością i dbałością o każdy szczegół ilustruje nam odkrycie Boga niewidzialnego. Opowiada nam o cudzie, który nie tylko rozsławił Manoppello, lecz tchnął ducha wiary w serca wielu ludzi.
Co ważne książka wzbogacona jest zdjęciami, które jeszcze bardziej upiększają doznania płynące z lektury tej książki. Z poznawania historii, która wydaje się nieprawdopodobną. Lecz wszelkie znaki wskazują na to, że wizerunek na Chuście nie jest ręką ludzką uczyniony. Nie ma na świecie takiego artysty, nie wynaleziono dotąd takiej techniki, ażeby na tak cienkim płótnie, na takim materiale dokonać takiego dzieła.
Nie ukrywam, że „Boskie Oblicze na chuście z Manoppello” to książka, w której Paul Badde z dokładnością, starannością prowadzi nas po historii, która jednoznacznie wskazuje na istnienie cudu – zjawiska, którego nie sposób wytłumaczyć nauką. Jedyną drogą do jego zrozumienia, jest wiara. Wiara, która umacnia się boskim obliczem na Chuście z Manoppello. Jeśli uwielbiacie poznawać historię, odkrywać, zgłębiać swoją wiedzę, to koniecznie sięgnijcie po książkę niemieckiego dziennikarza.
Książka „Boskie Oblicze na chuście z Manoppello” to nie tylko wyjątkowa podróż, w którą zabiera nas Paul Badde. To kopalnia historii, która ma ogromne znaczenie dla ludzkości, dla naszej wiary w dobro pod każdą postacią, jeśli tylko umacnia nas ludzi w drodze do wspólnej radości z otaczającego nas świata. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, niesiony będzie niezwykłą, prawdziwą historią o Chuście, która nie tylko rozsławiła małe miasteczko w prowincji Pescara, lecz również dowodzi temu, że cuda się zdarzają. Te duże i te małe – każdego dnia. Wszystko zależy od nas, od naszego nastawienia do siebie, do świata, do bliźniego swego. A jeśli już o bliźnich mowa, to moi drodzy, zdecydowanie polecam Wam lekturę tej wyjątkowej książki.
Książka „Boskie Oblicze na chuście z Manoppello” ukazała się nakładem Wydawnictwa JEDNOŚĆ

Dodaj cytat z książki Boskie Oblicze na chuście z Manoppello