Nie oglądaj się

Okładka książki Nie oglądaj się
Andrew Gross Wydawnictwo: Albatros Cykl: Ty Hauck (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2011-01-01
Robert Waliś
Robert Waliś

więcej Więcej

Nie oglądaj się to druga książka o detektywie Ty Hauck’u i jego przygodach kryminalnych. Druga i moim zdaniem, równie udana jak pierwsza.
W każdej książce można znaleźć, coś co może nam się nie spodobać, coś do czego można się „przyczepić”. Podejrzewam, że i tutaj można byłoby ponarzekać na kilka elementów, jednak ja nie odczuwam takiej potrzeby. Nie oglądaj się to szybka...

Książka napisana chaotycznie, dialogi słabe; trudno się skupić na akcji. Być może to wina tłumaczenia.

Jest to druga część cyklu, której bohaterem jest Ty Hauck, szef wydziału dochodzeniowego w Greenwich. Andrew Gross początkowo pisał razem z Pattersonem, nie wiem na jakich zasadach, ale uciułał z nim 5 książek. Od kilku lat pisze samodzielnie, i udało mu się dołożyć drugie pięć (szósta będzie w 2012). Można powiedzieć że autor zaczerpnął od Pattersona sporą ilość...

Niespodziewane zwroty akcji i pod koniec nawet się wzruszyłam, co przy czytaniu książek rzadko mi się zdarza :)

Thriller napisany w pattersonowskim stylu, czyli szybkie tempo akcji i krótkie rozdziały. Fabuła taka sobie. Książka z tych, które czyta się dla wypełnienia wolnego czasu.

Niesamowite zwroty akcji!

• Chcę w prezencie