Czarny przypływ

Okładka książki Czarny przypływ
Andrew Gross Wydawnictwo: Albatros Cykl: Ty Hauck (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2010-08-13
Rafał Lisowski
Rafał Lisowski

więcej Więcej

Dobra książka. Całkiem niezła historia. Dobrze i wciągająco opowiedziana.
Czarny przypływ to historia przemyślana, zaskakująca z bohaterami żywymi – z krwi i kości. Owszem, czasami można było zastanowić się nad prawdopodobieństwem wydarzeń, niemal nierealnymi powiązaniami, wydarzeniami, które mogły zdarzyć się tylko tu i teraz, jednak w żaden sposób nie psuje to odbioru...

Przez pomyłkę przeczytałam dwa razy.

Na półkach: , , , , ,

Detektyw Ty Hauck, szef lokalnego wydziału dochodzeniowego, odkrywa dziwne powiązanie zdarzeń i rozpoczyna śledztwo.

Gross to kolejny dobry pisarz kryminałów, którego niedawno odkryłem. Książka bardzo dobra, akcja wciąga, zaskakujące zakończenie.

Chociaż akcja momentami "szyta grubymi nićmi", to wciąga i czyta się naprawdę z zaciekawieniem i szybciutko (mimo, że główna bohaterka czasem poraża naiwnością :), polecam!

Bardzo przyzwoity kryminał, który czyta się lekko i wszystko jest jasne - może nawet zbyt jasne i przewidywalne. Rozbudowany wątek miłosny pewnie przypadnie do gustu tej piękniejszej części ludzkości. Dla mnie najwyraźniejszym morałem tej książki jest, jak wielkie pieniądze potrafią upodlić człowieka i zamienić go bestie, gdzie nie tylko padają wszelkie zasady moralne, ale...

Świetna książka - przeczytana w dobę, zapomniałam o wszystkim co działo się wokół mnie, książka porywająca aż do ostatniej strony.

Czytana jednym tchem do ostatniej strony. Podczas czytania nawet nie ma się ochoty jeść ani pić, ponieważ odrywając się od tej książki nie można przestać o niej myśleć.

porywająca akcja, warto przeczytać

1945

Świetny thriller, napisany zgrabnie, lekko i z luzem.
Nie męczący i szybko "czytający się". Od pierwszego zdania wiemy, że jest to dzieło wybitne (w swoim gatunku oczywiście). Więc jeśli ktoś nie wymaga od książki rozpraw filozoficzno-egzystencjalnych, a oczekuje dobrej rozrywki i akcji, to ta pozycja jest właśnie dla niego.
Polecam z czystym sumieniem.

• Chcę w prezencie
  • Literatura amerykańska
  • Z biblioteki
  • Kryminał/sensacja/thriller
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Czarny przypływ