Świat z tej strony. Dobranocka dla Maryni i Martynki

Okładka książki Świat z tej strony. Dobranocka dla Maryni i Martynki Anna Karwińska
Okładka książki Świat z tej strony. Dobranocka dla Maryni i Martynki
2011-05-01
36 min.
978-83-7505-859-8
dobranocki literatura dziecięca

Anna Karwińska jest socjologiem, wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Marynia i Martynka to bliźniaczki, które z powodu braku innej opieki musiały spędzić kilka dni u babci. Były z tego powodu bardzo zadowolone, gdyż u krewnej zawsze działo się coś fajnego. Tak było także tym razem. Babcia nie miała dla nich czasu, jednak dała im wskazówkę, jak miło mogą spędzić czas. Po odnalezieniu tajemniczej szuflady przeniosły się w inny świat…

Książeczka nie jest może za gruba. Zainteresowałam się nią za względu na to, że bohaterkami stały się bliźniaczki. Pozycja wciągnęła mnie już od pierwszych stron, przeczytałam ją błyskawicznie i z wielką przyjemnością.

Język autorki był prosty, znalazły się także wierszyki-rymowanki mające pomóc w rozwiązaniu zagadki. Czytelnik ma także szansę rozwiązać kilka z nich. Doskonale pobudzają umysł!

Całości dopełniają przecudowne, barwne fotografie, które przyciągają nasz wzrok na dłużej. Nie tylko najmłodszym czytelnikom przypadną one do gustu!

Z twórczością autorki zapoznałam się po raz pierwszy, jednak już teraz w planach mam ..Habongo na pomoc”. Z pewnością także się nie zawiodę.

,,Dobranocka dla Maryni i Martynki” to wspaniała pozycja, którą można czytać całą rodziną, cudownie spędzając przy niej czas. Ja nie żałuję, że się z nią zapoznałam i Wam również polecam!

Moja ocena : 5,5/6

Minęło wiele lat od kiedy ostatni raz czytałam podobne bajki. Powrót okazał się nie do końca udany i nie jestem przekonana o tym, czy jakimś dzieciom książka przypadłaby do gustu. Ciekawa koncepcja, ale nie porywa.

• Rok 2011
  • Dla dzieci/Dla młodzieży