Honorowa sprawa

Okładka książki Honorowa sprawa Terri Brisbin
Okładka książki Honorowa sprawa
Terri Brisbin Wydawnictwo: Harlequin Cykl: MacLerie (tom 4) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
MacLerie (tom 4)
Harlequin Romans Historyczny
The Earl`s Secret
Harlequin
2008-01-01
2008-01-01
Barbara Ert-Eberdt
uczucia dziennikarstwo miłość gazeta Anglia

Anna po śmierci rodziców opiekuje się młodszą siostra Julią i ciotką Eufemią.Kobieta prowadzi swego rodzaju szkołę dla młodych,ciężarnych dziewczyn i pomaga im zdobyć umiejętności przydatne w późniejszym życiu po narodzinach dziecka.Będąc spadkobierczynią swych rodziców i mając środki finansowe,Anna jest właścicielką niewielkiej edynburskiej gazety,dla której pod pseudonimem mężczyzny A.J.Goodfellow pisze felietony potępiające bogatych obywateli za brak zainteresowania losem biednych i egoizm.W oczach społeczeństwa kobieta prowadząca gazetę jest skazana na potępienie,dlatego oficjalnie wydawnictwo jest reprezentowane przez jej przyjaciela Nathaniela,który od lat podkochuje się w Annie.Gdy artykuły wywołują burzliwą dyskusję z innym pisarzem londyńskiej gazety,lordem Treybournem,bezpieczeństwo Anny jak i całe przedsięwzięcie,z którego wpływy finansują szkołę przez nią prowadzoną,są zagrożone.W Edynburgu pojawia się bowiem wysłannik lorda Treybourne'a,David Archer i z miejsca poszukuje Goodfellowa,by go zniszczyć i gazetę również.Niespodziewanie między Anną a Davidem rodzi sie uczucie,ale na drodze ich szczęścia stają sekrety obojga.David okazuje się bowiem być Treybournem we własnej osobie,ma wstydliwy sekret z przeszłości,a wyznawane przez niego poglądy-choć oficjalnie są sprzeczne z poglądami Anny-są takie same jak Goodfellowa.Anna natomiast ukrywa tożsamość Goodfellowa oraz fakt bycia właścicielką gazety.Gdy nadchodzi ostateczna konfrontacja,oboje muszą zdecydować co jest ważniejsze dla nich:kariera i przekonania polityczne czy miłość...
Dość ciekawie napisana powieść,która nawiązuje do serii o MacLeriech poprzez osobę Roberta MacLerie,przyjaciela Anny.Autorka ukazuje tutaj dość powszechny w tamtych czasach problem wykorzystania młodych,niewinnych dziewcząt przez ich panów i związane z tym skutki w postaci ciąży i wyrzucenia z pracy.Mierząca się z tym problemem Anna jest dość postępową kobietą jak na tamte czasy,inteligentna,oczytana,przedsiębiorcza,mająca własne zdanie i dużo bardziej ambitne zainteresowania niż codzienne bale i poszukiwanie męża.David natomiast podporządkowany ojcu pod każdym względem również finansowym,wyznaje poglądy sprzeczne z tymi głoszonymi przez ojca,ale z racji zajmowanego stanowiska w gazecie i pełnionych funkcji społecznych przynależnych jego tytułowi,zmuszony jest udawać przed ludźmi.Tych dwoje połączyła wzajemna walka o dobro i honor słabszych,identyczne poglądy na owe sprawy,ale również przyziemne uczucia jak miłość,pożądanie i wzajemna fascynacja oraz czysto fizyczne przyciąganie.Tajemnice,podchody,intrygi,namiętny romans i przymus ukrywania prawdy przed oceniającym wszystko i potępiającym społeczeństwem gwarantują wyśmienitą lekturę.Polecam gorąco!!!

Ku pamięci, żebym ponownie po nią nie sięgnęła, nudna, nie przyciąga uwagi, postacie też słabo wykreowane.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Środek cyklu lub serii
  • Cykle
  • Plany biblioteczne
  • Przeczytane 2017
  • Brisbin Terri

Dodaj cytat z książki Honorowa sprawa