Ślepa miłość

Okładka książki Ślepa miłość Terri Brisbin
Okładka książki Ślepa miłość
Terri Brisbin Wydawnictwo: Harlequin Cykl: MacLerie (tom 2) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
MacLerie (tom 2)
Harlequin Romans Historyczny
Surrender to the Highlander
Harlequin
2009-01-01
2009-01-01
Melania Drwęska
szkocja klasztor czary klątwa ciąża sekret niebezpieczeństwo rycerz miłość

Rurik został wezwany przez swego ojca do rodzinnego domu,by po latach odebrać należne mu dziedzictwo i tytuł.W drodze do rodzinnej posiadłości miał się zatrzymać w klasztorze w Caithness i eskortować do domu córkę sprzymierzeńca jego ojca,Margriet.Dziewczyna została odesłana do klasztoru w wieku 8 lat i teraz jako osiemnastoletnia młoda kobieta została wezwana przez ojca-podobnie jak Rurik-by spełnić swą powinność i poślubić wybranego jej przez ojca mężczyznę.Jednak Margriet ukrywa pewien sekret-pod habitem zakonnicy,za którą się podaje Rurikowi i jego ludziom,skrywa ciążę.Ojcem dziecka jest Finn-mężczyzna,który zbałamucił i uwiódł niewinną i nieświadomą niczego dziewczynę,obiecał jej małżeństwo i wyznał miłość,a potem zniknął.Wkrótce przewrotny los postawi na drodze Margriet Finna,który okaże się przyrodnim bratem Rurika i pretendentem do jego tytułu.Rodzące się między Margriet a Rurikiem uczucie zostanie wystawione na ciężką próbę,wizja upokorzenia ojca dziewczyny zagrozi jego politycznym planom,a samej Margriet przysporzy bólu,cierpienia i obarczy ją mianem ladacznicy i rozpustnej dziewki.Dopiero realne zagrożenie życia Margriet za strony zawistnego Finna otworzy Rurikowi oczy i pozwoli mu wybrać właściwą drogę-chęć poślubienia ukochanej i spędzenia z nią reszty życia.Tylko czy nie jest za późno dla nich obojga...
Świetnie napisany dramatyczny romans historyczny będący kontynuacją dziejów klanu MacLerie.Rurik-waleczny wojownik szkocki,przyjaciel Connora i jego zaufany powiernik w istocie jest bardzo samotnym,wyrzuconym z rodzinnego domu człowiekiem,bękart swej matki pozbawiony czci,tytułu i przychylności ojca.Po latach przyjdzie mu zawalczyć o należne mu zaszczyty,ale będzie to ciężka i trudna walka.Tym bardziej,że na szali pojawi się miłość do kobiety,która ze wszystkich znanych Rurikowi powodów nie jest mu przeznaczona.Margriet ma nadzieję na poślubienie ojca swego nienarodzonego dziecka,ale opatrzność stawia na jej drodze mężnego i walecznego Rurika,mężczyznę mrocznego,budzącego respekt wśród ludzi i nieprzyzwoite myśli u Margriet.Tych dwoje połączy namiętność,podobny los wyrzutków z łona rodziny i pragnienie bliskości,ciepła i szczęścia.Świetne opisy sytuacji,trzymające w napięciu oczekiwanie na nieznane i czające się w powietrzu pożądanie zapewniają idealna lekturę na dłuższe popołudnie.Gorąco polecam!!!

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Harlequin
  • Romans/Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Ślepa miłość