Balladyna

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Orkla Press Polska Seria: Lektury Wszech Czasów utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Orkla Press Polska
Kirkor Skierka Goplana zbrodnia romantyzm
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektury Wszech Czasów
Kirkor Skierka Goplana zbrodnia romantyzm

Ciekawa książka , Balladyna to bardzo dobra postać .

Baśń, kryminał, komedia - a to wszystko w cieniu romansu i krwawych malin.

Oceniamy Wieszcza? A niech będzie. Jest w "Balladynie" ten najlepszy romantyzm - baśniowy, folkowy, balladowo-romansowy. Jest dziki flow, jest sporo Szekspira. I do chatki pustelnika nawet stuk-stuk. Miły triumf Słowackiego, na podstawie którego w latach szkolnych napisałem nawet własny "dramacik" i zdobyłem kilka serc. Pozwólcie mi w to wierzyć.

Ach, wstęp Biblioteki...

Jedna z moich ulubionych pozycji Słowackiego. Napisana prostym językiem, nada się do pracy pisemnej. Przyjemnie się czytało, chociaż momentami bywały mroczne momenty.

Najlepsza lektura (nie chodzi o książki tylko lektury szkolne), jaką kiedykolwiek czytałem zawiera pełno zwrotów akcji nie chcę pisać spoilerów :), choć minusem są postacie fantastyczne w pierwszych scenach lecz w kolejnych są bardziej rozbudowane i ciekawsze.

Może niezbyt łatwe w odbiorze ze względu na archaizmy i wierszowaną postac, ale da się przeczytać. Przynajmniej niedługie.

Dobra książka, aczkolwiek nie jakoś wybitna. Myślę, że wydarzenia mają potencjał, ale język jakim zostały zapisane nie jest dla każdego.

Jeden z niewielu dramatów, które mi się podobały.

Trochę nie rozumiem czego uczy nas ta książka. Czy tego, żeby po trupach dążyć do celu? W tym przypadku jest to dosłowne i moim zdaniem niepotrzebne, ponieważ można to osiągnąć inaczej. Jednak fabuła nie była taka zła, gorzej z językiem, ponieważ jest dosyć trudny. Dalej nie wiem czemu jest ona w kanonie lektur.

Na półkach: , , , , ,

Nie było tak źle ja się spodziewałem, nawet ciekawe to było.

Dyskusje

28 089