Kołysanki

Dreams
2011-01-01
2011-01-01
978-83-930941-5-8
sen kołysanka utulanka poduszeczka śpiew

Kołysanki to krótkie piosenki, przyśpiewki, które mamy nucą swoim maleństwom do snu. Ich melodyczność i liryczny rytm powoduje, że tworzy się miły i spokojny nastrój sprzyjający dobremu snu. Łagodny głos mamy uspokaja małą dziecinkę, a plastyczne obrazy powstałe z prostych słów kołysanki powodują piękne, bajecznie kolorowe marzenia senne.
Nakładem wydawnictwa Dreams ukazała się przecudna książeczka, zawierająca osiemnaście najpopularniejszych kołysanek. Dla wszystkich rodziców ten zbiór klasycznych wersów jest ratunkiem – kiedy pamięć szwankuje – jak również doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu z dzieckiem.
Na osiemdziesięciu stronach „Kołysanek” oprócz tekstów piosenek takich jak „Aaa, kotki dwa”, „Śpij dziecinko” czy „Uśnijże mi, uśnij”, znajdują się również magiczne i przepiękne ilustracje autorstwa Agnieszki Korfanty. Każdy z rysunków jest odzwierciedleniem słów piosenki, dodatkowym ich plusem jest kolorystyka, bardzo żywa i harmonijna. Autorka korzystając z całej palety barw stworzyła cudowne, bajeczne wizje, które oprócz tego, że są niesamowitym tłem do kołysanek, to jeszcze swoim nasyceniem i kolorem rozbudzają wyobraźnię naszych małych kruszynek.

Teksty kołysanek są bardzo sympatyczne – innej opcji nie przewidujemy -, często rymowane i humorystyczne.

Świerka świerszczyk co wieczora i nagania nas:
- Spać już, dzieci, spać już pora, wielki na was czas.
- Mój świerszczyku, bądźże cicho, nie dokuczaj nam..
To uparte jakieś licho, śpijże sobie sam!

Piosenki dzięki prostym, rytmicznym słowom łatwo zapadają w pamięć. Większe dzieci na pewno odnajdą w kołysankach dobrą zabawę, w której oprócz pięknych ilustracji, tworzących fantastyczne obrazy, znajdują się teksty będące wyśmienitym ćwiczeniem rozwijającym pamięć i wyobraźnię.
Rodzice zaś, za pomocą „Kołysanek” spędzą efektywnie i miło wieczorny czas z maleństwem, a otulając je piosenką pobrzmiewającą magiczna nutką, zagwarantują dziecku spokojny sen. Ta książeczka, to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica. Polecam.

Nakładem wydawnictwa Dreams...

• 2014 dla dzieci